Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Cytrusowe szaleństwo na punkcie delicji z brzoskwiniami
cincin.cc - witaj w krainie inspiracji smaku > Przepisy > Słodkości > Ciasta
Stron: 1, 2
Elka
Cytrusowe szalenstwo na punkcie delicji z brzoskwiniami

albo tak:

i tak..... icon_smile.gif))))))))))))))))))))))))

Biszkopt
4 jajka
150 g cukru
100 g mąki
lyzeczka proszku do pieczenia
sok i otarta skorka jednej cytryny

syrop do nasączania
sok jednej pomaranczy
sok jednej cytryny
lyzka c.pudru
50 g bialego wina

kurd cytrusowy
sok i otarta skorka 2 cytryn i 2 pomarancz
4 zoltka
pol. szklanki c.pudru
60 g masla

250 ml smietanki kremowki

1 opakowanie galaretki brzoskwiniowej
5 polowek brzoskwin z kompotu
150 g czekolady

Biszkopt upiec poprzedniego dnia, jak zwykle. Ubic bialka, stopniowo dodac cukier, potem zoltka, sok cytryny i skorkę, przesianą mąkę z proszkiem. Piec w 170 C okolo 50 min. forma - 22 cm. Ostudzic na kratce, przekroic na 3 częsci.

Kurd - zoltka, cukier, sok i skorkę gotowac na parze az zgęstnieje. Dodac maslo, wymieszac, ostudzic. Ubic smietankę, delikatnie polączyc z kurdem

Galaretkę zalac wodą aby napęczniala, potem pozostawic do lekkiego zastygnięcia - by byla jeszcze nie zastygnięta, ale i nie ciekla jak woda, raczej jak plynny miod.

Do formy wylozonej papierowym mankietem wlozyc warstwę biszkoptu, trochę nasączyc (nie za bardzo. Spod skrapiamy tylko lekko, następne warstwy - dowolnie). Przelozyc kremem. Gora - biszkopt. Trochę wylozyc galaretką, potem pokrajane broskwinie, delikatnie zalac pozostalą galaretką. Pozostawic do zastygnięcia.
Wybrac z formy, owinąc wstązką czekoladową

Smacznego icon_smile.gif
Za inspirację dziękuję imamcia
Malgosimi
Brak mi słów, naprawdę nie wiem co napisać! Elka, przepiękny!!!
Musia
Elka

ta ty mnie doprowadzisz do kompleksu dziewczyno co to za cudo znowu tu nam wkleilas piekne.

Wpisuje juz do ulubionych ;) i napewno bede probowala ;)
Elka
Malgosimi
Ciesze się! W dodatku jest smaczny icon_smile.gif

Musia
Nie doprowadzam, nie doprowadzam. icon_smile.gif Tylko zachęcam - przeciez juz wiesz, ze nie taki straszny ... jak...
Liska
Piękny. Ja to już otwieram Twoje wątki i się nie dopisuję, takie to piękno oczywiste
Malgosimi
Elka, a jak są krojone te brzoskwinie... ja wykorzystam takie z puszki, z syropu raczej ,bo kompotu nie mam, ale nie jestem pewna jak je pokroić...
marghe
CYTAT(Malgosimi)
Elka, a jak  są krojone te  brzoskwinie... ja wykorzystam takie z puszki, z syropu raczej ,bo kompotu nie mam, ale nie jestem pewna jak je pokroić...

.. ostrożnie? ;)

Elka, cudo.
morella
Elka normalnie przepiekny
Nesia
Elka- no po prostu cudo
Masz zlote rece dziewczyno

Ja wrzucam te wszystkie twoje dziela do ulubionych, zeby miec je w jednym miejscu i jak najdzie ochota, nacieszyc oczy
Elka
Liska
marghe
morella
Nesia

Bardzo mi jest przyjemnie icon_smile.gif Ale to wszystko jest do zrobienia. Naprawdę! jestem z natury strasznie leniwą i zadnych pracochlonnych i zlozonych rzeczy nie robię icon_smile.gif))))))) Zachęcam icon_smile.gif

Malgosimi
Ostroznie icon_smile.gif))))))))) Napewno! Wachlarzyki - polowkę w tym przypadku brzoskwini krajamy w cienkie plasterki, ale nie do konca. Potem tylko ostroznie naciskamy w miejsce zlączenia i voila!
Roze ukladalam z oddzielnych plasterkow brzoskwini. Srodeczek zwinęlam mocno, następne platki - luzniej. Brzegi to w ogole prawie plasko kladlam icon_smile.gif
Małgoś.dz.
Elka, alez Ty nas dręczysz. ;)
Piękny, piękny, piękny...

Ps. Czy Ty przy okazji umiejętności pieknych wypieków - nie jesteś plastyczką, artystką rzeźbiarzem, malarzem, etc.? ;)
Malgosimi
Elu, dziękuję, wszystko pojełam - tylko nie mam pojęcia, jak sie ta boska rozyczka nei rozjezdza - 8)
BeataSz
właśnie zemdlałam z wrażenia :!:
Piękne to jest
kamila
szczeka mi opadła
Margot
Elka ,brawo ,śliczne ,śliczne
Ja Ci mogę i miesiąc myć naczynia w zamian za kurs strojenia tortów ;)
Elka
Małgoś.dz.
Nie dręczę, nie dręczę.... tylko zachęcam

PS czy ja wiem.... Chyba raczej z tych - etc. icon_smile.gif A... jestem malarką, bo potrafię z corką razem cos tam narysowac icon_smile.gif

Malgosimi
CYTAT
nie mam pojęcia, jak sie ta boska rozyczka nei rozjezdza
Myslę, ze pod wlasnym mokro-galaretkowym cięzarem. Taka tortowa grawitacja

kamila
BeataSz
Dziękuję icon_smile.gif
Carmel
Jutro robie, biszkopt mam już upieczony.
imamcia
Ela!
Stóp Twych niegodnam całować!!!!
No po prostu piękność nad pięknościami
agus
:eek:
Alka
No i zaśliniłam się z samego rana CUDO :!:
ZielonyKot
:eek:

o mamo...
Elka
Carmel
Czekam, czekam! icon_smile.gif

imamcia
no nie.... az tak nie moze byc.....

agus
Alka
ZielonyKot

Dziękuję bardzo!
Carmel
Jak pisałam biszkopt upiekłam z Twojego przepisu, pyszny.

Kurd cytrusowy, to bałam się gotowac na parze zrobiłam inny krem.

Tylko brzoskwinie podobnie ułożyłam.

Zdjęć nie potrafię jeszcze wstawiać na forum.
Palita
Jestem w szoku!!!!!!!!!!

Ten tort to cudo!!

pozdrawiam Monika
kasha
Glebłam się pod stół na placy
Elka
Carmel
Ojej, tylko teraz tu zajrzalam A dlaczego balas sie gotowac na parze? Czy z powodu niedostatecznej obrobki termicznej jaj? Ciesze sie, ze udalo Ci sie to ukladanie icon_smile.gif Przeciez oczy boja sie, a rece robia icon_smile.gif

Palita
Dziekuje icon_smile.gif

kasha
czy wygodnie tam pod stolem? Moze jednak nie bardzo icon_smile.gif))))
Elka
Dubl Nr. 2. Taki malutki - tylko 32 cm w diametrze, no i wazyl prawie 4 kg

Troche ten plot za wysoki, ale "ogolny wyraz artystyczny" widoczny icon_smile.gif
Elka
CYTAT(Margot)
Elka ,brawo ,śliczne ,śliczne
Ja Ci mogę i miesiąc myć naczynia w zamian za kurs strojenia tortów ;)

No ale ze mnie gapa! Tylko teraz to wyczytalam a tak by mi sie przydalo icon_smile.gif))))))))))))))
Margot
a to nadal aktualne ;)

a jak obejrzałam te cuda wyżej to może ze dwa miesiące
Aguśś
Elka Ty tworzysz dzieła sztuki
Elka
CYTAT(Margot)
a to nadal aktualne ;)

a jak obejrzałam te cuda wyżej to może ze dwa miesiące

Acha.... teraz to musze cos wymyslec, by co najmniej na polroku bylo icon_smile.gif)))))))))))))

CYTAT(Aguśś)
Elka Ty tworzysz dzieła sztuki

Nie-a.... tylko dziela jedzenia icon_smile.gif

Dziewczyny, icon_smile.gif
janie
Oniemiałam z podziwu. Ogromnie chcę takiego torta, bo wnioskując po składnikach to i smak musi być boski. Tylko jak tę wstęgę z czekolady wykonać : A może czegoś nie doczytałam, pomocy, bo jeszcze coś zepsuję
Elka
janie
Dzieki
A w sprawie wstegi - to czekam pytan icon_smile.gif
JotHa
Nie wiem, co powiedziec.....

Ciekwaosc mnie zzera tylko, jak sie robi takie czekoladowy brzeg. Ale to tylko ciekawosc, bo w zyciu bym sie za to nie wziela - no chyba, ze spozyc ;)
mirabbelka
piekny

zapisuje sie na to mycie naczyn u Ciebie, zaraz po Margot, prosze
kasha
Ja też już lecę ze ścierą, mogę wycierać, mogę?
Elka
JotHa

Ojej.... znow bede mowila, ze to nic skomplikowanego icon_smile.gif)))) Ale czy mnie uwierzysz? W kazdym badz razie bardzo, a bardzo zalecam zrobienie takiej wstegi - bo jest wspanialy sposob na maskowanie brzegow icon_smile.gif)))) ale zaczac od niewysokiej i krotkiej - jak na okragle ciastko. A potem i duze beda w porzadku icon_smile.gif

mirabbelka
kasha

Ach-cha.... a czy jest ktos chetny do sprzatania?
janie
Elu, siedze cicho, bo już chwilę po moim pytaniu znalazłam Twoje wskazówki jak wykonać wstęgę... Nie doszłam tylko w którym momencie można te wstęgę dodatkowo udekorować tymi hmmm ...aplikacjami, riuszkami? Wyzsza szkoła jazdy, bo mnie czesto zwykłe esy floresy z masy na bokach tortu nie chca sie trzymać. Ale torty wykonywać i dekorować uwielbiam.
infolinia
Elka jestem pełna podziwu Twoich zdolności i pomysłów
AMSonia
woooow-przecudne!!!
AMSonia
Elka
Elu powiedz mi proszę-tylko tak jak ,,krowie na rowie''-łopatologicznie-jak robisz tę czekoladową wstęgę-jak to jest że ona się nie łamie-niedawno do Was dołaczyłam,dlatego jeszcze niewiele się orientuję tutaj.
Tort jest przecudny-musze go zrobić,tylko ta wstęga...
Zgóry wielkie dzięki za odp.pozdrawiam
Sonia
Dana3
Piekne ciasto i napewno smaczne, gratuluje zdolnosci;)
Elka
janie
po wstazce mozna rysowac juz wtenczas, kiedy jest zdjety papier. Ja troche lenilam sie, dlatego zacieklo, ale 1 lub 2 krople wody dodane do rozpuszczonej czekolady "zaciaga" ja i daje mozliwosc do rysowania. esy floresy wtenczas trzymaja forme icon_smile.gif

infolinia
AMSonia
Dana3
Serdecznie dzieki!

AMSonia
Wstega czekoladowa jest tutaj icon_smile.gif
http://www.sys21.de/viewtopic.php?p=247068#247068 Jesli jest cos niejasne, to pytaj, prosze icon_smile.gif
AMSonia
Elu-dziękuję z całego serca icon_smile.gif
Pomysł z tą wstęgą jest super(mało powiedziane)-chyba wszystko jest dla mnie jasne w opisie-dlatego tym bardziej dziękuję i przepraszam ,że nie zauważyłam tego opisu(jestem nowa ;)
Teraz już napewno skorzystam-bo do tej pory ta wstęga mnie powstrzymywała.
Dzięki olbrzymie
janie
Elu, dzieki za te wskazówkę. Nigdy o tym nie słyszałam. W końcu torta i tak nie było naświęta (bo wyszło inaczej), ale duży i wysoki biszkopt czeka zamrozony na własciwa okazję, tak aby (jak w Wielkanoc) mnóstwo innych ciast "nie ukradły mu całego show). Będzie próba
hazo
CYTAT(Elka)
Galaretkę zalac wodą aby napęczniala,

Elu, a ile wody wlać do galaretki?
Elka
hazo
W zimie to wedlug opakowania - 0,5 l, a w lecie lepiej troche mniej - 0,45-0,4 l icon_smile.gif Zalezy od tego, czy tort bedzie dlugo stal w goracym pomieszczeniu, bedzie w lodowce i t.p. icon_smile.gif
hazo
Elu, dziękuję.
A ja myślałam, że ilość wody trzeba znacząco zmniejszyć, np. o połowę. Dobrze, że się dopytałam.
Elka
hazo
icon_smile.gif Nie, az tak nie trzeba, bo bedzie bardzo twarda galaretka. Takie znaczace zmniejszenie plynu w lecie jest wskazanym dla tortow galaretkowych, w ktorych galareta jest jakoby sciana niosaca, dlatego ma byc mocna icon_smile.gif A w tym przypadku - nie icon_smile.gif Poza tym jest ograniczona wstazka czekoladowa icon_smile.gif
granola
anbetung.gif cudenko trzeba zrobic akurat na letnia pore icon_mrgreen.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.