Marmolada z arbuza

sonja1

Member
Mar 13, 2005
310
0
0
Zaznaczam że jeszcze nie próbowałam chociaż niewykluczone że się skuszę. Przepis autorstwa Mariti z www.wizaz.pl

MARMOLADA Z ARBUZA

na 4 słoje
1 kg miąższu rbuza
250 gr brzoskwiń
sok z dwóch cytryn
1 kg cukru żelującego
40 g wódki

Arbuz pokroić w ćwiartki, usunąć pestki, oddzielic miąższ od skóry i pokroić w grubą kostkę,zmiksować.
Brzoskwinie naciąć na krzyż nożem,włożyć do miski , sparzyć,przelać zimną wodą, obrać ze skórki.Przekroić na pół, usunąć pestki.
Brzoskwinie pokroić w kostkę i włożyć do garnka.Dodać cukier żelujący , sok z cytryny, wódkę i wymieszać.Gotować 4-5 min bez przerywania mieszania.Następnie dodać arbuzowy mus i całość gotowac na wolnym ogniu jeszcze z 4 minuty.Wypełnić marmoladą słoje, szczelnie przykryć.
 

Małgoś.dz.

Member
Paź 25, 2004
4,687
1
0
Hmmm, mam arbuza właśnie, mam brzoskwinie...
Może poeksperymentuję. Arbuzowej marmolady jeszcze nie próbowałam.
icon_smile.gif
 

Małgoś.dz.

Member
Paź 25, 2004
4,687
1
0
Eeee :oops: Chciałam robić, ale tak jakoś wyszło, że jak pisałam to powyższe - to jeszcze nie wiedziałam, że arbuza to tylko mały kawałeczek został (zeżarli :evil: ). A potem juz wyleciało mi z głowy i nie ma marmolady arbuzowej.
icon_sad.gif
 

KAROTKA

Member
Maj 27, 2007
1,245
0
0
Alka @ 12 Sep 2005 napisał:
index.php?act=findpost&pid=171243Zrobiłam <!--emoid:D--><!--endemo-->
Użyłam cukru żelującego 1:1. Wyszło bardzo słodkie, bardzo arbuzowe i bardzo luźne. Na bułeczki to raczej się nie nadaje bo ucieknie. Myślę że do deserów super się sprawdzi <!--emoid:D--><!--endemo-->
W tym roku [po kilku kolejnych sezonach zastanawiania się
gruebel_2.gif
] podjęłam poważne postanowienie : ROBIĘ.
Już zakupiłam 2 torebki żel-fixu 2:1 i 2 torebki 3:1. Dam dwie torebki na raz. Już robiłam takie eksperymenty, kiedy dżem malinowo-jeżynowy z miętą nie chciał &quot;stanąć&quot;
icon_rolleyes.gif
i kiedy dżem z dodatkiem melona był jakiś płynny- POMOGŁO.

Jak się zawinę ze wszystkim i pstryknę fotkę to dam cynk.