Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Sernikobrownies z malinami, po prostu odjazd :-)
cincin.cc - witaj w krainie inspiracji smaku > Przepisy > Słodkości > Ciasta
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14
Liska
Nie wiem, jak TO opisać, żeby Was zachęcić do wypróbowania...
Już jak czytałam przepis, czułam, że będzie z tego coś dobrego, a to wrażenie potęgował zapach wydobywający się z piekarnika podczas pieczenia: czekolada, krakowski sernik, ciepłe maliny...
Upiekłam, wyjęłam i od razu zjadłam połowę.
Pyszne.

Przepis jest stąd:
http://www.nigella.com/recipes/view/raspbe...ke-brownies-917

200 g gorzkiej czekolady
200 g masła
400 g cukru pudru (to wbrew pozorom wcale nie za dużo)
5 jajek
110 g mąki
400 g sera kremowego (nie miałam, więc użyłam zwykłego tłustego sera, który wcześniej zmiksowałam)
cukier waniliowy lub 1 ł ekstraktu z wanilii
120 g świeżych malin (mogą być mrożone)

Piekarnik nastawić na temp. 170 st C.
Blaszkę 20x30 cm wysmarowac masłem i wyłożyć papierem.
Czekoladę rozpuścić w kąpieli wodnej, ostudzić.
Masło i 250 g cukru pudru zmiksować na gładką masę. Następnie dodać 3 jajka - wbijając po jednym i dobrze miksując przed dodaniem kolejnego.
Wlać roztopioną czekoladę, dalej miksować. Następnie dodac mąkę.
3/4 mikstury wlac do blaszki.

W drugiej misce utrzeć ser, resztę cukru, jajka i cukier waniliowy. Masa powina mieć gładką konsystencję.
Wylać masę serową na masę czekoladową.
Na wierzch wylać resztę masy czekoladowej i ułożyć maliny.
Piec 45-60 minut. (Przepis zaleca 40-45 min, ale ja piekłam 1 h). Studziłam w ciepłym, ale otwartym piekarniku.

Pyszne!
Polecam gorąco.
-magda-
Brzmi i wygląąąąąda przepysznie. Jak nabędę maliny to zrobię (mimo, że mój ślubny nie może czekolady )
Joanna
Bezwzględnie do ulubionych! Jest w nim wszystko, co lubię!
Ruzia
wyglada bajecznie, koniecznie musze sprobowac
tatter
Lisku...piekne ciacho...
Malgosimi
Liska jest bezlitosna!!! Pewnei bym na ten przepis u Nigelli nei zwrociła uwagi - ale z tym zdjeciem dopiero widać, jakie to musi być boskie!
AgusiaSz
o moj Boze kochany :eek: nie wiem jak ale musze zrobic to ciasto jest bajeczne
Margot
Lissssskkkkkooooooo!

Ale zdjęcie,a że pyszne to ja wierzą na 100%
Joanna
Upiekłam dziś w wersji baaardzo czekoladowej, a to dlatego, że chciałam wykorzystać zakupiony wcześniej czekoladowy serek Delfiko. Ponieważ jest on już słodzony, nie dodawałam do niego cukru, tylko jajka i wanilię.
Ciasto jest absolutnie przepyszne! icon_smile.gif Chrupiąca skórka pokrywa kremową , rozpływającą się w ustach czekoladową słodycz, złamaną kwaskowym aromatem malin.

Kliknij, aby zobaczyć załącznik

Kliknij, aby zobaczyć załącznik

Margot
mniam.gif mniam.gif
malgosia
Joanno a czy piekłaś ten sernik tak jak Liska podała czy też postawiłaś na wypróbowana metode gazetową?

oj tak pięknie wygladają wasze ciasta ze tez się skusze..
Joanna
Malgosiu, piekłam dokładnie wg przepisu, bo to właściwie brownies z nadzieniem serowym, a nie sernik. icon_smile.gif Pieczenie metodą gazetową pozbawiłoby go charakterystycznej dla tego ciasta pysznie chrupiącej skórki.
alice
Przepraszam, że mące, ale musze zapytac: czy to ciasto, tzn. ta jego czekoladowa część jest taka jak brownies - ciagnąca, mokra i jak dla mnie (jeszcze raz wielbicieli przepraszam bardzo) niedopieczona? Bo jeżeli tak , to ja jednak nie upiekę...
alice
Podnoszę , bo niebezpiecznie opadł wątek a zalezy mi na odpowiedzi
sha
robie w sobotę
dziunia
Pyszne
Wykonanie ciasta moje,zdjęcia zrobiła moja kuzynka icon_smile.gif

Hiena
to jest dranstwo

boszzzzz co za zdjecia
Sinistra
Dziuniu- bomba. Wyrazy uznania dla Komarki

:eek: :eek: :eek: :eek: :eek:
sylwia18
Dziuniu...

To ja może pójde już spać...
alice
CYTAT(alice)
Przepraszam, że mące, ale musze zapytac: czy to ciasto, tzn. ta jego czekoladowa część jest taka jak brownies - ciagnąca, mokra i jak dla mnie (jeszcze raz wielbicieli przepraszam bardzo) niedopieczona? Bo jeżeli tak , to ja jednak nie upiekę...

Czy ktoś mógłby odpowiedzieć mi czy ta masa jest mokra ? Wygląda pięknie, połączenie idealne, ale ja nie lubię"mokrych" brownies.
Malgosimi
no a ja nie mam czasu... a takie piękne te wasze ciasta! W ogóle poprostu przeapetyczny przepis, cudeńko!
dziunia
Oj,chyba dzisiaj powtórka będzie bo wczoraj załapałam się na nieduży kawałek tylko ;)

CYTAT
Czy ktoś mógłby odpowiedzieć mi czy ta masa jest mokra ? Wygląda pięknie, połączenie idealne, ale ja nie lubię"mokrych" brownies.

jak w każdym dobrym brownies masa czekoladowa jest wilgotna(IMHO suche brownies to murzynek a nie brownies ) dodatkowo jest warstwa serka i owoce więc całe ciasto jest z tych ciężkich i wilgotnych

aha,jeszcze zapomniałam dopisać że z wrodzonego lenistwa zrobiłam ciasto browniesowe klasycznie bez ucierania tylko rozpuściłam masło z czekoladą w garnuszku,dodałam cukier,przestudziłam i dodałam resztę składników icon_smile.gif
Małgoś.dz.
Nie wydolę, lecę po maliny.
Liska
Dziuniu, ja nic nie powiem....
alice
CYTAT(dziunia)
jak w każdym dobrym brownies masa czekoladowa jest wilgotna(IMHO suche brownies to murzynek a nie brownies ) dodatkowo jest warstwa serka i owoce więc całe ciasto jest z tych ciężkich i wilgotnych  :mniam:

Właśnie ja miałam nadzieję, że ta warstwa jest bardziej murzynkowata icon_wink.gif
Małgoś.dz.
Słowa zbędne. ;)

Liska
O dżizussssss!!! Słowa rzeczywiście zbędne
A jak smak?
dziunia
Małgoś,super wyszło i świetnie się z tym talerzykiem komponuje icon_smile.gif

jeszcze 15 minut i będę wyjmować z piekarnika 8)
Małgoś.dz.
CYTAT(Liska)
A jak smak?

Rewelka.
Zjadłabym całe, ale brzucho boli.
Małgoś.dz.
Acha, piekłam w formie silikonowej i od spodu trochę mi ciasto wysuszyło (widać to na fotce). Wcześniej z pieca wyjąć nie mogłam, bo część serowa długo się ścinała. W sumie godzinę ciasto siedziało w piekarniku.
Liska
CYTAT(dziunia)
jeszcze 15 minut i będę wyjmować z piekarnika  8)  :mrgreen:

Znowu?
Hichotka

[i]Zrobiłam z czerwoną porzeczką

Uwielbiam to ciacho
Dzięki Lisko za superowy przepis
dziunia
CYTAT(Liska)
CYTAT(dziunia)

jeszcze 15 minut i będę wyjmować z piekarnika  8)  :mrgreen:

Znowu?

znowu,a co sobie będę żałować,idę zaraz pokroić
wczoraj całe ciasto było dla 9 osób więc......
dziunia
CYTAT(Małgoś.dz.)
W sumie godzinę ciasto siedziało w piekarniku.

wczoraj piekłam równą godzinę,a dzisiaj w swoim piekarniku po 55 minutach jeszcze sam spód dopiekałam 10 minut,także te przepisowe 45 minut to chyba jednak za krótko jeśli każda z nas piekła dłużej
Margot
muszę je zrobić ,ach dziewczyny te zdjęcia -WSZYSTKIE
są takie apetyczne ,oj apetyczne
paula
zrobilam i wyszlo pysznie !!! <Mimo ze skladnikow dokladnie nie mialam, uzylam gorzkich chipsow czekoladowych , sera ricotty i mrozonych malin- mimo to wyszlo bosko !
Graz
To ciasto za mną chodzi, a przeciez sie odchudzam, nie jem ciast ani nic słodkiego...... jak schudnę to zaszaleję
Aniks
ja nie mogę! te zdjęcia są powalające! Pyyysznie wygląda to ciacho
malgosia
mniam.gif
strafe.gif za te zdjęcia KUSICELKI icon_wink.gif icon_razz.gif

teraz pozostaje zrobić to ciasto aby powstrzymać ślinotok....
dziad
Dnia pierwszego bylo b.dobre, po nocy w lodowce bylo rewelacyjne!!!

Lisko, wielkie dzieki za ten przepis. blume.gif
sha
Miałam zrobić tydzień temu ale sie ne wyrobiłam.... tomate.gif Robię dzisiaj mniam.gif

a tak się jeszcze zastanawiam....co by było jakby zrobić z podwójnej porcji brownies'a ??
sha
I zrobiłam.Jest prze-pysz-ne,super przepis.
Nie miałam malin więc zrobiłam z wiśniami z syropu.Są słodkie więć do masy czekoladowej dałam o 50 g mniej cukru.Po degustacji stwierdzam że mogłam dać 100g mniej-jest b.słodkie.
Wilgotne,pachnące i apetycznie wygląda.
I jeszcze na dodatek czekoladowe herz.gif
tatter

Mniam!
Liska
Jak mnie cieszy zaglądanie tutaj i fakt, że Wam smakuje to ciasto. A zdjęcia..... lecker.gif
AgusiaSz
ojej i znow mi apetytu te zdjecia narobily!! mniam.gif normalnie zwariuje z Wami icon_wink.gif
reniam
To ciacho ma swój styl,jest rewelacjaaaa :!:
Graz
Upiekłam na babski wieczór. Przepyszne! Zdjęcia nie zrobiłam niestety a juz zjedzone
ilka
Ciasto bardzo dobre. mniam.gif

Tak mi wyszło:

shark1513
Pycha , pycha i jeszcze raz pycha .
Dawno nie jadłam takiej pyszności. REWELACJA.
Ja chcę jeszcze !!! mniam.gif
gosia
Sorki za glupie pytanie ser kremowy hmm denknach.gif ? O jaki to chodzi? Ma mieć konsystensję taką kremową?Przymierzam się do tej pysznoci icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.