Pyszne rogaliki na piwie

Limonka

Member
Wrz 20, 2004
1,074
0
0
Niezwykle delikatne, kruchutkie, wręcz rozpływające się w ustach i na dodatek banalnie proste.

Pyszne rogaliki na piwie

Składniki:

Ciasto:

3 szklanki mąki
250 g masła (schłodzonego)
pół szklanki piwa
1 opkowanie cukru waniliowego

Nadzienie:

Wiśnie z konfitury lub dżem wiśniowy

Mąkę, masło i piwo szybciutko zagnieść.( Jeszcze prościej jest wrzucić je do malaksera)
Ciasto podzielić na trzy części, włożyć do lodówki na godzinę lub dłużej ( można trzymać w lodówce przez noc)
Następnie wyjąć z lodówki pierwszy kawałek, podsypać mąką, rozwałkować, nałożyć nadzienie i lepić rogaliki. Tak postępować z kolejnymi kawałkami ciasta. Ciasto bardzo szybko mięknie, więc trzeba lepić rogaliki w dość szybkim tempie.
Piec w temperaturze 180 stopni do zrumienienia.
Po wyjęciu posypać cukrem pudrem.

Smacznego
 

ewelinka111

Member
Paź 13, 2007
894
0
0
czy ciasto można włożyć do lodówki , na czas lepienia , nie mam wprawy w zwijaniu i na pewno będą mięk
icon_mrgreen.gif
kie
 

roggie

Member
Lut 14, 2006
1,142
0
0
wg tego przepisu, bez cukru waniliowego pieklam dzis koperty z jablkami oraz wycinane foremka cisteczka (mozna tez zrobic w formie paluszkow do zupy grzybowej na przyklad)
niedawno ktos wspominal na forum o tym przepisie (piwony) i o tym, ze jest on rewelacyjny na paszteciki - oj jest!
pi.jpg
 

Załączniki

  • pi.jpg
    pi.jpg
    68.3 KB · Wyświetleń: 8

Tobatka

Member
Lut 7, 2006
3,700
0
0
O, znam ten przepis od kilku lat jako przepis innej naszej koleżanki, jak jeszcze nie wiedziałam, że ona tu przesiaduje, a zachwyciłam się tymi rogalikami (ale zakręciłam, nie?
icon_smile.gif
), że proste, szybkie i bezmleczne i bezjajeczne (dziecko mogło się nimi zajadać
icon_smile.gif
) Pyszne, szybkie - mniam!
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: