Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Chleb z platkami
cincin.cc - witaj w krainie inspiracji smaku > Przepisy > Pieczywo > Pieczywo na zakwasie z dodatkiem drożdży
AgusiaH
Zdrowy chlebek na zakwasie pelen platkow roznych zboz.

3/4 szkl zakwasu zytniego
1 i 1/2 szkl wody
1 kromka czerstwego chleba zytniego namoczonego w wodzie i odcisnietego (ok. 1/3 szkl)
1 szkl maki zytniej razowej
1 i 1/2 szkl maki pszennej
1 szkl maki pszennej razowej
1 i 1/2 lyzeczki soli
3/4 lyzeczki drozdzy
3 lyzki platkow owsianych (grubych)
3 lyzki platkow pszennych
3 lyzki platkow jeczmiennych
3 lyzki platkow zytnich
1 lyzeczka czarnuszki
1 lyzeczka kminku

Wyrobic wszystkie skladniki w maszynie do chleba. Zostawic do wyrosniecia do podwojenia objetosci. Uformowac bochenek. Posypac wierzch maka, naciac. Odstawic do ponownego podwojenia objetosci. Piec przez 30 min w piekarniku nagrzanym: przez pierwsze 10 min do 250 stopni, nastepne 10 min w 220 stopniach i ostatnie 10 min w 200 stopniach.
Margot
AgusiuH ,ale chleb i zdjęcie też bardzo apetyczne .
Muszę go zrobić ,muszę.
tatter
Agusiu...znalazlam ten przepis chwile za pozno...razowiec juz "nastawilam" i zakwas powedrowal na polke do lodowki...

Czytajac twoj przepis przypomnialam sobie o zydowskich zytnich chlebach...wlasnie w nich " starter" przygotowuje sie z kromek (a dokladniej skorek) upieczonych czerstwych chlebow....pyszne sa niesamowicie!!!
Tak wiec zakwas z lodowki wyciagnelam chwilke temu, dokarmilam i wieczorem upieke Twoj "Zdrowy chlebek"...icon_biggrin.gif
tatter
Agusiu...chleb w maszynie...dosc luzny, wszystkie skladniki wg przepisu, chyba upieke w foremce... wlasnie wyrasta...
tatter
alisia
Piękny i smakowicie wygląda mniam.gif mniam.gif
hazo
Przepiękny, Tatter, jak zresztą wszystkie Twoje chleby. daumen.gif
tatter
O Hazo dziekuje..za pochwale...ale ona Agusi sie nalezy...bardzo smaczny chlebek nam wymyslila!!! icon_biggrin.gif
AgusiaH
Tatter, piekny chleb !!
I dziekuje za mile slowa icon_smile.gif

Z serii chlebow z czerstwa pietka, to mam jeszcze taki :
Chleb z pszenny z czerstwa pietka
Chleb z platkami jest w zasadzie jego wariacja.
tatter
Agusiu! Piekny i smaczny! Wlasnie wrocilam z kursu i juz od progu pytalam czy mi czasem nie zjedli...na szczescie zostawili kawalek, bardzo maly kawalek niestety!

Chleb z podanego przepisu tez wyprodukuje! Porozgladam sie tez troche w zydowskim necie...moze cos tam wygrzebie nowego...

Alisia...wybacz, ze Cie pominelam...bardzo Ci dziekuje za mile slowa!
daglo
Wlasnie upieklam ten chlebek, ale wyszedl mi troche plaskaty.
Czy ktos wie gdzie byla instrukcja skladania ciasta na bochenek, bo nie moge tego znalesc?
Chlebek bardzo smaczny, kwaskowy i wilgotny, kolejny wspanialy przepis!
Kliknij, aby zobaczyć załącznik
AgusiaH
Daglo, bardzo ładny!!
Myślę, że ta bochenkową instrukcję popełniła Mirabbelka, Liska lub Tatter. icon_smile.gif Ale tę znie bardzo wiem gdzie jest....
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.