Orzechy na 2 sposoby - przegryzka

paula

Moderator
Wrz 13, 2004
6,946
0
0
Tak przygotowane orzechy sa wysmienita przekaska do piwa i nie tylko
icon_smile.gif



1) Migdaly lub pekany na ostro

2 szklanki orzechow

1lyzka bialka

2 lyzeczki brazowego cukru

½ lyzeczki cayanne

1 lyzka posiekanego rozmarynu
NAgrzewamy piekarnik do 150 C. Nastepnie rozkladamy orzechy na blaszce i pieczemy okolo 15 minut od czasu do czasu mieszajac zeby sie nie przykleily.
Gdy gotowe lekko studzimy. Nastepnie, ubijamy bialko az pojawi sie piana, dodajemy orzechy, cukier, sol ,cayanne i rozmaryn- wszystko mieszamy a nastepnie pieczemy w piekarniku przez nastepne 20 minut. Podajemy wystudzone:)


2)Pekany z chilli

25 dag pekanow

1lyzka oleju

4lyzki cukru

1lyzeczka soli

1 ½lyzeczki chili

NAgrzewamy piekrnik do 150C.. Pekany rozkladamy na blaszce a nastepnie pieczemy przez okolo 30 minut. Podgrzewamy olej na malej patelce ,dodajemy orzechy i mieszamy razem az orzechy beda pokryte olejem. Nastepnie dodajemy cukier i sol- wszystko gotujemy az cukier zacznie brazowiec, okolo 5 minut. Sciagamy patelke z ognia posypujemy proszkiem i wszystko dobrze mieszamy zeby orzechy byly cale pokryte.
 

asika

Member
Wrz 20, 2004
13,897
0
0
Tez nam Paula zaserwowala - moj maz to tak ciagle reka machal - :dump: :mrgreen: bardzo dobre -

boje sie ze to moje lakome mezostwo prawie wszystkie samo pozarlo :oops:
 

paula

Moderator
Wrz 13, 2004
6,946
0
0
Tez nam Paula zaserwowala - moj maz to tak ciagle reka machal - :dump: :mrgreen: bardzo dobre -

boje sie ze to moje lakome mezostwo prawie wszystkie samo pozarlo :oops:
asiu , nawet nie wiesz jak sie ciesze ze mu smakowalo :banana: Ja orzechy jem pod kazda postacia a te sa poprostu idealne do piwka slodko - ostre

Mam jeszcze jeden przepis na takie orzechy co kiedys robilam , jak znajde wpisze
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
ja kochalam wloskie w cukrze pudrze, ale baaardzo dawno nie widzialam

rozumiem, ze mozna z ostrosci zrezygnowac i wyjda slodkie nie do piwa czyli dla dzieci? czy nie da sie?