Kulebiak z ciasta krucho-drożdżowego*

kajorek

Member
Wrz 14, 2004
370
0
0
Przepis ten pochodzi z forum mniama, niestety nie mam kto jest jego autorem

a zatem Kulebiak z ciasta krucho-drożdżowego

2 dkg drożdży wymieszać w miseczce z 1 łyżeczką cukru i łyżką mąki + trochę ciepłego mleka ( po prostu zaczyn o gęstości dobrej śmietany) - odstawić do wyrośnięcia


w międzyczasie posiekać w misie 10 dkg masła z 30 dkg mąki, odrobiną soli, dodać 2 żółtka, 1/2 szkl gęstej śmietany-kwaśnej i wyrośnięte drożdże. Zagnieść ciasto, uformować wałeczek i w ciepłe miejsce coby wyrosło.

u mnie to wyrośnięcie w ciepłym ( nastawiam piec na około 50 st C) trwa jakieś 20-30 minut i w tym czasie robię farsz ze słodkiej kapusty i cebuli. Farsz mało skomplkowany: kapuchę po obraniu z wierzchnich liśći (1/4 główki) gotuję w lekko osolonej wodzie, siekam i mieszam z podsmażoną na oliwie na złoto cebulą ( 2 średnie cebule) . Do tego sól, pieprz, tymianek i po wymieszaniu przepiekam jeszcze razem na patelni, coby nabrało aromatu.

Płytkie naczynie do zapiekania smaruje oliwą lub masłem, rozciagam ciasto palcami, smaruje je od wewnątrz oliwą i nakładam ciepły farsz. Zwijam i odwracam zwinięciem do dołu. Można posmarować kulebiaka rozmąconym białkiem i posypać ziołami.
Piecze się w temp. 180 st C ok 30-40 minut na złoto

podawać z sosem pomidorowym lub czerwonym barszczem do popicia.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kajorek

Member
Wrz 14, 2004
370
0
0
Paula, przepis nie jest mój, może autor się nam tu objawi
icon_smile.gif

dzisiaj zrobiłam z tego ciasta pierogi, wykorzystując iwciowy
icon_smile.gif
przepis na nadzienie z kaszanki i wątróbki. Pycha.
nadzienie świetnie skomponowane Iwciu
kulebiakowe ciasto jest miękkie ale i chrupiące - szczególnie zaraz po upieczeniu cook
łatwo się je wyrabia, nie kleiło się, jedynie przy wałkowaniu i wycinaniu kółek na pierogi podsypywałam nieco mąką.
Naprawdę dobre wyszły banana

polecam i życzę smacznego

PS czemu ja nie mam cyfrówki :baa: