Masa zapachowa do tortu mojej mamy

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
*1/2 szklanki cukru pudru
*olejek zapachowy
*1 butelka kwasnej śmietany ( no wlasnie butelka... przepis pochodzi z kajetu mojej mamy i to z tych czasów co to smietana w butelkach była, a jaką te butelki miały pojemnosc? pamieta ktos?)
*1 kostka masła

Masło utrzec z cukrem, dodawac powoli śmietanę i zapach.
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
pol litra

ale to brzmi :mrgreen: :mrgreen:

ale nie dam sobie glowy uciac co do szklankowych.
czy byly takie malutkie? pol polowki?
 

Ruzia

Member
Wrz 13, 2004
2,141
0
0
byly i malutkie, takie o, 25 litra, no i teraz mamy dylemat, o ktora bultelke chodzilo :mrgreen: ale ja mysle ze to musi byc pol litra, masla jest dosc duzo, no i aromat tez caly, wiec raczej ta duza butla
icon_smile.gif
 

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
no własnie jest dylemat, bo mama nie zyje :cry: ,a przepis pochodzi z odkurzonego kajetu 8) szczerze Wam powiem, ze ja pamietam tylko te małe butelczyny śmietanki :dump:
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Moim zdaniem na pewno chodzi o 1/4 litra śmietany czyli 1 szklankę i 250 g masła.Za czasów mojej młodości ;) popularna była masa kefirowa-1 szklanka kefiru na 1 kostkę masła czyli prawie identyczna jak ta wyżej,śmietanowa.Pomimo tego masła masa była bardzo orzeźwiająca i smaczna
icon_smile.gif

Aha,i butelki śmietany pamiętam też tylko te małe 250 ml
icon_smile.gif
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
A mnie się wydaje, że te butelki były półlitrowe. A może to mleko było w półlitrowych i litrowych a śmietana w mniejszych :gruebel: , no już sama nie wiem :dontknow: A masło przecież dalej jest w kostkach po 250g, tylko trzeba dobrze poszukać, ja tych mniejszych nie lubię kupować.
 

Nadia

Member
Paź 28, 2004
1,057
0
0
Mi się wydaje (bo pamiętam baaardzo słabo), że śmietana była w butelkach 0,5 i 0,25 litra z pomarańczowym kapslem . Kefir miał zielony, a mleko? Niebieski, srebrny?

Ja w sklepie widzę masło tylko po 200 g
icon_sad.gif
Już się przyzwyczaiłam...
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Mleko chude miało kapsel srebrny a tłuste złoty
icon_smile.gif
Zawsze na zabawach w szkole ozdabiało się salę tymi pozostałościami po kapslach-taka taśma z dziurami :mrgreen: