Kulki kakaowe

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
250g miekkiego masla
250g maki ziemniaczanej
100g cukru pudru
75g maki pszennej
30g gorzkiego kakao
1 paczuszka cukru waniliowego
orzechy, migdaly

Z wszystkich skladnikow ( oprocz orzechow i migdalow) ugniesc ciasto na jednolita mase. Uformowac podluzna "rolke" - (albo mniejsze dwie lub trzy ) i wlozyc do lodowki na ok. 30 min.. (po wlozeniu do lodowki, ciasto bedzie sie lepiej kroic...) Po ok. 30min. wyciagnac z lodowki i pociac na plastry o grubosci ok. 2cm. Potem uformowac z tych kawalkow male kulki i na srodek "wcisnac" orzecha lub migdala. W razie, gdyby przy przyciskaniu orzecha, kulki troche popekaly, trzeba je troszke docisnac, poniewaz pekniete kulki przy pieczeniu moga sie rozleciec... Nagrzac piekarnik do 180 stopni i w tej temperaturze piec ok. 12 min.

1017.jpg
 

Załączniki

  • 1017.jpg
    1017.jpg
    51 KB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
wyglądają przepysznie! śliczne zdjęcie! napewno wypróbuję (mam nadzieję, że da się wyrobić w maszynie
icon_smile.gif
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
Malgosimi--- mysle, ze nie musisz wyrabiac w maszynie, poniewaz ciasto sie ladnie w rekach wyrabia i nie trzeba je nawet dlugo wyrabiac.... Proponuje rekami :wink: .. nawet nie wiem czy ciasto nadaje sie do maszyny... nigdy o tym nie pomyslalam....
I tak ogolnie mowiac, bardzo szybko sie je robi...
-------------------------------------------------------
Kamilo---Pytalas czy mozna je trzymac w puszcze.? hmmm .... Bede szczera i powiem, ze jak je zrobilam, to zaraz na drugi dzien trafily na stol i zostaly zjedzone... Takze nigdy nie mialy okazji na dluzsze lezakowanie....
------------------------------------------------------
Podejrzewam jednak, ze nic im sie nie stanie, jak beda w puszce...konsystencje ciastka moznaby porownac do... hmmmm... nie wiem... moze do chalwy? Z tym ze nie sa takie tluste i sa raczej suche... powiedzialabym, ze bardziej sa typu takiego kruchego...
------------------------------------------------------
Aha, i nie dodalam, ze z ciasta wychodzi ok. 20 -25 szt.
--------------------------------------------------------
Paula--- wybacz, nie chcialam Ci przerwac odwyku
icon_sad.gif
:wink:
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
Teraz mi sie cos jeszcze cos przypomnialo......
Proponuje przed przycisnieciem orzechow i migdalow do ciasta, wrzucic je na troszke do piekarnika lub podprazyc na suchej patelni.. Beda lepsze...
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
Teraz mi sie cos jeszcze cos przypomnialo......
Proponuje przed przycisnieciem orzechow i migdalow do ciasta, wrzucic je na troszke do piekarnika lub podprazyc na suchej patelni.. Beda lepsze...
Te orzechy i migdaly, czy tak ? <!--emoid:D--><!--endemo-->
A gdyby wcisnac kawalek czekolady ? <!--emoid:dump:--><!--endemo-->
Tak, chodzilo mi wlasnie o migdaly i orzechy.

Co do kawalka czekolady, to mysle, ze to niezly pomysl. Mysle, ze trzeba by &quot;uzyc&quot; takiej, ktora sie nadaje do piecznia, ( tzn. zeby sie pod wplywem goracego piekarnika tak szybko nie rozpuscila. )

Przyznaje bez bicia, ze nie przyszlo mi do glowy, sprobowac te ciastka z czekolada - ale na pewno nastepnym razem wyprobuje -( dzieki za pomysl
icon_smile.gif
)--
Myslalam tez o tym, ze mozna by wcisnac rodzynki -jednak sie nie skusilam, bo nie przepadam za rodzynkami i se odpuscilam...


Przepraszam, ze odpisuje z opoznieniem, ale nie mialam dostepu do komputera....
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Elwing

Member
Mar 10, 2005
5
0
0
Pysznie wyglądają!!! Ja osobiście jestem łakomczuchem i pożeram wszystkie ciastka jakie tylko moja siostra upiecze, bo sama nie potrafię!!! Choć mam prawie 19 lat to nic prawie nie umiem zrobić w kuchni (prócz herbaty czy kawy)!!! :wink:
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Elwing, to teraz z ciastek (po wizycie u nas) sie nie wykrecisz :d Zacznij od mozliwie najprostszych ;)

Caritka, tez sie troche obawiam o to rozpuszczenie czekolady, a rodzynki... tez mi nie leza
Ciasteczka bardzo efektowne ;)
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
Dzieki Jotha.... A wiesz, ze Twoj pomysl z czekolada nie daje mi spokoju... hehe.... i tak mysle... i mysle.....:gruebel: i moze moznaby wcisnac takie kropelki czekoladowe do pieczenia... jak sie nie myle firmy.... Schwartau lub sa tez takie "ziarenka" w ksztalcie kawy z czekolady, ktore nadaja sie rowniez do pieczenia...... :gruebel: hmmmm.... na sobote chyba nie mam zadnych planow, co do pieczenia, wiec chyba bede probowac te ciastka z czekolada....-- bos mi smaka narobila.... :flip:


Elwing... nie martw sie... jestes mlodziutka.... zdazysz sie jeszcze wszystkiego nauczyc i bedziesz piec ciastka i ciasta, o jakich nam sie nawet nie snilo...... :wink:
A Jotha ma racje..... nie wywiniesz sie od ciastek......... :lol: Czekamy na relacje, jak Ci poszlo.... :wink:
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
Obiecalam kiedys, ze zrobie te kulki z czekolada.... Zrobilam... ;)
Dalam &quot;ziarenka&quot; kawy z czekolady i lezki czekoladowe, (firmy Schwartau)
Czekolada sie nie rozpusila.... -no moze ciutke ;)
Musze przyznac bez bicia, ze chyba nie mialam dnia do pieczenia i zamiast kulek wyszly &quot;ciastkowe placki&quot; ;)- ale smak sie nie zmienil
icon_smile.gif

A wygladaly tak

zmniejszone13ew.jpg

A tak wygladaja w przekroju ;)

zmniejszone39ch.jpg
 

Załączniki

  • zmniejszone13ew.jpg
    zmniejszone13ew.jpg
    75.4 KB · Wyświetleń: 0
  • zmniejszone39ch.jpg
    zmniejszone39ch.jpg
    26.1 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

belle

Member
Wrz 15, 2004
1,377
0
0
slinotok
mniam o tej poze tu przyszlam :dump: :mrgreen:
sliczne ciasteczka Caritka ;)
jak robilas ta polewe pajeczynke?? : ;)
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
Dziekuje Kobitki
icon_smile.gif
:bussi: a ja sie zastanawialam czy je wkleic, bo one tym razem do kulek nie podobne, hehe ;)

Belle, ta pajeczynke zrobilam bardzo prosto....
Po polaniu brazowa polewa, zrobilam kropke- biala polewa na srodku kulki czy ciastka, potem zrobilam wieksze kolo na okolo tej kropki,
potem znowu wieksze kolko, itd. ( czyli musialo by byc od malej kropki do duzego kolka...)
Pozniej od kropki w srodku pociagnelam -delikatnie- w dol patyczkiem do szaszlykow z kazdej strony i powstala pajeczynka
icon_smile.gif

A ten drugi wzorek robilam podobnie, tylko te biale paski byly poziome... ;)
Mam nadzieje, ze zrozumialas moje wytlumaczenie :mrgreen:- W razie niejasnosci, pytaj smialo
icon_wink.gif

---------------------------------------------------
Za pare dni zdam jeszcze relacje, czy te ciastka moga byc przechowywane w puszce- ( schowalam dwie sztuki :mrgreen: )
Aha.. zastanawialam sie w/w wypowiedziach, do czego porownac ta "konsystencje" kulki.... Powiedzialabym, ze to cos w rodzaju piaskowym nie chalwa....
Kulki nie sa takie tluste...
 

Bahus

Member
Wrz 16, 2004
886
0
0
Caritka, prześliczne, szczególnie ta pajęczynka i fale z czekolady. Gratuluję cierpliwości
Bahus