Ciasteczka amerykańskie

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Przepis pochodzi z książki "Chodź, może razem coś ugotujemy albo upieczemy- Dziecko w kuchni"
icon_mrgreen.gif
którą dostałam daaawno temu od Cioci na urodziny. To moja pierwsza książka kucharska, a te ciasteczka to jedne z pierwszych samodzielnych wypieków
icon_smile.gif


składniki
1 kostka margaryny/ masła (250 g)
1 szkl. cukru
2 jajka
2 op. cukru wanilinowego
2 łyżki soku z cytryny
3 szkl. mąki
2 łyżeczki proszku do pieczenia

sposób przygotowania
Margarynę roztopić i schłodzić. Wszystkie składniki miksować w misce przez ok. 2 min, po czym łyżeczką wykładać niewielkie ilości ciasta na blaszce wyłożonej folią aluminiową. Przed nałożeniem ciasto w misce można wstawić na 15-20 min do lodówki, wtedy na pewno się nie rozleją (mi i tak się nie rozlewają
icon_mrgreen.gif
). Piec ok. 30 min. w temp. 150 st, aż brzegi będą brązowe. Spód ciasteczek można polukrować lub posmarować roztopioną czekoladą

dodatkowe informacje
Te ciasteczka są przepyszne, można do ciasta dodawać co tylko się chce, od rodzynek po wiórki czekoladowe.

Podana temp pieczenia jest dostosowana do mojego piekarnika- zdaje mi się, że w normalnym trzeba zwiększyć i piec tak gdzieś w 200 stopniach.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

jaga

Member
Lis 8, 2004
282
0
0
Paulinko robiłam! Dodałam wiórek kokosowych i dodałam 2 szklanki mąki razowej i 1 szklankę mąki pszennej. Wyszły puszyste i smaczne :mrgreen:
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Moje nie są
icon_sad.gif

Moje wychodzą chrupiąco-kruche, ale podejrzewam, że to wina mojego piekarnika, który najwyraźniej za bardzo wysusza
icon_rolleyes.gif

Ale i tak są pyszne
icon_razz.gif
 

Madzius

Member
Lip 21, 2009
210
0
0
IMG_0006.JPG

Proste, szybkie - bardzo dobre ciacha
icon_smile.gif
Dziękuję za przepis: takiego właśnie szukałam!
icon_smile.gif
 

Załączniki

  • IMG_0006.JPG
    IMG_0006.JPG
    109.8 KB · Wyświetleń: 1