Kurczak mojito

paula

Moderator
Wrz 13, 2004
6,946
0
0
Kurczak mojito


1/4 szkl drobno posiekanego czosnku
1/2 szkl drobno posiekanej cebuli
2 szkl soku z pomaranczy ( dopiero co wycisnietego)
1/2 szkl soku z limetki( dopiero co wycisnietego)
1/2 szkl oliwy z oliwek
4 lyzeczki koszernej soli
1 lyzka czarnego pieprzu
2 lyzeczki cuminu
2 lyzeczki oregano
1 lyzka cilantro

* ostra papryczka- ilosc wg uznania

Powinno wyjsc okolo 2,5 szklanki marynaty



Razem mieszamy czosnek, cebule, sok z pomaranczy i limetki .

W rondelku podgrzewamy oliwe z oliwek az bedzie bardzo goraca! Uwaga- zakladamy rekawice i uwazamy bo teraz bedziemy robic cos co jest przeciwienstwem do tradycyjnych zasad gotowania:) ale za to pozwoli naszej marynacie wydobyc aromat. Delikatnie wrzucamy nasza miksture na goracy olej( ostroznie!!!), i mieszamy zawartosc przez 5 minut- bedzie pryskac!!! - pokrywka tutaj bedzie bardzo przydatna aby sie nia zaslaniac
icon_smile.gif


Doprawiamy marynate pozostalymi przyprawami, wlewamy do blendera i miksujemy az skladniki sie polacza.

Nastepnie lekko studzimy i pozostawiamy kurczaka w tej marynacie przez conajmniej 4 godziny( jak mozna to najlepiej dzien wczesniej przygotowac)

Sa dwie szkoly - albo pieczemy w piekarniku na grubych plastrach cebuli przez okolo godzine , albo wrzucamy kurczaka na grilla .

Podajemy z plasterkami limonki


* Czytalam ze jedna osoba dodatkowo natarla na poczatku kurczaka marokanskimi przyprawami i tym samym stworzyla bardziej egzotyczna wersje:)
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
limetka to limonka?

Paula jak to smakuje? Mocno cytrusowo?
Bo ja u znajomych jadlam kurczaka w pomaranczach, ale mi nie wyszedl tak .... pomaranczowy :mrgreen: . Dopiero potem ...chyba u Krafta... wyczytalam, zeby dac zamrozony koncentrat soku pomaranczowego, a nie zwykly sok. Ale jeszcze nie probowalam.
 

paula

Moderator
Wrz 13, 2004
6,946
0
0
Agusiu, procentow niestety tutaj brak , nie mam pojecia czemu tak akurat nazwali ta marynate
icon_smile.gif


Jak to smakuje hmmm ..., u mnie wszelkie miesiwa zajada moj slubny i na koniec albo akceptuje przepis albo nie, ten zostal oczywiscie zaakceptowany: lol:

, ja jestem od przyrzadzania i mieszania i testowania marynat , juz nawet sie przyzwyczailam do smaku oliwy w ustach :dump: :dump: :lol: :lol: ,ta akurat marynata jest cytrusuwa a ze ma w sobie cilantro i limonke bardzo fajnie smakuje z ryzem meksykanskim z dressingiem cilantro.

Ale powiedziec moge za to ze :

1) poniewaz smak pomaranczowego soku jest praktycznie niewyczuwalny, dodajemy limonki aby nabralo cytrusowego smaku.

Normalnie daje sie 1 szklanki marynaty na kurczaka (calego) , pozniej ta marynate mozna pozostawic w lodowce nawet przez kilka tygodni, albo mozna zuzyc do salat lub warzyw pieczonych na grillu.
 
Wrz 13, 2004
4,165
0
0
Obrzezana i wytwarzana bez obecności nieczystych kobiet
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Paula :shock:
ale chyba nie polewasz marynata salaty, w ktorej siedzial sobie surowy kurczak?
rozumiem pieczesz w piekarniku ze wszystkim i ten sos zgodze sie uzyc, ale jak wylowisz ptaka na grilla to co? zagotowujesz marynate ponownie?