Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Chleb z kiszoną kapustą
cincin.cc - witaj w krainie inspiracji smaku > Przepisy > Pieczywo > Pieczywo na zakwasie z dodatkiem drożdży
Liska
Z nowej książeczki: "Chleb własnego wypieku" Mirjam Beile.
Upieczony w maszynie.

Wilgotny, pachnący, jak chleb na samym zakwasie. Zaskakująco dobry jak na pieczywo maszynowe.

225 g kiszonej kapusty
190 ml wody
110 g mąki żytniej nierazowej
150 g mąki pszennej typ 550
150 g mąki pszennej pełnoziarnistej
30 g zakwasu
1 łyżka kminku
1 łyżeczka soli
1 łyżeczka miodu
1 łyżeczka suszonych drożdży

Program: Podstawowy
Z podanych składników wychodzi bochenek o wadze 750 g.
kermidt
WOW
jestem pod wrazeniem

szczegolne wrazenie wywarl na mnie dopisek na dole, ze jest to chleb z maszyny widoczny od razu przy liscie przepisow.
Czy dalo by sie tak uzupelnic pozostale??

Czasem mam tak, ze malzonek wezmie do pracy zadziwiajaco hurtowa ilosc kanapek i jestem zmuszona upiec chleb ... spontanicznie icon_wink.gif
Pada wtedy przewaznie na maszynowy.
Sprawdzone mam swoje trzy, a czasem by sie chcialo cos innego i tu zaczynaja sie schody...

30g zakwasu znow przekonuje mnie, ze musze kupic wage.......
Liska
Kermidt, zakwasu to i tak możesz dać na oko icon_smile.gif
tatter
Lisku...suszonych drozdzy? Czy tez moze instant?
Liska
CYTAT(tatter @ 13 Sep 2006, 09:16 ) *
Lisku...suszonych drozdzy? Czy tez moze instant?

Instant icon_smile.gif
kermidt
CYTAT(Liska @ 13 Sep 2006, 08:35 ) *
Kermidt, zakwasu to i tak możesz dać na oko icon_smile.gif

Unikam.
Boje sie, ze sie zalepi icon_wink.gif

tak mowia na oko, a potem chleb kamienny wychodzi.
Ale masz racje.
Moja maka inna musi byc, bo w 90% przepisow musze proporcje zmieniac icon_rolleyes.gif
Eliza
Ten chleb jest piękny, jak zrobić, żeby chleb w maszynie piekł się również od góry?
Mam kilka prób za sobą i zawsze są blade od góry, takie aż nieapetyczne i jakby lekko niedopieczone.

pozdrawiam
Eliza
mirabbelka
taka uroda tych maszynowych. Dlatego nie pieke w maszynie icon_mrgreen.gif

Liska, o ile wiem, ma maszyne z grzalka od gory chyba....
ela-c
nie mając semoliny i dodając mąkę przenną 650 zamiast niej chleb wyjdzie mi równie smaczny? Dodam tylko, że będę robic bez maszyny bo nie mam ale to chyba bez znaczenia );
MMMK3
CYTAT(mirabbelka @ 20 Nov 2006, 20:42 ) *
taka uroda tych maszynowych. Dlatego nie pieke w maszynie icon_mrgreen.gif

Liska, o ile wiem, ma maszyne z grzalka od gory chyba....

Grzałka od góry? wow, a jaki to typ? anbetung.gif anbetung.gif anbetung.gif powoli zaczynaja mnie denerwować chlebki bladziochy:-) i od razu dodam, że wypiek chleba bez maszyny nie wchodzi w grę icon_mrgreen.gif
mirabbelka
chyba panasonic
Margot
Mirabbelko ,jesteś jakoś dawno ciebie nie ,,widziałam" i okrutnie się stęskniłam
A chlebek polecam ,piekłam jeszcze w tamtym roku ,choć troche blady to smaczny
mirabbelka
wlasnie wrocilam z krotkiego urlopu icon_mrgreen.gif
MMMK3
Chlebek piekłam i jest pyyyyszny. Zamiast kminku dałam majeranek - polecam.
Liska
tak, moja machina to panasonic.
Cieszę się, że chlebek smakował icon_biggrin.gif
syso
Nie wiem, czy Panasonic ma grzalke u gory, raczej nie, moj ma grzalke u dolu, chyba raczej chodzi o to, ze nie ma okienka do podgladu, a pokrywa jest wylozona metalem u gory gruebel_2.gif

Lisko, chleb apetyczny, zaraz go wstawie icon_biggrin.gif Czy ta ksiazka jest na chlebki maszynowe?
Liska
CYTAT(syso @ 22 Aug 2007, 13:52 ) *
Nie wiem, czy Panasonic ma grzalke u gory, raczej nie, moj ma grzalke u dolu, chyba raczej chodzi o to, ze nie ma okienka do podgladu, a pokrywa jest wylozona metalem u gory gruebel_2.gif

Lisko, chleb apetyczny, zaraz go wstawie icon_biggrin.gif Czy ta ksiazka jest na chlebki maszynowe?

tak, większość na maszynowe. Kilka przepisów na tradycyjne, raczej drożdżowe.
syso
Lisko, to wrzuc co ciekawsze maszynowe, please, w miare ich testowania icon_biggrin.gif
Moj z kiszona kapusta wlasnie sie wyrabia w maszynie. Mam wprawdzie jeszcze tatterowego razowca z wczoraj, ale nie moglam sie oprzec icon_biggrin.gif
syso
Lisko, pyszny, wilgotny i aromatyczny. A tu on, krojony na cieplo icon_biggrin.gif

Kliknij, aby zobaczyć załącznik

MASZYNOWY FANATYK
Czemu nikt nie mówi,że tu przepis z maszyny.
Fajnie by było jak by zrobiono w ogóle dział maszynowy,bo szukanie przepisów jest tragiczne i mało ich jest.
Zawsze tam można sobie eksperymentować ,ale nie ma to jak ktoś już to zrobił za nas a ja tylko np.zamiast 10 g kminu dam 10g siemienia.
Zrobię ten chlebek w mojej przez wekend tylko kapusta kiszona kapuście nie równa i nie mam pewności czy to się będzie dało zjeść.
A czy ta kapustka w chlebku powoduje,że inni muszą uciekać z domu? czy spoko? icon_neutral.gif
syso
CYTAT(MASZYNOWY FANATYK @ 13 Sep 2007, 12:00 ) *
A czy ta kapustka w chlebku powoduje,że inni muszą uciekać z domu? czy spoko? icon_neutral.gif

U mnie nikt nie uciekl. icon_mrgreen.gif Chleb jest pyszny i aromatyczny.
MASZYNOWY FANATYK
ok. cook.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.