BISZKOPT Z MASĄ I ORZECHAMI

Aletka

Member
Maj 4, 2005
78
0
0
Witam,
jestem tu nowa i na początku chciałabym podzielić się z Wami przepisem na pyszniutkie ciasto

BISZKOPT Z MASĄ I ORZECHAMI

Biszkopt:
5 jajek
niepełna szklanka cukru
pół szklanki mąki zwykłej
pół szklanki mąki ziemniaczanej
2 łyżeczki proszku do pieczenia
1 łyżka kakao

Białka ubić na sztywno z cukrem. Dodawać stopniowo po jednym żółtku. Na koniec wsypać mąki z proszkiem do pieczenia i z kakao.
Piec 40min w 180 C

Masa karpatkowa
1 margaryna
0,5 l mleka
3 łyżki mąki ziemniaczanej
2 łyżki mąki pszennej
cukier waniliowy
2 łyżki cukru

Odlać pół szklanki mleka i rozprowadzić w nim mąki i cukier waniliowy. Pozostałe mleko zagotować i wlać rozrobione mleko. Ugotowany budyń ostudzić.
Margarynę utrzeć z cukrem i zimnym budyniem.

Biszkopt przekroić na pół i przełożyć masą.

Polewa
2 szklanki orzechów włoskich
2 łyżki miodu
½ margaryny
10 dag cukru pudru

Wszystko razem zagotować i wylać na wierzch ciasta.
Ciasto wstawić na ok. 2 godz do lodówki.

_473321_n.jpg
 

Miranda

Member
Lut 17, 2005
1,593
0
0
Witaj, Aletko, ciasto zapowiada się bardzo ciekawie, no i wstawiłaś kuszącą fotkę. Jeśli nie ja, to na pewno inne forumowiczki niedługo wypróbują. Tymczasem idź się pokazać do wątku powitalnego. :mrgreen:
 

mała m.

Member
Paź 13, 2007
419
0
0
Witam.
Mam ochotę na to ciacho, niestety nie mogę rozszyfrować, ile margaryny potrzeba na polewę orzechową. Nie liczę, że otrzymam odpowiedź rach-ciach, ale myślę, że kiedyś się doczekam.
(Chciałam też zaznaczyć, iż szanowna Autorka-Kusicielka spowodowała mój pierwszy wpis na tymże forum.
icon_wink.gif
)
Pozdr.
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Ines, 1 margaryna to do masy potrzebna, a nowa Koleżanka pyta o ilosc margaryny do polewy. Moim zdaniem, &frac12 to znaczy pół kostki
 

mała m.

Member
Paź 13, 2007
419
0
0
Dokładnie. Pytam o tę do orzechów. Dam, za wskazaniem Koleżanki, pół kostki. Dziękuję pięknie.
A jednak rach-ciach i juz odpowiedź jest. Jestem mile zaskoczona
icon_biggrin.gif