Kulki ze slodkich ziemniakow - batatów

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Mniej wiecej na taka sama ilosc slodkich ziemniakow wzielam taka sama iloscia ciecierzycy z puszki (niestety nie moge dokladnie powiedziec bo nie wazylam). Ciecierzyce wrzucilam do blendera wraz z 2 pieczonymi czerwonymi paprykami, lyzka pasty pomidorowej, srednia cebula, lyzka zgniecionego czosnku, czerwona slodka papryka, sola, chilli, cuminem. Dodalam jeden kubeczek meksykanskiej przyprawy Knorra. To zblendowalam, dodalam starte ziemniaki slodkie, surowe. Do uzyskania odpowiedniej konsystencji dodalam platkow ziemniaczanych. Po schlodzeniu formowalam kulki wielkosci orzecha wloskiego, moze ciut wieksze. Ulozylam je na wysmarowanej oliwa blasze i upieklam. Ta blacha ma male wglebienia, plytkie raczej. Wode z ciecierzycy rowniez zuzylam.

Gdy zrobie je nastepnym razem, a na pewno zrobie bo sa pyszne, to powaze wszystkie skladniki.

Sweet_Potato_Nuggets.jpg
 

Załączniki

  • Sweet_Potato_Nuggets.jpg
    Sweet_Potato_Nuggets.jpg
    69 KB · Wyświetleń: 2
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Aniutka

Well-known member
Maj 11, 2008
2,096
1,523
113
O, jakie fajne! Do zrobienia
icon_smile.gif
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Aniutko, polecam. Pisalam w "obiadowym", ze kulki owe sa swietnym nadzieniem goracych kanapek. Chcialabym je rowniez zapiec w jakims sosie, ale raczej gdy zrobie je nastepnym razem, bo z wczorajszej porcji zostalo mi chyba z 7 tylko. Gdybys znalazla inna forme wykorzystania koniecznie daj mi znac
lecker.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

margarett

Member
Wrz 14, 2007
607
0
16
Brzmią bardzo smacznie
icon_smile.gif
Chętnie wypróbuję z pomidorowym sosem garam masala, który zazwyczaj podaje do koft wegetariańskich, powinno dobrze pasować.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,378
3,659
113
margarett @ 13 Oct 2015 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1592174Chętnie wypróbuję z pomidorowym sosem garam masala (...)
A ja z sosem pomidorowym z cynamonem, który kupiłam kiedyś podczas greckiego tygodnia w Lidlu. Dzięki za inspirację!



Się pieką. Wzięłam odcedzoną i wypłukaną ciecierzycę ze słoika, jednego średniego batata, którego utarłam na tarce jarzynowej, sporą garść suszonych pomidorów w oliwie, bo mi się plątały po lodówce, sporą garść pieczonej mrożonej papryki, 2 duże ząbki czosnku, dwie szalotki, świeżą chili, garść natki pietruszki, kumin, sól i pieprz. Wszystko zblenderowałam żyrafą i dodałam trochę płatków jaglanych do uzyskania właściwej konsystencji.
Wyszła mi cała blacha - 34 kulki.
EDIT:
Rodzina pochwaliła, że pyszne!
Tu w towarzystwie kurczaka Adobado:

kurczak_adobado_i_kulki_z_batatów.jpg
 

Załączniki

  • kurczak_adobado_i_kulki_z_batatów.jpg
    kurczak_adobado_i_kulki_z_batatów.jpg
    85.2 KB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator:

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Piekne. Swietnie wygladaja z cala reszta waszego obiadu
lecker.gif


Te suszone pomidory to swietny pomysl.