Szarlotka królewska

kamila

Moderator
Członek ekipy
Wrz 13, 2004
11,874
0
0
Szarlotka królewska

Pieczemy cienki biszkopt.
1 kg kwaśnych jabłek jabłek trzemy na grubej tarce. Gotujemy do zuyskania jednolitej masy. Wsypujemy suchą galaretkę, najlepiej ze wsględu na kolor cytrynową. Dokładnie mieszamy.

Jabłka wykładamy na biszkopt i zostawiamy do ostygnięcia.

Ubijamy 3 śmietany 30 % z odrobiną cukru pudru (dosłownie odrobinka). Śmietanę wykładamy na wierzch jabłek.

Wstawiamy do lodówki.

Ciasto podajemy dobrze schłodzone.

Pycha
 

kamila

Moderator
Członek ekipy
Wrz 13, 2004
11,874
0
0
ja kupuję śmietanę w kubeczkach. 200g. Ale jek jej będzie więcej to nie zaszkodzi.

Robię w sporej blaszce. Cienki biszkopt. Jabłek daję na oko. Napisałam kilogram, ale często jest ich więcej. Zależy czy się lubi dużo jabłek czy mało.

Mam już zrobiony ten jabłecznik, jescze śmietankę ubiję. jak dam radę to sptryknę fotkę :mrgreen:
 

ToMagda

Member
Wrz 20, 2004
243
0
0
Wielkie dzięki. Chyba zrobię, bo jabłek mam nadmiar, a muszę czymś zabłysnąć przed teściami. Tylko jeszcze małe pytanko: ta śmietana to ma być słodka, czy kwaśna? Bo mi kwaśna często się nie ubija. A lubię bitą właśnie kwaśną.
 

ToMagda

Member
Wrz 20, 2004
243
0
0
zrobiłam, wyszło fantastycznie. Biszkopt z przepisu iwci urósł tak, że jak wzięłam połowę to nie był niski, o nie. I w związku z yum, śmietany udało się wcisnąć jedynie z dwóch opakowań (robiłam w tortownicy, i brzegu już nie starczyło na wysokość). Ale tej śmietany było naprawdę dużo oi myślę, że starczy. A biszkopt następnym razem trochę nasączę, będzie jeszcze pyszniej. Bo na pewno następny raz będzie. Dziękuję kamilko.