Babka cytrynowa

Palita

Member
Maj 31, 2005
550
0
0
BABKA CYTRYNOWA -NIE MOJA ALE PYSZNA

zdjecie01424tr.th.jpg


25dag mąki
25dag cukru
25dag Kasi
4 duże jajka
1 duża cytryna
1 łyżeczka proszku do pieczenia


LUKIER:

1/2 cytryny
1 szklanka cukru pudru

Kasia do posmarowania formy.


1.ŻÓŁTKA UTRZEĆ DO BIAŁOŚCI Z MASŁEM I CUKREM. GDY MASA BĘDZIE PUSZYSTA DODAĆ SKÓRKĘ Z CYTRYNY STARTĄ NA TARCE.
2.UBIĆ NA SZTYWNO BIAŁKA DODAĆ DO MASY. NA KONIEC WSYPAĆ MĄKE Z PROSZKIEM DO PIECZENIA.DELIKATNIE WYMIESZAĆ.
3.PRZELAĆ CIASTO DO FORMY POSMAROWANEJ KASIĄ I PIEC OK. 40 MINUT W PIEKARNIKU NAGRZENYMDO 180 C.
4.Z CUKRU PUDRU I POŁOWY CYTRYNY PRZYGOTOWAĆ LUKIER.
5.LUKROWAC ZARAZ PO WYJĘCIU Z PIEKARNIKA.

SMACZNEGO!
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
prosze, jak niektorzy ladnie zaczynaja. Wpisowe wpisane bez proszenia ;)

Czy z ta Kasia to koniecznosc? Czy moze byc inna margaryna?
 

Palita

Member
Maj 31, 2005
550
0
0
Przepraszm :oops: nie wiedziałam,ze trzeba prosic zeby wpisac przepis. Napisz mi prosze tylko kogo mam prosic. To sie wiecej nie powtórzy .

A co do margaryny to moze byc inna.
 

belle

Member
Wrz 15, 2004
1,377
0
0
wpisuj wpisuj a jeszcze jak bys miala jakies zdjecie dla wzrokowca (czytaj mnie :mrgreen: )
 

alik

Member
Cze 15, 2005
293
0
0
Robię takie ciasto od lat, jest pyszne. Ja dodaję do ciasta również sok z cytryny - ciasto jest wilgotne i lekko winne.
 

sapphire

Member
Kwi 1, 2009
648
0
0
Ja też robiłam babkę z tego przepisu. Jest naprawdę wyśmienita. Jak ją robiłam po raz drugi, to przepis troszkę zmodyfikowałm - dodłam sok z jednej cytryny i pół szklanki mączki ziemniaczanej. Ciasto utrzymuje świeżość 5 dni. Polecam.
 

vanilia_sky

Member
Mar 28, 2009
38
0
0
zrobiłam, polecam! babka pyszna , utrzymała świeżość przez ok. 4 dni:)--> więcej tez by zachowała gdyby nie to że została zjedzona
rofl.gif
. Pomieszałam make ziemiaczana z pszenna i jeszcze dodałam sok z 1 cytrynki
daumen.gif

pycha
lecker.gif
 

sapphire

Member
Kwi 1, 2009
648
0
0
Jean, ja zawsze tą babkę piekę w keksówce.
Zauważyłam, że lepsza w tym przypadku jest blaszana forma, niż szklana czy silikonowa - nie wiem dlaczego, ale w nich ciasto dłużej się piecze i obsycha po bokach. Ja piekę w takiej o długości ok 30cm.