Pikantne jajka sadzone z papryką*

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Poniższe jajka ze względu na sposob przygotowania mogą być uznane za "dalekich krewnych" pysznej Szakszuki i za bardzo bogatych krewnych Huevos Rancheros - z uwagi na większą ilośc dodatków. Smaczne i bardzo pożywne. Warzywa można sobie przygotowac wieczorem, rano tylko podgrzać i dodać jajka. Przepis wg bloga Scrumptiuos South Africa.

DSC_0753.JPG

DSC_0754.JPG

1 cebula
1 czerwona papryka
papryczka chili - ilość do smaku
kilka plastrów paprykowego salami lub chorizo
1/2 łyżeczki tymianku
1 łyżeczka cuminu
1 łyżeczka słodkiej papryki
2 pomidory
1-2 ząbki czosnku
2 łyżka octu balsamicznego
sól i świeżo zmielony czarny pieprz do smaku

olej do smażenia
natka pietruszki
feta
jajka


Na niewielkiej ilości oleju podsmażyć obrana, posiekana cebule, pokrojana w kawałki paprykę i pokrojona salami wraz z chilli, tymiankiem i cuminem.
Następnie dodac słodką paprykę, obrane, pokrojone w kostkę pomidory i obrany, posiekany czosnek. Wlac ocet balsamiczny.
Dusić na małym ogniu, aż warzywa zmienią się w sos (a pomidory zmiękną).

Teraz w sosie na patelni robimy łyżką zagłębienia ( tak, by było widać dno patelni) i w każde z nich wbijamy jedno jajko. Patelnię przykrywamy pokrywką i smażymy na małym ogniu,aż jajka się zetną.
Gotowe danie posypujemy natka pietruszki i pokruszona fetą.
 

Załączniki

  • DSC_0753.JPG
    DSC_0753.JPG
    127.5 KB · Wyświetleń: 0
  • DSC_0754.JPG
    DSC_0754.JPG
    114 KB · Wyświetleń: 0

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Zrobiłam "na ślepo" i wyszły bardzo dobre. Zmieniłam niewiele - dodałam do oleju masło i zmniejszyłam ilość fety. Niezbyt drastycznie, , tak pod mój smaczek. Dzięki
anbetung.gif
za przepis
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Mi, spodobał mi się niemozliwie Twój przepis, tylko salami brakuje, mam jedynie boczek wędzony
cry_1.gif

dzisiaj bym zrobiła sos na jutrzejsze śniadanie
czy boczek bardzo smak popsuje?