nutinki pasztet bez pieczenia II

eposka

Member
Wrz 15, 2004
2,445
0
0
Nutinko, mam nadzieje, że się nie pogniewasz, że go wstawię w Twoim imieniu
icon_smile.gif
Jest tak pyszny i prościutki, że sysowicze muszą go poznać.

Pasztet z wątróbek drobiowych do smarowania doskonały



składniki
25 dag wątróbek drobiowych
1 średnia cebula
1 marchewka (7 dag)
3 łyżeczki masła
2 łyżki oleju
sól
pieprz czarny
gałka muszkatołowa

sposób przygotowania
Wątróbki oczyścić, umyć, pokroić w grubą kostkę. Usmażyć na oleju (15 minut). Odcedzić, jeśli wydzielił się sos.
Cebulę i marchew obrać, umyć, pokroić drobno albo zetrzeć na tarce. Podsmażyć na maśle, wlać 3 łyżki wody, udusić pod przykryciem do miękkości.
Wątróbkę, cebulę i marchew zmiksować dokładnie albo zmielić w maszynce, doprawić do smaku, wymieszać. Przełożyć do miseczek, ostudzić, wstawić do lodówki na kilka godzin (najlepiej na noc).




nutinko, jak możesz to wstaw proszę tę śliczną fotkę
icon_smile.gif



ewa[/img]
 

nutinka

Member
Wrz 29, 2004
866
1
0
A proszę bardzo. Nie wiem czemu, ale byłam przekonana, że ten przepis kiedyś wklejałam. Ot, omamy mam :dump: :mrgreen:.

Tu jest zdjęcie:
5274.jpg
 

eposka

Member
Wrz 15, 2004
2,445
0
0
super, nutinko
icon_smile.gif

nie, że masz omamy, ale że wkleiłaś fotkę
icon_smile.gif


Bo ja tu się zachwycam tym Twoim pasztretem i zachwycam. Jest tak samo pyszny, jak prosty. "Sprzedałam" patent na pasztet koledze, który od kuchni trzyma się z dala od zawsze. Dziś mi przyniósł na spróbowanie, cały dumny z siebi
icon_smile.gif
I poprosił o kolejne przepisy nie tylko na pasztety - bakcyla chłopina zalapał



ewa
 

nutinka

Member
Wrz 29, 2004
866
1
0
To fajnie, że kolejny uzależniony pewnie będzie.

A zdjęcie mogłaś sama też wkleić, i tak idzie z mniama, dlatego takie nieco niewyraźne. Kiedyś w wolnej chwili muszę powklejać do galerii zdjęcia właściwej jakości, żeby mi nikt nic nie zmieniał, to będą ładniejsze.
 

agaph-ja

Member
Wrz 26, 2007
19
0
0
Ten pasztet jest cudowny.
Baaaaardzo nam posmakował. Wczoraj zrobiłam i już nie ma. Moje dzieci wątróbkęi nie lubią, ale pasztet zajadają, aż miło
icon_smile.gif
. Dziś robię z podwójnej porcji- wątróbka czeka. Składniki niewyszukane, a efekt rewelacyjny
freu.gif
. Dodatkowym plusem jest krótki czas przygotowania, no i w ciepłe dni nie trzeba grzac pieca. Polecam. U mnie zagości na stałe- nie ma co
icon_smile.gif

Nutinko, Eposko, bardzo, bardzo dziękuję za przepis
anbetung.gif
cvety.gif