Kwadraty jagodowe

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Kwadraty jagodowe

Bardzo smaczne, wilgotne ciasto z jagodami - swietne z mocna, aromatyczna herbata

2 jajka
3/4 szklanki cukru
1/2 kostki masla
3/4 szklanki mleka
1 1/2 szklanki maki
2 lyzeczki proszku do pieczenia
1/2 szklanki platkow owsianych
1 lyzeczka ekstraktu z wanilii
1/4 lyzeczki cynamonu
1 1/2 szklanki swiezych jagod, oproszonych lyzka maki

1/4 szklanki brazowego cukru

Lukier:
1/2 szklanki cukru pudru
1 lyzka mleka
1/2 lyzeczki ekstraktu z wanilii (niekoniecznie)

Rozgrzac piekarnik do 165 st.C. Kwadratowa forme o wymiarach 23x23cm posmarowac maslem. Ubic maslo z cukrem na puszysta mase, dodac jajka po jednym i wanilie, dobrze ubic. Dodawac make wymieszana z proszkiem do pieczenia na przemian z mlekiem ciagle ubijajac mase na malych obrotach. Dodac cynamon i platki owsiane i wymieszac. Wsypac oproszone maka jagody i delikatnie wymieszac. Wylac na przygotowana blache, posypac rownomiernie brazowym cukrem i piec okolo 45 minut, az ciasto bedzie lekko zlociste i patyczek wetkniety w sam srodek bedzie suchy. Wyjac z piekarnika i kompletnie wystudzic. Cukier puder utrzec z lyzka mleka i wanilia na gladka mase, dodajac wiecej cukru lub mleka w razie potrzeby. Polac ciasto lukrem, robiac esy-floresy.
 

roggie

Member
Lut 14, 2006
1,142
0
0
o matko, przypomnialo mi sie, ze keidys robilam to ciacho..... jak jeszcze mniammniam byl darmowy.... poezja, rewelacja!!!!
 

hansenjoasia

Member
Cze 18, 2006
5
0
0
Bajaderko poradz prosze czy jak upieke to ciacho ale zamiast jagod dam borowke kalifornijska to bedzie to nadal zjadliwe? No bo ´co jak co ale jagod to ja tutaj nigdzie nie dostane....
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Bajaderko poradz prosze czy jak upieke to ciacho ale zamiast jagod dam borowke kalifornijska to bedzie to nadal zjadliwe? No bo ´co jak co ale jagod to ja tutaj nigdzie nie dostane....
Tak naprawde to to ciasto powinno sie nazywac Kwadraty z borowka amerykanska ;)
Bo ja tylko z borowka je pieke - jagody u mnie sa owocem sezonowym, a sezon na nie trwa tak krotko, ze zal do ciasta ich uzyc, zjadamy tylko swieze
icon_smile.gif
No chyba ze uzyje mrozonych
icon_smile.gif


Tak, ze odpowiedz jest nastepujaca - jak najbardziej bedzie zjadliwe ;) I dodam jeszcze, ze we wszystkich moich przepisach z jagodami wystepuje borowka amerykanska - pisze jagody bo latwiej, a w sumie to owoc zamienny ;) :mrgreen:
 

Ladybird

Member
Kwi 12, 2006
852
0
0
Zrobiłam na niedzielę. Łatwe i pyszne, choć może trochę za słodkie przez ten lukier.
Następnym razem zrezygnuję też z cynamonu, na rzecz wyraźniejszego aromatu waniliowego
icon_smile.gif

A i jeszcze chciałam zapytać czemu maja służyć płatki owsiane? Wrzuciłam je oczywiście w postaci surowej ;) i są one wyczuwalne jako małe twarde grudki. Nie przeszkadza to za bardzo, co prawda, ale po co?
A może trzeba było dać namoczone te płatki :gruebel: eee chyba nie

Ciasto bardzo dobre i dziękuję ślicznie za przepis
 

-magda-

Member
Mar 24, 2006
328
0
0
Dla mnie super
Nie dałam brązowego cukru, więc lukier nie zasłodził jakoś specjalnie. Płatki niewyczuwalne. Na drugi dzień lepsze. Sama zjadłam 3/4 blaszki :oops:
 

Musia

Member
Lis 14, 2005
489
0
0
bajaderka - czy musza byc tylko swieze owoce czy moze dac np. ze sloika. Bo ja do twoich jagodzianek daje osaczone jagody ze sloika wiec moze do tego ciast mozna tez :oops:
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
Zrobiłam i ja :lol: :lol: :lol:

Pyszne jest to ciasto chociaż z wyglądu nie zachwyca... za to w smaku mniamniuśne :lol: :lol: :lol:
I szybko znika :lol:
U mnie od teraz zastąpi jagodzianki lepiej mi smakuje aniżeli one :lol: :lol: :lol:

Pysia :lol: :lol: :lol:

p/s A mój synio powiedział tak kosztując to ciasto: mamo jakie Ty pyszne ciasta pieczesz :lol: :lol: :lol:

Polecam :lol: :lol: :lol: Do mleczka mniam :lol: :lol: :lol:

 

roggie

Member
Lut 14, 2006
1,142
0
0
Ladybird dziekuje
icon_smile.gif
ciacho zjedzone! refleksja po zdjedzeniu - to moje ulubione ciasto pyszne z porzeczkami, jesli ktoś lubi słodycz złamaną lekkim kwaskiem mniam!
 

roggie

Member
Lut 14, 2006
1,142
0
0
o no to koniecznie musze przetestowac ten lukier cytrynowy (no i jest okazja, znow upiec to ciacho :twisted: )
 

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Świetne jest. Nie posypałam cukrem i nie jest za słodkie, a jagody są przyjemnie kwaskowe. Płatki miałam tylko górskie, więc są lekko wyczuwalne, ale nadają taką fajną "razowość".