Pierożki z krabowymi paluszkami*

Janka

Member
Mar 19, 2005
4,557
1
0
Pierożki z krabowymi paluszkami

piero_ki_z_pal.krab.jpg

- ciasto francuskie - 1 opakowanie
-paluszki krabowe - 1 opakowanie (100 g)
-szalotki - 3 szt(albo 1 średnia cebula)
-masło - 1 łyżka
-białe wino wytraw- około 100 ml
-śmietana 20 % - 150 ml
-musztarda - 1 łyżeczka
-sól,biały pieprz
-jajko - 1 szt
==========================
Cebule drobno posiekać i zeszklić na maśle.
Gdy już jest szklista,wlać wino,wymieszać,zmniejszyć ogień i dusić do odparowania 2/3 objętości płynu.
Ciągle mieszając wlewać śmietanę i gotować aż wszystko zgęstnieje.
Dodać musztardę,wymieszać i zdjąć z ognia.
Posiekać drobno paluszki krabowe,zmieszać z sosem i doprawić do smaku.(ja dodałam jeszcze posiekany szczypiorek i zmiażdżony ząbek czosnku)

Na oprószonej mąką stolnicy rozłożyć ciasto francuskie,lekko rozwałkować,wycinać szklanką krążki i na każdy krążek kłaść łyżeczkę farszu.
Przykryć drugim krążkiem i zlepić.Można brzegi zaznaczyć widelcem.
Pierożki posmarować jajkiem i piec w temperaturze 200 C około 30 minut.

Z jednego opakowania ciasta zrobiłam 15 smacznych pierożków.

Inspiracją był przepis na Gotovim.ru (tam było mięso krabowe)
 

Załączniki

  • piero_ki_z_pal.krab.jpg
    piero_ki_z_pal.krab.jpg
    44.1 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Doruśka

Member
Mar 28, 2006
5,233
0
0
świetnie, dziekuję
icon_smile.gif
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Janka, bardzo lubię Twoje przepisy, szczególnie na zupy. Dzisiaj jestem "uziemiona" w domu i leczę gardlo, bo w niedzielę mam wyjątkową uroczystość, na której chcę i muszę być. Nigdzie więc nie wychodzę, a coś jeść trzeba.
Zawsze mam w zamrażarce ciasto francuskie na maśle. Paluszki krabowe są "na stanie" do pogryzania, więc wybrałam to danie na dzisiejszy obiad. Aha, śmietanę mam 18%, a nie dwudziestkę. I cały czas zastanawiam się, jak te paluszki smakują na ciepło. Ale jak nie zrobię, nie będę wiedziała. Tylko, co do nich podać? Mam w zapasach paprykę w lekkim sosie winegret (po chorwacku), gruszki na słodko-kwaśno (to chyba odpada) i inne marynaty. Surówek nie mam z czego zrobić, bo jest tylko jedna cukinia, raczej nie do jedzenia na surowo. Ale coś wymyślę. Odezwę się po obiedzie.
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
seniorka @ 22 Feb 2013 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1403318Surówek nie mam z czego zrobić, bo jest tylko jedna cukinia, raczej nie do jedzenia na surowo.
Ooo seniorko a ja bardzo lubię surową cukinię. Tnę obierakiem do warzyw na cienkie plastry i marynuję w occie balsamicznym, soli i pieprzu.
Pyszna jest.
A może masz patelnie grillową? Mogłabyś sobie taki paski cukiniowe zgrillować
daumen.gif
 

Janka

Member
Mar 19, 2005
4,557
1
0
Ja z cukini i marchewki robię taką surówkę

Seniorko,mój mąż na wszelkie nowości ma długie zęby,ale te pierożki bardzo mu smakowały.Na zimno również były dobre.
Na drugi raz podam do nich jakiś sos,jeszcze nie wiem który by był najlepszy,ale cos tam wymyślę.
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Z zadowoleniem gładzę się po brzuchu. Obiad był doskonały. Nie wiedziałam, że te paluszki będą tak bardzo mi smakowały. Bałam się też mojego piekarnika, bo dosyć się nie lubimy. Jednak wszystko skończyło się doskonale i smacznie.
lecker.gif
Cukinię zgrillowałam, tak jak sugerowała Ilona. Bardzo mi smakowało. Serdecznie
anbetung.gif
za przepis. Resztę zjem na zimno, albo po prostu podgrzeję. Mam nowy przepis i za to jestem bardzo wdzięczna. Nawet zrobiłam wzorki "klejące" widelcem. Pozdrowienia i do następnego razu.
 

Janka

Member
Mar 19, 2005
4,557
1
0
Bardzo ,bardzo się cieszę że smakowały i dziękuję że zechciałaś wypróbować przepis
icon_lol.gif


Tak myślę że do pozostałych, jedzonych na zimno,dobry będzie sos czosnkowy.(oczywiście mówię o naszych smakach)
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Ale okazało się, że to także moje smaki. Pomysł jest doskonały, a ponieważ, jak pisałam, nie wychodzę, sos będzie na bazie majonezu, bo ten mam w domu. Dusza śpiewa z radości, a biodra jęczą z przerażenia. Dobrze, że mam czosnek. Pewno chiński, ale to już drobiazg.
 

Janka

Member
Mar 19, 2005
4,557
1
0
Jeszcze raz bardzo Wam dziękuję,czuję jak mi się prostuje kręgosłup
icon_biggrin.gif

a na biodra tylko jak tu kręcić tyłkiem,jak przy każdym ruchu boli.