Kruche batony o smaku kiwi i aromacie limonki

AgusiaH

Member
Wrz 20, 2004
3,054
1
0
ilosc: kwadratowa blaszka 22 x 22cm

kiwilimonkas1ge.jpg


1 i 1/4 szkl maki
1/3 szkl cukru pudru
125g masla
2 jajka
1/2 lyzeczki proszku do pieczenia
2 kiwi
skorka otarta z malej limonki
sok z polowy malej limonki

Z maki, 1/4 szl cukru (reszte cukru zachowac do polewy) i masla zagniesc szybko kruche ciasto. Wyjda takie okruszyny, ktorymi wylepiamy blaszke. Wstawiamy do piekarnika nagrzanego do 180 stopni na 15 min.
W tym czasie ubijamy jajka z reszta cukru pudru, proszkiem do pieczenia, skorka i sokiem z limonki. Dodajemy zmiksowane na puree kiwi. Jeszcze chwile ubijamy. Polewamy gorace ciasto i jeszcze raz wstawiamy do piekarnika tym razem na 25 min. Kroimy na prostokaty lub kwadraty. Kto lubi posypuje na wierzchu cukrem pudrem, ale moim zdaniem nie ma takiej potrzeby.
 

sd_silver

Member
Wrz 20, 2004
1,464
0
0
Zrobiłam wczoraj, nie mialm limonki tylko cytrynę i chyba dałam jej za duzo bo głownie czuc smak cytrynowy a kiwi nie bardzo.
Ciasto bardzo smaczne, niezasłodkie, a spód rewelacja, bardzo kruchy.
 

AgusiaH

Member
Wrz 20, 2004
3,054
1
0
Strasznie się cieszę Siver,że smakowało.
Moje batony byly za to bardziej kiwi niż limonkowe, bo dałam ostatnio 3 kiwi, zamiast jak być powinno 2. Ale to nie szkodzi polewie.
icon_smile.gif


Kubanko ja zdjęcia wkleję, tylko muszę poczekać , az mąż mi wróci z pracy, bo mi już przedwczoraj zwinąl aparat.
Tlumaczył sie, że poszli ze znajomymi po obiedzie do piwnic wina porto, a potem zapomniał przynieść aparat z pracy. Już nie pytałam ile tego porto tam przetestowali.
 

Meg

Member
Gru 11, 2005
370
0
0
Zrobiłam dzisiaj batony w wersj limonkowej (1 kiwi + pół limonki). Są bardzo smaczne, a warstwa jajeczko-limonkowa daje odczucie takiego mini serniczka
icon_smile.gif
icon_smile.gif
Na pewno spróbuję je zrobić raz jeszcze, z przepisową ilością kiwi
icon_smile.gif
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
ja też :cry:
 

sha

Member
Sty 24, 2006
1,462
0
36
a bardzo "kruche" jest to ciasto??