Kurczak pieczony w cytrynach

marghe

Member
Lis 1, 2004
28,999
1
0
kurczaka pokroić (chociaz mozna w całosci tylko wtedy trzeba go porzadnie rozpłasczyc ), doprawic solą, pieprzem i ulubionymi przyprawami
2 - 3 cytryny pokroic w plastry
Formę wysmarowac oliwą, układac plastry cytryny (mozna dodac ówniez pomarancze)
Na cytrynach ułozyc kurczaka (skórą do góry), podlać odrobiną wody.Przykryc folia aluminiową
piec 1.,5 - 2 h w ok.200 stopniach
Co jakis czas podlewac sosem..
 

marghe

Member
Lis 1, 2004
28,999
1
0
własnie tym
icon_smile.gif
 

AnnaB.

Member
Mar 13, 2008
362
0
0
Czy ktoś, oprócz marghe, robił tego kurczaka. Jotha? Brzmi prosto, a interesująco. Zrobiłabym jutro, bo mam kurczaka do zutylizowania i nadmiar pomarańczy? Jak te cytryny wpływają na smak? Bardziej kruchy, aromatyczny?
 

AnnaB.

Member
Mar 13, 2008
362
0
0
Nie ma chętnych? No cóż. Ryzyk-fizyk. Prostota jest na tyle urzekająca, że zrobię. Zresztą k....... już całą noc leżał pod ziołami prowansalskimi, czekając na to, co nieuniknione.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

skanna

Well-known member
Mar 21, 2006
4,875
216
63
O kurcze pieczone
icon_smile.gif
Że też ja nigdy tego przepisu nie zauważyłam. Do zrobienia jak nic, z tym, że chyba same udka - ładne poporcjowanie pieczonego kurczaka przerasta moje możliwości
icon_smile.gif
 

AnnaB.

Member
Mar 13, 2008
362
0
0
Ja też mam same udka.
A w otchłaniach cincina jest multum przepisów do odkopania, ale to trzeba by speleologa. Na samego tylko kurczaka wyskoczyło mi 6 stron przepisów. Ten był na 4.
 

AnnaB.

Member
Mar 13, 2008
362
0
0
No więc (nigdy nie zaczyna się zdania od "no więc") zrobiłam. Mięso, mięciutkie, soczyste, ciekawa nuta cytrusowa. Tylko tam, gdzie bezpośrednio dotykało cytryn, czuć było raczej cytrynę niż kurczaka. Następnym razem, bo na pewno taki będzie, użyję samych pomarańczy, no, ewentualnie ociupina soku z cytryny dla zaostrzenia smaku.
Do tego zrobiłam ziemniaczki pieczone w rozmarynie, w osobnej blaszce, coby nie wszystko było cytrynowe.
Dla tych, którzy lubią połączenie mięs z owocami - koniecznie, bo przepis prosty jak konstrukcja cepa.