Pączki z serka homogenizowanego (zdjecie)

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
ANGIELSKIE PĄCZKI tak nazywa sie fachowo te pączki
icon_biggrin.gif


1 serek homo 250 ml (przepis z lat 80, kiedy to pakowano serki w takiej wielkosci opakowania)
3 jaja
1,5 szklanki mąki
1 łyżeczka proszku
tłuszcz
cukier puder

Twarożek wymieszać z surowymi jajkami, dodać mąkę z proszkiem i wymieszać. Kłaść małą łyżką ciasto na gorący tłuszcz. Smacznego

 
Ostatnią edycję dokonał moderator:
Wrz 3, 2008
1,371
0
0
Prosty przepis na małe pączki. Ja tam je uwielbiam, tak ladnie mieszcza się akurat na jednego gryza w buzi
mniam.gif

Najlepiej smakują tego samego dnia!

Składniki:

opakowanie serka waniliowego (200ml)
ok 1,5 szklanki maki
3 cale jajka
łyżeczka proszku do pieczenia
cukier puder
olej

-----
garnek
łyżka stołowa
mikser
łyżka cedzakowa
-----

Mieszamy wszystkie składniki na gładką masę - najłatwiej zrobić to mikserem, ciasto powinno być dosyć gęste, tak żeby z łatwością odklejało się od łyżki.

Nalewamy do garnka olej i poczekamy az mocno się rozgrzeje. Najłatwiej to sprawdzić biorąc odrobinę ciasta na łyżkę i lekko dotknąć tłuszczu, jeśli zacznie skwierczeć tzn, że już jest rozgrzany.

Nabieramy na łyżkę trochę ciasta i zrzucamy do tłuszczu starając się zachować kształt zbliżony do kulki. Pączki powinny się same obracać w tłuszczu na drugą stronę, ale na wszelki wypadek lepiej ich przypilnować żeby się nie spaliły tylko miały piękny złoty kolor. "Wyławiamy je łyżką cedzakową.

Na koniec posypać cukrem pudrem i wcinać do woli!

Uwagi:

1. Pod żadnym pozorem nie można dopuścić, żeby do tłuszczu dostała się chociaż kropla wody!

paczki.jpg
 

Załączniki

  • paczki.jpg
    paczki.jpg
    179.2 KB · Wyświetleń: 3
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
huh, czuję się winna, bo to ja namówiłam Kasiulę, by zamieściła tu przepis, który ma na blogu
icon_redface.gif
Nie wiedziałam,że u nas takie są, też szukałam "małych pączków".

W każdym razie - zrobiłam je właśnie i są naprawdę pyszne. Szybko się robią, bo nie trzeba czekać na wyrastanie jak przy drożdżowych, a w smaku są bardo dobre.
daumen.gif


Nie wiem, co teraz - połączenie obu przepisów
gruebel_2.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Moje polukrowałam. Ciasto zrobiłam gęściejsze i zamiast kłaść łyzką, toczyłam w dłoniach kulki wielkości orzecha włoskiego. Bardzo smaczne.

S4021878.JPG

S4021881.JPG
 

Załączniki

  • S4021878.JPG
    S4021878.JPG
    44.7 KB · Wyświetleń: 2
  • S4021881.JPG
    S4021881.JPG
    41 KB · Wyświetleń: 2
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Dziękuję
bussi.gif
 
Wrz 3, 2008
1,371
0
0
o jak fajnie, wszystko ladnie zlaczone
icon_wink.gif


a moze by tak w tytule w nawiasie dodac "pałe pączki"? wiem, ze np wiekszosc moich znajomych wlasnie tak na nie mowi, wiec moze ulatwiloby to innym szukanie
gruebel_2.gif


Mała_Mi > sliczne Ci wyszły
mniam.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Mi z tej porcji - jednak z większą trochę ilością maki, bo robiłam tak, by ciasto dało się zagnieść i potem formowałam kulki - wyszło 36 pączków.

Jak dla nas, porcja w sam raz
icon_smile.gif
Potem zawsze można świeżych dorobić
icon_smile.gif





CYTATMała_Mi > sliczne Ci wyszły
Dziękuję, Kasiula
icon_biggrin.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kasik

Member
Gru 14, 2005
535
0
0
Robiłam dopiero 3 razy
icon_biggrin.gif

Najlepsze były gdy dałam 2 jajka i szklankę mąki.Wyszły wtedy takie puchowe,mięciutkie.No po prostu poezja .
Mąż z córeczką jak dopadli to dla mnie został tylko cukier puder do wylizania z talerzyka.
Teraz mam zawsze serek homo w lodówce i jak słyszę hasło :-"mamuś zjadłabym pącusków" to lecę i w 15 minut mam pychotkę dla rodzinki.
 

zunia

Member
Cze 11, 2008
115
0
0
Robiłam te pączusie, są smaczne, ale chyba zrobię tak jak Kasik, aby były bardziej puszyste, u mnie właśnie takie lubią.
 

Załączniki

  • ostatnie_113.jpg
    ostatnie_113.jpg
    1.3 MB · Wyświetleń: 0

Beata71

Member
Sty 19, 2006
428
0
0

kasik

Member
Gru 14, 2005
535
0
0
Robię dzisiaj.
Z podwójnej porcji.
A co jak ostatki to trzeba zaszaleć.Zwłaszcza,że w tłusty czwartek dopadła mnie "klątwa jelitowa" to muszę sobie dzisiaj odbić.
 

arielka

Member
Kwi 6, 2005
709
0
0
Kasik, robię wg Twoich proporcji. Rzeczywiście wychodzą pulchne i mięciutkie. Tylko porcja z jednego serka homogenizowanego to zdecydowanie za mało!