Ryba z porami*

Lis 27, 2004
3,568
0
0
Przepis jest “z glowy” wiec proporcji dokladnych nie pamietam, ale jest bardzo prosty. Ja na trzy osoby biore:

po kawalku filetu rybnego na glowe (moze byc nawet dorsz, albo jakakolwiek inna ryba morska)
dwa duze albo trzy male pory
kawalek masla
pol cytryny
sol, pieprz

Biale czesci pora pokroic w cienkie plasterki i dusic na duzej patelni na masle. Maja zmieknac, ale nie moga zbrazowiec, wiec trzeba stac i mieszac. Gdy pory sa miekkie, odsuwa sie je na bok patelni, doklada kawalek masla i na nim smazy filety z ryby – kilka minut, w zaleznosci od wielkosci kawalkow ryby. Gdy ryba jest gotowa, zgarnia sie na nia pory, polewa sokiem z pol cytryny, soli, pieprzy i lekko miesza by nie polamac ryby. Ja podaje z mlodymi kartoflami i jakas salata.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

mikiD

Member
Wrz 24, 2004
236
0
0
Ta ryba jest przepyszna
icon_exclaim.gif
icon_exclaim.gif
icon_exclaim.gif
 

villanelle

Member
Sty 29, 2006
1,286
0
0
Z tego, co widziałam ta rybka cieszy się popularnością na MM, a tu o niej ciuchutko... Cóż jutro się przekonam na własnej skórze, a właściwie języku
icon_wink.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Zrobiłam. Bardzo smaczna, delikatna rybka
daumen.gif
. Polecam z chrzanem.
mniam.gif

Dla koloru dodałam trochę czerwonej papryki.

S4021117.JPG
 

Załączniki

  • S4021117.JPG
    S4021117.JPG
    36.1 KB · Wyświetleń: 1

Piadina

Member
Lut 24, 2009
402
0
0
villanelle @ 22 Mar 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=473156Z tego, co widziałam ta rybka cieszy się popularnością na MM, a tu o niej ciuchutko... Cóż jutro się przekonam na własnej skórze, a właściwie języku
icon_wink.gif
Ten przepis jest rewelacyjny!
prosty, szybki i przepyszny
mniam.gif


jedyna drobna modyfikacja: pora obsmażyłam lekko rumiano, smażyłam na oliwie, wykorzystałam filet z mintaja

najlepsza rybka, jaką jadłam (nie jadam ryb w panierkach, bo MM)
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

madziawoj

Member
Lut 27, 2008
245
0
16
Dopiero dziś zobaczyłam zdjęcie Małej_Mi i uznałam, że muszę danie wypróbować. Wyszło PRZEPYSZNE. Smazyłam na mieszance masła i oliwy z oliwek, tak jak Mała_Mi dodałam dla koloru czerwoną paprykę.
Podałam z pieczonymi ziemniakami i sałatą lodową z sosem musztardowym. Zdjęcia nire będzie bo bylismy bardzo głodni a rybka znikała bardzo, bardzo szybko:)
Polecam ten przepis!
 

Piadina

Member
Lut 24, 2009
402
0
0
dziś na kolację znowu robię
icon_smile.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Madziu, a ja dopiero dziś zobaczyłam Twoją uwagę na temat mojego zdjęcia. Ciesze się, ze Cię zachęciło do spróbowania tego przepisu
icon_smile.gif
Twoja rybka wygląda pysznie
icon_smile.gif