Piernik powidłowy

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
składniki
20 dkg margaryny ( może być trochę mniej )
1 szkl. cukru
2 jajka
20 dkg powideł śliwkowych(słoiczek)
3 łyżki kakao
1 szkl. mleka
3 szkl. mąki
1 1/2 łyżeczki sody
przyprawa do piernika


sposób przygotowania
Jajka utzreć z cukrem na puch, dodać powidła, ucierać. Dolać mleko, wsypać kakao, mąkę, rozpuszczoną i przestudzoną margarynę, na końcu sodę rozpuszczoną w łyżce wody, przyprawę do piernika. Całość dokładnie wymieszać,. Wylać do formy wysmarowanej masłem i wysypanej bułką tartą. Piec ok. 50 min. Sprawdzić patyczkiem czy suchy.

dodatkowe informacje
Można nie dawać przypraw korzennych i też jest dobre.
 

Lud_

Member
Maj 19, 2008
1,368
0
0
Zrobiłam. To jeden z bardzo wielu bardzo podobnych przepisów, ale jednak smakuje
icon_smile.gif
. Dałam mniej kakao, więcej powideł do środka i przełożyłam powidłami. Zniknął w oka mgnieniu!
 

Załączniki

  • IMG_5918.JPG
    IMG_5918.JPG
    157.5 KB · Wyświetleń: 2

Tobatka

Member
Lut 7, 2006
3,700
0
0
Dobrze, że nie wklepałam swojego przepisu na piernik wylewany
icon_smile.gif
Dobrze, że mnie natchnęło pogrubsze przejrzenie piernikowych przepisów
icon_smile.gif



U mnie tylko nie jest zastrzeżone, że mają być powidła, wrzucam różne dżemy, najbardziej lubię do środka i przełożenia z czarnej porzeczki. No i przyprawy zazwyczaj więcej daję, bo lubię mocno korzenne
icon_smile.gif


O, dopatrzyłam się, że proporcje minimalnie mam inne. Pozwolę sobie tu wcisnąć moja wersję, bo po co zakładać osobny wątek? Może być, imienniczko droga?
icon_smile.gif



Piernik wylewany.

1/2 kost margaryny ( może być trochę mniej )
1 szkl. cukru
4 jajka
1/2 słoika dżemu
3 łyżeczki kakao
1 szkl. mleka
3 szkl. mąki
3 łyżeczki sody
2 łyżeczki przyprawy do piernika

dżem do przełożenia - słoik

Utrzeć masło z cukrem i jajkami, dodać przesiane sypkie składniki, dobrze wymieszać. Piec ok 40 min w 180 st. Po wystudzeniu przekroić, przełożyć dżemem, polać polewą czekoladową.


Dziś do ciasta poszedł dżem pomarańczowy z kawałkami skórki, a do przełożenia z czarnej porzeczki.. Na wierzchu polewa cinki z żelatyną..
icon_smile.gif