Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Jeszcze jedna pizza na cieniutkim cieście
cincin.cc - witaj w krainie inspiracji smaku > Przepisy > Pizza & Co.
Stron: 1, 2, 3
marghe
400 g mąki
25 g drożdży
250 ml wody
1 łyżeczka cukru
1/2 łyżeczki soli
oliwa

drożdże rozpuścić w letniej wodzie, dodać cukier.
Wszystkie składniki zagnieść (ja zagniatałam Kiciem)
Ciasto przełożyć do miski, posmarować oliwą, odstawić na 30 min. w ciepłe miejsce.
Po 30 minutach ponownie wyrobić
Rozwałkowac itp

Temperatura jak najwyższa
piec aż się zacznie rumienić

nasza była z sosem pomidorowym podstawowym (sol, pieprz), mozzarellą, rokpolem i speckiem
Malgosimi
przy braku czasu, czemu nie. Chociaz ja wole miec jednak w lodowce napoletane na czarną godzinę ;)
marghe
pięknie wyrosło.

napoletana sie mrozi ;) .. a dorabiałam tę bo napoletana mi coś marnie urosła. NIe najedlibyśmy sie.
Malgosimi
no czasem tak jest... ona ma tak malo drozdzy, ze jesli z jakiegos powodu warunki atmosfetyczne jej nie służą, to potrzebuje dużo czasu... icon_sad.gif

a kamien już macie? 8)
marghe
nie macie icon_smile.gif
radzicie sobie bez
nie miałabym gdzie go włozyć

a pizza wygladała tak
Malgosimi
jak to gdzie, on nie wychodzi z piekarnika icon_smile.gif

piękne :!: :!: :!: obłozenie, pizza blada jakaś ;) icon_razz.gif ja to lubie jak mi wyjda takie mocno brązowe plamy w neiktorych miejscach pizzy (i od spodu)
marghe
blada od flesza icon_razz.gif
Malgosimi
OK... mi niestety nie zawsze wychodzi taka z brazowymi łatami, jak na Twoim zdjeciu z Neapolu icon_sad.gif ach jak ja musze do Neapolu!
marghe
Malgosimi.. ano.
Ja tam wolę pizze z pizzerii..
nie musi być Neapol, zadowolę sie Padwą

byłas w Bella Napoli?
Malgosimi
jeszcze nie, bo nie chce mi sie jezdzic w taka pogode...

a lubisz spód rzymski?
marghe
uwielbiam rzymską krojoną pizzę (tę na wynos)
ale to juz zupełnie co innego

w RZymie smakuje najlepiej
Malgosimi
no tak, ta al taglio to co innego, mi chodzi o ten cieniutko spód rzymski w normalnej pizzy
marghe
powiem Ci ,ze pizzę zwykła jadłam w Rzymie może dwa razy. I nie pamietam czym sie rózniła od innych pizz
TAk lubie tę al taglio
kasha
Zrobiłam, ciasto jest genialne, nie umiem rozciągać jak zawodowcy, więc rozciągałam jak zwykle na wysmarowanej tłuszczem blaszce dp pieczenia. Ciasto się prawie rwało taką cieniutką zrobiłam wyszła mi wielka na całą blachę z piekarnika
sylwia18
moja pizza właśnie siedzi w piekarniku rzeczywiscie cieniutka. Później wstawie foto i zdam relacje smakowe ;)
sylwia18
mmmm boskie! ciasto jest przepyszne i chrupiące, lepszego nie jadłam w ogóle to chyba moja nalepsza pizza w życiu, od dzisiaj kocham szpinak

kasha
Sylwio rewelacyjny smak brzeżka, prawda?
Ja zawsze wyrzucam brzeg, a w tej pizzy zjadłam go z wielkim apetytem
sylwia18
ja tam zawsze z największą checią zjadam boczki ale te są rzeczywiście pyszne
jean
Ja także wykorzystałam to ciasto! Bardzo dobre!
Na początku troche urosło, ale potem opadło, boki się przypiekły pieknie!
Zdjęcia nie zdążyłam zrobić bo zapach piekącej się pizzy wzmógł głód, ślinotok powodując i nie było czasu na zdjęcia ;)
Dzięki za przepis! I koniecznie muszę dodać, że ja także w życiu lepszego ciasta nie zrobiłam icon_razz.gif
Agatka
Kolejny raz pieke pizze z tego przepisu. Jest to moj nr 1
cienko rozwalkowana, z ostrym sosem pomidorowym, duza iloscia mozzarelli, po prostu pycha.

Domownicy orzekli ze w zadnej z wloskich knajpek nie jedli takiej dobrej
Marghe dziekuje icon_smile.gif

ps. zdjecie wstawie pozniej icon_smile.gif

edit:

Arabeska
Mam dokładnie taki sam przepis na pizze (z malutkiej książeczki kupionej dekadę temu), tylko u mnie ona zawsze mocno wyrasta.
Tzn wyrastała gdy piekłam na blasze. Po zakupie kamienia do pizzy - ciasto faktycznie tak mocno nie rośnie.

Kliknij, aby zobaczyć załącznik

Zastanawiam się jednak, co byłoby gdybym ciasto podzieliła na 2 części i cieniej rozwałkowała?
Myślicie, że pizza będzie cieńsza, a do tego zyskam 2 icon_mrgreen.gif ?
A.S.
Nie omieszkam się wypróbować. W wersji z pomidorami, listkami bazylii, czosnkiem. Może jeszcze pseudoricottą, co to ją zakupiłam i przypomina raczej dosyć zwarty biały ser.

Edit: Potwierdzam, bardzo dobre ciasto. Cienkie i chrupiący spód daumen.gif
Arabeska
tak tak teraz potwierdzam - ciasto koniecznie trzeba podzielić na 2! - co daje dwie pizze na cienkim i chrupiącym spodzie icon_smile.gif
ankafaka
Ciasto jest rewelacyjne!!!
A do tego proste i szybkie w wykonaniu - pyszności icon_smile.gif)

Dzięki Ci Marghe za przepis icon_smile.gif
Kasiula_bittersweet
no nie... a mialam dzisiaj juz niz nie jesc, teraz to zachcialo mi sie pizzy! mniam.gif
aniusia
Serdecznie polecam ten przepis, byla to moja pierwsza pizza na cienkim spodzie, jak sie okazuje, nasza ulubiona i do powtorzenia setki razy. Juz sie nie moge doczekac, az sie brzuchy po Swietach "uspokoja" zeby ja znowu zrobic
Dodaje kilka zdjec :

aniusia
a tutaj pizza juz pokrojona
liwia1
moja pierwsza pizza. rewelacyjne ciasto:) dzięki:)
calinka
z samego rana takie pyszności, mniam.gif i kolorowo i pieknie, eh
monisia.zz
robiona już 2 albo 3 razy:) bardzo fajna:) wychodzą mi dwie średnie okrągłe pizze.
Sylvka
Marghe, dziękuję za przepis!
Ciasto wyszło super i jest naprawdę pyszne anbetung.gif
majowa_jutrzenka
Przepis jest rewelacyjny anbetung.gif robiłam już dwa razy i wyszła wyśmienita.
ZosiaSamosia
Juz myślałam , ze znalazłam idealny przepis , po zrobieniu kilkukrotnie napoletana .
Jednak skusiłam się jeszcze na tą .
Oglaszam ja najlepszą pizza pod słoncem. mniam.gif
Robie ja w 300C przez 7 minut
Pycha
aga_mama
Marghe, ciasto przepyszne, wypróbowaliśmy już mnóstwo przepisów, szukając smaku z Toskanii - pizza na tym cieście, z tradycyjnym sosem i mozzarellą to jest właśnie to!
Dzięki za ten przepis :-D
sunnyshine
Robiłam już 2 razy pizzę ( ciasto wg podanych składników) samodzielnie. Wyszło bardzo dobrze, jednak trochę zbyt twardawe... Czy coś robię źle ? A przecież wszystko wg przepisu... Słodkie wypieki drożdżowe wychodzą mi pięknie puszyste, na pizzę zaś zbyt chrupiące. Chyba muszę jednak trochę się wprawić...
plastikman
Wreszcie jakis normalny przepis na pizze, w interencie mozna spotkac rózne absurdalne przepisy typu
-ciasto na pizze z proszkiem do pieczenia i margaryna
-ciast z 12 jajek
- ciasto z 20 łyzej oleju z oliwy...
Chciałbym jednak zaznaczyc , że ze zwykłej mąki i tak nei da sie rozciągać ciasta jak zawodowcy. Ciasto ze zwykłej mąki ma mniejsza wytrzymałość na rozciąganie i wchłania więcej wody - wiec jest ciezkie.
marghe
Nie dostawałam powiadomień.. a tu tyle miłych słów padło icon_smile.gif
Dziękuję icon_smile.gif
Tompey
Witam:) wink.gif
robilem dzis pizze wedlug tego przepisu... nie moglem uformowac ciasta w kulke bo lepilo sie do rak... oblepilo mi rece tak, ze wygladalo to jak rekawiczki... troche lepiej bylo jak usmarowalem rece oliwa... juz nie lepilo sie do rak, ale do deski na ktorej ciasto ugniatalem... pozniej lepilo sie do walka, poki nie posmarowalem go oliwa... chyba nie powinno tak byc, co? gruebel_2.gif co robie źle?

Jaką konsystencje powinno mieć ciasto? no i jak to piec? w ilu stopniach i jak długo?
martyna22a
jak az tak sie lepilo trzeba bylo troszke podsypac maka, u mnie pizza sie piecze w 250 stopniach przez 12 min
marghe
Temperatura jak najwyższa
piec aż się zacznie rumienić icon_smile.gif

Skoro się kleiła to znaczy, że potrzebowała nieco więcej mąki
marghe
.
mexikana
wlasnie wyroslo mi ciasto z podwojnej porcji, a okazalo sie, ze bedziemy tylko w trojke na obiedzie icon_sad.gif
odgrzewanej pizzy nie lubimy, co wiec zrobic z nadwyzka ciasta? poradzicie cos, prosze....
mexikana
z nadwyzki ciasta upieklam (ku uciesze corki) buleczki serowe (zwinelam ciasto w buleczki, posypalam tartym serem i wedzona szynka pokrojona w kostke)
od dawna czuc tyko zapach...
baaardzo dziekuje za przepis anbetung.gif pizza przepyszna, buleczki rowniez icon_smile.gif na pewno do powtorki ;)
zuzeta
To jest moje ciasto na pizzę. Korzystam już tylko z tego przepisu. Ideał anbetung.gif dziękuję za przepis icon_smile.gif
Dziś będzie z sosem z pomidorów z puszki, serem żółtym, mozzarellą salami i zieloną papryką. Siedzi w piecu właśnie!!
pauliQ
cóż, muszę przyznać, że przepis jest świetny, robiłam wg niego moją pierwszą pizzę i nieskromnie mówiąc wyszła pyszna lecker.gif
także anbetung.gif za przepis ;)
marghe
się cieszę icon_smile.gif
ja.1980
Od wielu lat szukałam idealnego przepisu na pizzę. Wypróbowałam już ich setki, szukając idealnego smaku rodem z małej włoskiej pizzerii. Ten przepis jest zdecydowanie najlepszy z dotychczas znalezionych. Pizze według tego przepisu goszczą teraz codziennie na moim stole, zarówno na śniadanie, jak i na obiad oraz kolację. Pizza smakuje rewelacyjnie zarówno na cieście ultra cienkim (4 sztuki na cały piekarnik z 1 porcji), jak i grubaśnym (1 pizza na cały piekarnik). W tej drugiej wersji ciasto nie jest bułowate ani suche. To absolutny ideał. Ekspresowe w wykonaniu, szybko rośnie, szybko się wyrabia, fajnie rozciąga. Nie wymaga kilku godzin, tak jak inne z którymi się spotkałam. Nie trzeba brudzić dziesiątek naczyń itd. Ode mnie wielkie podziękowania, bo wygląda na to że zakończyłam poszukiwania przepisu idealnego...
e_iskierka
Właśnie siedzę i zajadam pizze na tym cieście. Ciasto bardzo smaczne, cieniutkie, takie jakie lubię. Moja dzisiejsza była z kurczakiem kukurydzą i czosnkiem. Na pewno do powtórzenia. mniam.gif
Izolda
Ja też już piekłam dwa razy i zapomniałam się dopisać, mało roboty a ciasto pyszne, takie jak lubię, puszyste i miękkie. Dziękuję za przepis.
marghe
się nadal cieszę icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.