Omlecik pizzowy*

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
ponownie natchniona dietą MM, wymyśliłam nowy przepis- tym razem na pyszne omleciki
icon_smile.gif



składniki
2 jajka
2 łyżki mleka
1 łyżka mąki
szczypta soli
1 duża lub 2 małe pieczarki
1/2 cebuli
łyżka koncentratu pomidorowego- ok. 1/2 op.
1/2 łyżeczki oregano
3 plastry żółtego sera

sposób przygotowania
Cebulę obrać i pokroić w plasterki, to samo zrobić z pieczarką. W małym rondelku rozgrzać olej, wrzucić oba składniki i zeszklić ok. 15 min, mieszając co chwila i ewentualnie dolewając olej.
Jajka wbić do miski, porządnie roztrzepać z mlekiem (można użyć miksera), delikatnie wmieszać mąkę i posolić. Na patelni, najlepiej teflonowej, rozgrzać olej i wylać jajka. Ogień ma być raczej mniejszy, żeby cały omlecik ładnie i równomiernie się ściął. W końcowej fazie smażenia trzeba jednak go zwiększyć, żeby omlet przyrumienił się od spodu.
Następnie ścięty już wierzch omlecika należy posmarować cienko koncentratem, posypać oregano, rozłożyć ser i za pomocą łopatki złożyć go na pół. Wyłączyć kuchenkę i chwilę jeszcze potrzymać patelnię na gorącej płytce, żeby ser się ładnie roztopił.

dodatkowe informacje
Oczywiście omlety, tak jak z resztą i pizzę, można jeść z najprzeróżniejszymi dodatkami. Polecam też taki "grecki" zestaw: podsmażona cebulka, obrane ze skórki i pokrojone na kawałki pomidory, oliwki i ser feta w kawałkach.


Podoba mi się to niesamowicie, bo jest naprawdę pycha, a i niespodziewanym gościom można zaserwować. Jutro przychodzą do mnie znajomi i nie mam zamiaru zawracać sobie głowy jakimś jedzeniem- będą omleciki i już :lol: