Likier kawowy*

Baldrick

Member
Maj 5, 2005
1,571
0
0
składniki:
1/2 laski wanilii
filiżanka kawy mielonej
2 filiżanki wódki
1 filiżanka cukru

Kawę zaparzyć filiżanką wrzątku, odstawić na kilka minut, przecedzić przez filtr do kawy. Zaparzyć kawę ponownie, ale tym razem 1/2 filiżanką wrzątku. Odstawić i przecedzić. Wymieszać z cukrem i wanilią a jak wystygnie dodać wódkę.
Zlać do butelki i odstawić na minimum 10 dni (ale oczywiście .... im dłuzej postoi tym smaczniejszy)
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

lidiakd

Member
Mar 17, 2005
525
0
16
Tak Baldrick, podejrzewam, ze probowales. Ale moze jeszcze jest ktos na forum, kto zrobil ten likierek, a sie nie przyznaje. :baa: :strafe:
 

kasia

Member
Paź 9, 2004
38
0
0
Rob ! Oplaca sie !
To jest naprawde wysmienity likierek,taki kawusiowy.
Nam i nie tylko nam bardzo dobrze podczas przyjecia urodzinowego wchdzil.
Polecam z czystym sumieniem!

Pozdrawiam serdecznie i zycze smacznego.

Kasia
 

lidiakd

Member
Mar 17, 2005
525
0
16
Dzieki, na pewno wkrotce sie skusze
icon_smile.gif
.
 

madlen

Member
Sty 17, 2007
41
0
0
zdaję relację z degustacji - rewelacja
cheers.gif


mój patent - jak ktoś lubi śmietankowo - mleczne rzeczy - bo ja tak, dodałam troszke do kieliszka śmietanki 30% - super! - polecam obie wersje!!
icon_mrgreen.gif
 

Chmurkaa

Member
Sie 21, 2009
1
0
0
A ja znalazłam gdzieś w internecie przepis na likier kakaowy, kakao zamieniłam na kawę i wychodzi coś pysznego. A robi się go tak:

Jedno mleko skondensowane niesłodzone wlewa się do garnka, dodaje do tego 1,5 szklanki cukru, 2 cukry wanilinowe i 3 łyżki kawy rozpuszczalnej. Podgrzewając miesza się ze sobą składniki do całkowitego rozpuszczenia kawy. Po tym ściąga się z ognia, studzi, dodaje szklankę (ok 200ml) wódki, przelewa do butelek i odstawia do lodówki. Po przegryzaniu (około 2-3 dni) smakuje pysznie, szczególnie taki prosto z lodówki.
A, wychodzi z tego przepisu jakieś 0,8 litra likieru. ;)

Jak mój się przegryzie to wrzucę zdjęcia ;)
 

cebulinka

Member
Lut 29, 2008
87
0
0
O! To coś dla mnie wreszcie będę mogła przyrządzić sobie likier kawowy na mojej astrze co by mną nie trzęsło
icon_smile.gif
anbetung.gif