Sernik gotowany Joli

Limonka

Member
Wrz 20, 2004
1,074
0
0
A właściwie pasha, robiłam nie raz ,naprawdę pyszny. Wklepuję go chyba w ostatnim momencie, bo atrament w moim sekretnym kajeciku już tak wyblakł, że za jakiś czas na pewno nie da się odczytać przepisu.


Sernik gotowny Joli



Składniki:
_442263_n.jpg
_442264_n.jpg


1 litr mleka
0,5 l śmietany 18%
6 jajek
1/2 szklanki cukru pudru
2-3 łyżki kakao
zapach cytrynowy i waniliowy
1 kostka masła
bakalie(ananasy lub brzoskwinie, rodzynki)
1 tabliczka dobrej mlecznej czekolady
2 galaretki cytrynowe lub wiśniowe

Mleko, śmietanę ,jajka roztrzepać, postawić na małyn ogniu i gotować tak długo ażpowstanie twarożek (nie zapominać o ciągłym mieszaniu).
Po wystygnięciu przcedzić przez bardzo gęste sitko a jeszcze lepiej przez gazę.
Masło i cukier puder ukręcić, dodawać twarożek( tak po łyżce) a na końcu po kilka kropelek aromatu cytrynowego i waniliowego.
Masę podzielić na 2 części.
Do jednej dodać kakao.
Do masy kakaowej dodać posiekaną czekoladę(czekolady nie siekać bardzo drobno musza byc w masie wyczuwalne kawałeczki czekolady). Do białej masy dodać sparzone rodzynki i kawałeczki ananasów.
Do tortownicy włożyć na spód masę brązową, na nią masę biała na to kółeczka ananasów lub brzoskwinie całość zalać galaretką.

Smacznego.
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
A ile tego mniej więcej wychodzi?Tzn.ile tego twarożku powstaje i na jak dużą formę jest ten przepis?I czy twarożek musi długo się odsączać czy jak za suchy to niedobry?Czy konsystencja jest kremowa czy bardziej sernikowa-stała?
Tylko mnie nie zastrzel za tyle pytań naraz :zahn:
 

Limonka

Member
Wrz 20, 2004
1,074
0
0
Sernik ten zwykle robię w tortownicy o srednicy 23 cm, konsystencja jest ( i tu mnie zastrzeliłaś :mrgreen: ) posrednia, między twarożkową a stałą :mrgreen: twarożku na maxa nie odsączaj, bo wyjdzie za suchy
icon_smile.gif

Tak sobie teraz pomyslałam o tej konsystencji, że właściwie można ją nazwać stałą, bo sernik da się kroić na kawałki.
Staram się jak moge
icon_smile.gif
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
No własnie o cos takiego co jest kremowe i da się jednocześnie kroić mi chodziło.W takim razie pewnie zrobię wg tego przepisu.Dzięki :mrgreen: