Bardzo proste ciastka czekoladowe z..

marghe

Member
Lis 1, 2004
28,999
1
0
biała czekolada i migdałami


60 g czekolady 70% kakao i 40 g czekolady mlecznej rozpuścić z 5 łyżkami masła w kąpieli wodnej. Schłodzić
4 łyżki cukru, torebkę cukru waniliowego utrzeć z 1 jajkiem i szczyptą soli/
Dodawać stopniowo masę czekoladową.

Dodać 2 łyżki mąki (przesianej) , 1 łyżkę kakao i 0,5 łyżeczki proszku do pieczenia.
Wmieszać posiekaną biała czekoladę i płatki migdałów

Blachę wyłożyć papierem pergaminowym, nakładać „kupki” ciasta .. w dość dużej odległości (spłaszczą się i rozleją)
Piec około 20 min w 170 stopniach

tCEJgznUY5lRd48dsX.jpg


PecfkXsttwpi7pZZaX.jpg
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
idę szukać w kuchni czegoś słodkiego :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: gorzej jak nie znajdę :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

p/s jutro je piekę :lol: :lol: :lol:
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Wygladaja bosko :roll: :roll: Marmurkowymi bym nazwala przez te spekania.

Marghe, myslisz ze duza roznice by zrobila czekolada gorzka, ale nie 70% za to 100g? Mleczna u nas be
icon_sad.gif


ze o bialej nie wspomne, ale rodzaj "chipsow" to juz na pewno ma wplyw tylko na smak, a nie strukture.
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
bardzo dziekuje.

juz mam taka jedna przydybana na rynku smaczna a bez mleka.
Unikam tych mlecznych jak ognia, bo ja juz ich nawet nie lubie, ale wiem, ze dziecko moga wciagnac latwo
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Bardzo smakowite ciasteczka! I bardzo proste! Użyłam jednej czekolady 100 g (deserowej, wyszło mi na to , ze to polaczenie gorzkiej i mlecznej
icon_smile.gif
Polecam! Szybko się pieką, pięknie pachną i są lekko ciągnące - pycha!

tylko mi tak nie popękały ładnie (ale dalam wiecej maki neichcący, moze to przez to)
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Marghe, mało że smakowały! Prawie kryzys w związku spowodowały! Walka była o nei do pierwszej krwi!
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
no ja też nie! Ale odkąd zrobiłam te i jeszcze chocolate chip cookies Bajaderki, przytyłam pół kilo!
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Pół kilo zwalam na ciasteczka. Pozostały kilogram na chleby. A pilnuję dość skrupulatnie, bo przy moim wzroście dwa tygodnie neiuwagi i łatwiej mnie przeskoczyć niż obejść!