Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Murzynek
cincin.cc - witaj w krainie inspiracji smaku > Przepisy > Słodkości > Ciasta
dziunia
Podgrzać w garnku do zagotowania i rozpuszczenia:

25 dkg masła
2 szklanki cukru
4 łyżki kakao
1/2 szklanki mleka
1 cukier waniliowy
szczyptę soli

Odstawić do ostudzenia.

Dodać do masy:

4 jajka
2 szklanki krupczatki
2 łyżeczki proszku do pieczenia lekko czubate

Dobrze wymieszać bez ubijania,wlać do formy natłuszczonej i wysypanej krupczatką,wstawić do
wcześniej nagrzanego piekarnika i piec ok.40 minut w 160 stopniach.Sprawdzić
patyczkiem czy upieczone,jak nie to dopiekać ok.10 minut.
alicjanka
Oooo! Właśnie taki robi moja mama, szybki i prosty, a wychodzi mniam, mniam icon_lol.gif
GosiaM
Dziuniu, czy robisz do niego jąkąś polewę?
Pysia
Moja mama piekła kiedyś dawno murzynek podobny do tego tylko dodawała jeszcze dżem do tej masy rozpuszczanej. Ma może ktos ten przepis?
alicjanka
Upieczony icon_lol.gif Zaraz zrobię kawę i zjem spory kawałek.
Do ciasta dałam trochę jabłek pokrojonych w kostkę.
hofi
CYTAT(Pysia @ 14 Oct 2006, 13:58 ) *
Moja mama piekła kiedyś dawno murzynek podobny do tego tylko dodawała jeszcze dżem do tej masy rozpuszczanej. Ma może ktos ten przepis?

No ja mam, wklepalam go kiedys http://www.cincin.cc/index.php?showtopic=16097

To ten przepis??? Jak nie ten to tez mozesz upiec, bo dobry jest, mozna go powidlami przelozyc, albo bita smietana (wole powidla icon_smile.gif )
Nesia
Ja dzisiaj zrobilam to ciasto icon_mrgreen.gif ..odlalam pol szklanki tej masy kakaowej i zostawilam, potem po upieczeniu murzynka poklulam go patyczkiem i polalam pozostawiona masa......mniam mniam.gif

Baaardzo sympatyczny , szybki i prosty przepis daumen.gif
inga_xx
Musze jakies ciacho szybko "ukrecic" i pomyslalam o tym murzynku. Tylko krupczatki nie mam. icon_sad.gif Czy zwykla maka szymanowska przejdzie?
kinga00
ja jestem ignorantką w sprawach mąk i rozne stosuję, tj wymiennie szymanowską z krupczatką, a czasem się nawet tortowa trafi
dziunia
Pewnie juz za późno ale zwykła mąka może być jak najbardziej tu użyta.
inga_xx
teraz juz wiem, ze moze byc zwykla maka ;) bo ciasto upieczone, pieknie wyroslo i czeka na degustacje. mam nadzieje, ze poczeka do jutra ;)
tillandsja
znam ten przepis, nawet go TU zamiescilam (jak widac proporcje sa o polowe mniejsze icon_wink.gif), ja pieklam go tez ze zwyklej maki, tzn tortowej, bo ta mam najczesciej w domu.
dziunia
Till, jednak różni się ilością wody, mąki i masz sodę zamiast proszku icon_wink.gif
olasz
Dziuniu, dziękuję za przepis. Już raz go robiłam, pół szklanki tej rozpuszczonej masy zostawiłam na polewę, był jak od babci icon_smile.gif
Właśnie skończyłam podejście nr 2 robić, będę nim kogoś przekupywać icon_smile.gif
aaaa, zauważyłam, że ładniejszy urósł teraz, piekarnik nagrzałam do 180, a jak włożyłam ciasto to skręciłam do 160-170.
Dziękuję za przepis icon_smile.gif
MarthaB
zapisuję, drukuję, niedługo wypróbuję :
Buka
Ciasto świetne na minimufinki. Wierzch zanurzałam w ganache o smaku wiśni z kieliszkiem kirszu. Piekłam 160* 17 minut. Wyszło mi 55 sztuk.
Kliknij, aby zobaczyć załącznik
reniam_123
Podnoszę, żeby nie zaginął, tak się do niego przymierzam i przymierzam, że wreszcie go pewnie zrobię.
Nigdy nie piekłam murzynka.
olkenik
Ja też upiekłam w formie muffinek i wyszły pyyszne icon_smile.gif
reniam_123
Tego murzynka upiekłam na niedzielę. Pyszny był lecker.gif Zdecydowanie wchodzi do repertuaru moich domowych ciast icon_mrgreen.gif

Dziuniu dziękuję za przepis cvety.gif

h-elen
Wiele lat temu piekłam z podobnego przepisu. Odlewałam trochę kakaowej masy do polania ciasta. Tym razem zrobiłam zgodnie z dziuniowym przepisem i przyozdobiłam bitą śmietaną.

renia2001
Potwierdzam, pyszny jest. Mam ten przepis od 20 lat, do ciasta dodaje aromat rumowy i łyżeczkę kawy rozpuszczalnej.
joannas
Dziuniu, właśnie go piekę. Zastanawiam się nad polewą, chyba zrobię z gorzkiej czekolady
joannas
Wyszedł pyszny, właśnie się zastanawiam czy nie lepszy niż mój. gruebel_2.gif Ma zdecydowaną przewagę na moim, bo białek się nie ubija a mimo wszystko jest puszysty.
kanapka
Zrobiłam go dziś rano, dla niezapowiedzianych gości- pyszny jest! A roboty tyle co nic icon_smile.gif
reniam_123
Nasz dzisiejszy
troszkę środek mu opadł, jak przebiłam wykałaczką, by sprawdzić czy to już icon_mrgreen.gif
dziunia
A ja już wieki murzynka nie piekłam, chyba się niedługo skuszę widząc Wasze wypieki fiesgrins.gif
tatter
Upieklam wczoraj, dziuniu, twojego Murzynka. Potrzebny byl mi jednak tort, wiec pieklam go w okraglej tortownicy, pocielam na 3 blaty, przelozylam dzemem z czarnej porzeczki, ganache z mascarpone i ganache. Ganache zrobilam z 200g gorzkiej czekolady i 100ml smietanki 36%. Polowe powstalej masy wymieszalam, gdy byla jeszcze plynna, z 250g ubitego mascarpone i powstaly krem rozsmarowalam na 2 i 3 blacie. Nastepnie na wierzchu rozsmarowalam pozostaly ganache. Tort jest pyszny.

Murzynek jest doskonaly: wilgotny, czekoladowy i pachnacy. Bardzo dziekujemy za przepis. Powtorzymy z pewnoscia. herzen.gif

kanapka
Czy do wymieszania maki i jajek moge uzyc miksera? Czy łyżka mieszać? I jeszcze za wymiary blachy bylabym wdzieczna:)
MarthaB
Czy możecie mi powiedzieć ile mniej więcej ważą dwie szklanki mąki krupczatki?
JotHa
Pojęcia nie mam, ale chciałam pochwalić ciasto. icon_smile.gif Bo z polecenia dziewczyn upiekłam. Poszukiwałam tego z czasów PRLu i to jest właśnie to, albo prawie to. icon_smile.gif Robiłam ze zwykłą mąką.
Polewę machnęłam tradycyjnie: masło+śmietana+cukier+kakao.
reniam_123
Dzisiaj robię lecker.gif

EDIT:
Świeżutkie, pachnące jeszcze zdjęcie icon_mrgreen.gif
reniam_123
Się robi icon_mrgreen.gif
reniam_123
Podniosę bo mam ochotę na ciasto czekoladowe i chyba zrobię tego murzynka lecker.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.