Crumpets (LCB)

Malinna

Member
Paź 22, 2004
1,819
0
0
Crumpets to lekkie, o porowatej strukturze placuszki drożdżowe. Opiekane na widelcu nad ogniem od zawsze były uciecha w porze picia herbaty, ale są również mile widziane podczas śniadania i można je opiekać na grillu lub w tosterze.

składniki:
375 ml mleka
15 g świezych drożdży lub 7g suchych
375 g pszennej mąki
1/2 łyżeczki soli
1/2 łyżeczki sody oczyszczonej
olej lub sklarowane masło do smażenia

sposób wykonania
Mleko podgrzac i rozpuśic w nim drozdże.
Mąkę i sól przesiać do miski, zrobić dołek na środku. Wlać odrobinę rozpuszczonych drożdży i wymieszać z odrobiną mąki na gładką masę.
tak samo postąpić z pozostałymi drożdżami. Ciasto powinno być całkowicie gładkie.

moja uwaga: myslę, ze mozna pominąć tę zabawę z mieszaniem odrobiny drożdży i zmiksować całość. Ciasto na pewno będzie gładkie.

Ciasto przykryć i odstawić w ciepłe miejsce na 1-1,5 godziny aż podwoi swoją objętość i gdy pojawi się mnóstwo bąbelków.
Sodę rozpuścić w 200 ml wody, dodać do ciasta i dokladnie wymieszać. Przykryć i odstawić na 15-20 minut.
na największym palniku, na średnim ogniu, rozgrzać patelnię z rusztem lub dużą patelnię o grubym dnie i nasmarowac ją olejem lub sklarowanym masłem.
Natłuścić lekko również środki 2 lub więcej metalowych obręczy bądź foremek do wycinania cistek, o srednicy 9-10 cm i umieścić je na patelni.
Wlać w nie masę na wysokość ok. 1 cm, zmniejszyć ogien i smażyć 7-8 minut.
Bąbelki będą powiększać się w trakcie smażenia.
Przewrócić foremki, gdy powierzchnia ciastek wyschnie i przypominać będzie skórę.
Obrócić crumpets, usunąwszy przedtem metalowe obręcze.
Smażyć drugą stronę przez 1-2 minuty aż nabierze brązowego koloru.
Wystudzic lacuszki na drucianej kratce trzymając przykryte sciereczką żeby nie wyschły.
Usmażyć resztę placuszków. jesli ciasto w misce zgestnieje - rozcieńczyć odrobiną wody.
Przed podaniem rozgrzać grill do najwyższej temp. i opiekać na nim crumpets. Pierwszą, smażoną uprzednio, stronę opiekać mocniej, drugą lekko zbrązowić.
Mniej spieczoną stronę smarować masłem i podawać.

Malgosimi, chce Ci się w to bawić?
 

tudik

Member
Paź 29, 2004
550
4
18
.malgosimi a tu masz przepis z krainy crumpetozercow :mrgreen:

225g maki (all-purpose)
225g maki chlebowej bialej
2 lyzeczki soli
600 ml mleka i wody zmiksowanych
2 lyzki oleju slonecznikowego
1 lyzka cukru
15 g swiezych drozdzy
1/2 lyzeczki sody
120 ml letniej wody

wychodzi okolo 20 crumpets

600 ml mleka z woda,olej i cukier lekko podgrzac. drozdze wymieszac ze 150 ml tej mieszanki,dodac do wymieszanych mak i wyrabiac okolo 5 min az bedzie lsniace i elastyczne.przykryc natluszczona folia i odstawic do wyrosniecia na okolo 1 1/2 godziny.sode rozp w 120 ml letniej wody i dodac do ciasta, wyrobic ponownie i odstawic( juz nie przykrywac folia) i odstawic na okolo 30 min.
smazyc jak powyzej.
crumpets opiekac w tosterze i podawac posmarowane maslem-pycha, szczegolnie jak maselko splywa po brodzie :mrgreen:
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
zrobiłam dziś z przepisu LCB, rzeczywiście trochę z nimi zabawy, a wyszły mi jakieś takie glutowate w środku. Skórkę mają bardzo smaczną, a w środku taki jakiś glut...
icon_smile.gif


pozostanę przy pieczonym grejfricie LCB, który jest mniodzio!!
 

tudik

Member
Paź 29, 2004
550
4
18
malgosimi caly problem z crumpets, tak jak i z muffins zreszta, polega na odpowiednim usmazeniu tego. a tak przy okazji crumpets maja naprawde specyficzny smak , ja sie oswajalam z nim 2 lata :mrgreen:
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
wiesz co Tudiku, ja to bym musiała najpierw spróbować jakiś idealnych crumpets, żeby w ogóle wiedzieć o co chodzi.

Bo spodziewałam się puszystych bułeczek a tu takie gluty były w środku...

no i nie znalazłam foremek specjalnych, wiec rozprostowałam foremki od pierniczków (oczywiście się przy tym pokaleczyłam) i zlutowałam w okręgi. Tyle, że potem mi dość słab od tych foremek odchodziły te crumpetsy, wiec trochę się zniechęciłam
icon_smile.gif
 

tudik

Member
Paź 29, 2004
550
4
18
malgosimi, o crumpets mozesz wiele powiedziec ale na pewno nie sa to buleczki . moja mama okresla je jako nieudane, zimne racuchy, ktorym nawet toster nie pomoze :mrgreen: i musze je przyznac odrobine racji.
do crumpets trzeba sie przyzwyczaic, tak samo jak do oliwek-przynajmniej ja tak mialam