Panagiurskie jajka.

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
Panagiurskie jajka:

4 jajka,
250 ml naturalnego jogurtu,
15 dkg startego sera feta,
15 dkg roztopionego masła,
pół łyżki papryki słodkiej,
pół łyżki octu,
sól,
pieprz

Do ok. 1 i 1/2 szklanki gotującej się wody dodajemy koniecznie ocet.
Wbijamy do wody jajka tak, aby żółtko się nie rozlało.
Przykrywamy - gotujemy na wolnym ogniu, aż białko się zetnie.
Mieszamy jogurt ze startym serem feta i układamy na talerzach.
Wyjmujemy jajka (ostrożnie cedzakiem) i układamy na serze feta.
Posypujemy papryką, solimy, pieprzymy i polewamy na koniec roztopionym masełkiem.

Żródło: Zasłyszne
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

tipy_typ2208

Member
Paź 5, 2007
8
0
0
Jestem rodowita Bulgarka i osmiele sie powiedzic ze wszystko jest OK, oprocz sera feta. Ale...byc moze w niektorych regionach tak sie przygotowuje to danie. Moja mama dodaje do jogurta czasnek,sol i pieprz.
Pozdrawiam
 

Simona

Moderator
Członek ekipy
Paź 27, 2004
2,528
0
0
tipy_typ2208 @ 6 Nov 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=616546Jestem rodowita Bulgarka i osmiele sie powiedzic ze wszystko jest OK, oprocz sera feta. Ale...byc moze w niektorych regionach tak sie przygotowuje to danie. Moja mama dodaje do jogurta czasnek,sol i pieprz.
Pozdrawiam
Tipy, to jako Bulgarka napewno masz duzo fajnych przepisow dla nas, co? Nie wiem co na to Polacy, ale jak dla mnie to serbska-bulgarska-macedonska kuchnia - to jest to!
 

tipy_typ2208

Member
Paź 5, 2007
8
0
0
Oh, musze sie przyznac ze tak naprawde malo gotuje bulgarskie potrawy, choc pracowalam jako kucharz w USA przez 8 lat.Mam tylko jedna ksiazka z Bulgarii ale tak naprawde nie ma nic wspolnego z tradicyjna kuchnia, co jest dla mnie duze rozczarowanie. Czasem moja mama mi podpowiada co i jak mam zrobyc..LOL:)) Chetne sie podziele z wami co nie co:)
Pozdrawiam
 

skanna

Well-known member
Mar 21, 2006
4,875
216
63
tipy_typ2208 @ 6 Nov 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=616571Oh, musze sie przyznac ze tak naprawde malo gotuje bulgarskie potrawy, choc pracowalam jako kucharz w USA przez 8 lat.Mam tylko jedna ksiazka z Bulgarii ale tak naprawde nie ma nic wspolnego z tradicyjna kuchnia, co jest dla mnie duze rozczarowanie. Czasem moja mama mi podpowiada co i jak mam zrobyc..LOL:)) Chetne sie podziele z wami co nie co:)
Pozdrawiam
Koniecznie
icon_smile.gif

Kocham bułgarską kuchnię, pamiętam ją z dzieciństwa, z corocznie spędzanych tam wakacji.
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
tipy_typ2208 @ 6 Nov 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=616546Jestem rodowita Bulgarka i osmiele sie powiedzic ze wszystko jest OK, oprocz sera feta. Ale...byc moze w niektorych regionach tak sie przygotowuje to danie. Moja mama dodaje do jogurta czasnek,sol i pieprz.
Pozdrawiam
Tak przyrządzone danie serwował mojemu tacie jego kolega Bułgar... i w takiej wersji trwa to danie do dziś u nas.
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Bez mięsa się też coś znajdzie
icon_question.gif
icon_question.gif
icon_question.gif
icon_mrgreen.gif

Witaj tipy
wink.gif