Befsztyk z polędwicy po wrocławsku*

Acard

Member
Paź 3, 2004
20
0
0
Befsztyk z polędwicy po wrocławsku

40 dag polędwicy wołowej,
tłuszcz,
2 dag mąki,
8 dag sera żółtego,
8 dag szynki wędzonej,
5 dag ketchupu,
sól, pieprz

Polędwicę opłukać, zdjąć błonę i zbędny tłuszcz, pokroić w poprzek włókien na 4 kawałki, formować ręką i nożem krążki o grubości 2-3 cm. Posypać pieprzem i mąką, smażyć na silnie rozgrzanym tłuszczu po 2-3 min tak aby mięso wewnątrz było różowe. Pod koniec smażenia dodać masło. Następnie befsztyki obłożyć plastrami szynki i sera, polać ketchupem, zapiec w gorącym piekarniku. Podawać z frytkami, kalafiorem i zielonym groszkiem.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Acard

Member
Paź 3, 2004
20
0
0
Hihihi otóż nie ....też z książki Henryka Dębskiego...... Drogi detektywie...Ruziu na stronce, którą podajesz przepisy tego tam Wodeckiego są przepisami Pana Henryka Dębskiego. Również tutaj http://kuchnia.kisa.pl/. Mam całą kolekcję przepisów nieżyjącego już pana Henryka Dębskiego. Będę je nadal podawała bo są przepyszne. Pomyśl tylko czy jesteś pewna że nie mogę ich podawać jako Acard? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Acard
 

marghe

Member
Lis 1, 2004
28,999
1
0
Podawac mozesz jako Acard,Iksinski czy Pitu Pitu
icon_smile.gif

ale podaj zródlo
icon_smile.gif
 

Bazylka

Member
Wrz 24, 2004
910
0
0
Acard
CYTATMam całą kolekcję przepisów nieżyjącego już pana Henryka Dębskiego.
A ja mam całą książkę Henryka Dębskiego " Współczesna kuchnia polska"
z której są wszystkie te przepisy i jeszcze bardzo dużo innych przepisów.
I co.
Jaki jest sens przepisywania przepisów(kopiowania), które są już na kilkunastu innych stronach!
 

Acard

Member
Paź 3, 2004
20
0
0
Henryk Dębski wydał kilkanaście książek. Ta, o której piszesz jest wydaniem zbiorczym (pośmiertnym)...
Macie rację. Myślałamm że robię dobrze...ale ok, wycofuję się
Acard
icon_sad.gif