Ciasteczka cukrowe.

Anusiaczek

Member
Wrz 14, 2004
2,084
0
0
Ciasteczka cukrowe.


5303.jpg


10 dag miękkiego masła
1 szklanka cukru
1 opakowanie cukru waniliowego
1 jajko
2 łyżki brandy
2 szklanki mąki
1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
szczypta soli

1. Masło dokładnie ucieramy z cukrem i cukrem waniliowym. Dodajemy jajko i brandy, dalej ucieramy na puszystą masę.
2. Mąkę przesiewamy z proszkiem do pieczenia i wraz z szczyptą soli wsypujemy do utartego masła, szybko zagniatamy ciasto, następnie zawijamy je w folię i wkładamy do lodówki na 30 minut.
3. Schłodzone ciasto wałkujemy na grubość 2 – 3 mm i wycinamy foremkami ciasteczka. Układamy je na wyłożonych pergaminem blaszkach i pieczemy ok. 10 minut w temperaturze 200 stopni C. Należy uważać, aby zbytnio nie przyrumienić ciastek!
4. Ostudzone ciastka można polukrować i w dowolny sposób ozdobić, mnie jednak najbardziej smakują bez niczego.
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
Anusiaczku zrobiłam dzisiaj te ciasteczka- przepyszne wyszły :dance: no i kupiłam wreszcie foremki więc do tego bosko wyglądały jako kaczki i króliki :mrgreen: dziękuję za przepis :bussi:
 
Lis 15, 2005
19
0
0
nie wiem jak wy
icon_smile.gif
ale chyba zaopatrze sie w hurtowe ilosc masla/cukru/maki/cukru wanil/proszku do pieczenia i innych tego rodzaju skladnikow
icon_smile.gif
))
tez mam ochote na te ciacha
icon_razz.gif
 

Annaa

Member
Lut 20, 2006
116
0
0
dscn30120001sq2.jpg
dscn30290001zr4.jpg

ja dodałam zwykły zapach rumowy
icon_smile.gif
i są super
icon_smile.gif
 

Kaha

Member
Sie 10, 2007
68
0
0
Wczoraj zrobiłam,są słodkie,dobre,ale strasznie twarde mi wyszły.Zamiast brandy dałam dwie łyżki rumu 80%.Czy u Was też te ciastka twarde były?
 

iwona44

Member
Cze 13, 2007
3,226
0
0
thenextbesthing @ 15 Dec 2005 napisał:
index.php?act=findpost&pid=212395nie wiem jak wy
icon_smile.gif
ale chyba zaopatrze sie w hurtowe ilosc masla/cukru/maki/cukru wanil/proszku do pieczenia i innych tego rodzaju skladnikow
icon_smile.gif
))
tez mam ochote na te ciacha
icon_razz.gif
Dołączam się ,bo odkąd zajrzałam na to forum to po pirewsze siedzę w kuchni i pieke chleby,ciasta,ciasteczka,te będą kolejne,więc faktycznie są duże potrzeby na mąkę,cukier itp.
icon_mrgreen.gif