Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Babka majonezowa
cincin.cc - witaj w krainie inspiracji smaku > Przepisy > Słodkości > Ciasta
Stron: 1, 2
Alka
BABKA MAJONEZOWA

Składniki:
1/2 szklanki mąki pszennej,
1/2 szklanki mąki ziemniaczanej,
1 szklanka cukru,
4 jaja,
1/2 szklanki majonezu (można dać 1 czubatą łyżkę majonezu i 2-3 łyżki oleju),
2 łyżeczki (płaski) proszku do pieczenia.

Wszystko wrzucamy razem do naczynia i miksujemy ok. 3-5 min (tak by cukier się rozpuścił, ale niekoniecznie do końca), wylać do natłuszczonej foremki keksowej i piec 50 min w 175 st. C.
Modyfikacje:
1. można do całości lub części ciasta dodać kakao,
2. można dodać 3/4 szkl. maku lub płatków migdałowych lub wiórków kokosowych, lub kropelki czekoladowe,
3. jeżeli dodatkowo doda się 1/4 szklanki mąki pszennej to ciasto można wylać do tortownicy i na wierzchu można ułożyć np. jabłka lub śliwki.
bacardi
Ta babka to mniamowy przebój, ale być może jest jeszcze ktoś kto jej nie robił.
Szybko, łatwo i przyjemnie- to w skrócie zalety tego ciasta
Malgosimi
majonez i cukier? to brzmi strasznie! jakim cudem jest zjadliwe?
BeataSz
To jest raczej typ babki piaskowej, sądząc ze składników, prawda :
bacardi
Tak taka piaskowa raczej wychodzi.
Nie chcę się mądrzyć , bo to Alki ciasto, ale warto miec ten przepis pod ręką, chociazby jak nagle przyjdzie ochota na kawałek babeczki albo goście zapowiedzą, że właśnie podążają z wizytą
Hichotka
[b]Przepyszna ta babka
Puszek
Mniam

Aluś dzięki za przepisik
kermidt
ja bardzo lubie piaskowe, ale robilam raz
bo skopsalam.

skoro taka latwa to sprobuje.
zebym tylko w nalog nie wpadla
sylwia18
moja babka właśnie sie miksuje kurcze świetny ten przepis- wrzuca sie wszystko i gotowe jak tylko sie upiecze to zdam relacje
sylwia18
zrobiłam ale to pycha jest! nie mam niestety aparatu więc fotki nie zrobię na wierzchu zrobiłam kratkę z lukru zwykłego i kakaowego- wygląda super i tak samo smakuje dziękuję bardzo za przepis
isabell
kurczę jak tak rekomendujecie to muszę spróbować i mówiecie ,że majonezu nie czuć ;)
Paulinka
a jakie wymiary tej foremki keksowej?? i czy nie za mało mąki tu jest?? nie opadnie?

pieke dzis bo mi sie właśnie przeterminowuje słoik majonezu
Hichotka
CYTAT(Paulinka)
a jakie wymiary tej foremki keksowej??    i czy nie za mało mąki tu jest??  :?  nie opadnie?

pieke dzis bo mi sie właśnie przeterminowuje słoik majonezu  :lol:

ja piekłam w takiej średniej keksówce... wszystkie składniki są jak należy rób śmiało
Paulinka
hmm ja mam dwie keksówki dużą i małą no nic zobaczymy ile ciasta wyjdzie

aha no bo ja z podwójnej porcji robie, dużo majonezu mam do zużycia 8)
Paulinka
ja cie kręce ale baba urosła
jeszcze sie musi dopiec w środku ale jesli tylko nie opadnie to chyba oszaleje z radosci
do braci kolega przyszedl i teraz siedzą w kuchni zwabieni zapachem i sie nie mogą doczekać

aha jeszcze dodam że nie spieszyłam się, więc najpierw ubiłam jajka z cukrem aż sie rozpuści, potem majonez po łyżce i mąka partiami, pomiksowałam minutke i hyc do foremki
Michelle
Uwielbiam ten przepis i wlasnie udaje sie do kuchni w celu wykonania .
Cinka
Piekłam przed świętami w celu wypróbowania nowej foremki i własnych sił icon_mrgreen.gif
Babeczka się udała - pięknie wyrosła i była smaczna - zniknęła błyskawicznie mniam.gif
Nigdy bym nie pomyślała że tak szybko i z takich składników fiesgrins.gif można upiec pyszne ciacho daumen.gif
Kliknij, aby zobaczyć załącznik
tillandsja
ulubione ciasto mojego dziecka... sama nawet je robi icon_biggrin.gif szybka, latwa i smaczna icon_biggrin.gif
tosina
Hejka..
DZieki za przypomnienie.. Pierwszy raz pieklam ta babke na minione swieta .Babka super lekka wilgotna ..nawet po 3dniach utrzymywala swiezosc..(test na kawalku swieconki:)..
Co prawda robie wieksza porcje -taka z 7jajek ..ale to tylko dlatego by starczyla na co najmniej dwa dni..

Moja wlasnie sie piecze.. Przy takiej pogodzie w ----ogrodzie kawka i taka babka.. ech..zycie jst piekne:)..

MOi synowie, nawet corka tez ja lubia..
duende
o! to moja babka:D
uwielbiamy ją bardzo, od lat często robimy, zwłaszcza, gdy niespodziewany gość do nas zawita a nic słodkiego nie ma icon_smile.gif
Pysznie smakuje z budyniami waniliowymi czy śmietankowymi jeszcze ciepła a na to kleks konfitury wiśniowej ... lecker.gif
Ja zwykle piekę ją w keksówce, wyrasta ponad formę i tak ślicznie pęka wzdłuż.
Madzia1975
Bardzo dobra babka i szybka! Dzieki za przepis.
abbra
Do babki majonezowej podchodziłam jak do jeża - aż w końcu się odważyłam i upiekłam . Byłam zaskoczona , że wcale nie czuć w niej majonezu icon_razz.gif
Piekłam z tego przepisu ( dostałam go od kuzynki ) icon_smile.gif
Madzia1975
Ostatnio upieklam ja w formie tortu i przelozylam kremem czekoladowym z jagodami.Super efekt! lecker.gif
Marg
CYTAT(Madzia1975 @ 1 Mar 2009, 23:16 ) *
Ostatnio upieklam ja w formie tortu i przelozylam kremem czekoladowym z jagodami.Super efekt! lecker.gif

Z jakich proporcji i w jakiej tortownicy, jeśli można wiedzieć?
Madzia1975
Dokladnie z tych samych prpoprcji co w przepisie a w tortownicy 21cm.Wyrasta po sam czubeczek.
oliweczka
o, jak to sie stalo, ze nic tu nie napisalam???
w zeszla Wielkanoc pieklam dokladnie z takiego przepisu ciasto w foremkach Zenkera - zajaczka i baranka i babeczke do koszyczka
Ciasto wyszlo pyszne, bardzo puszyste
polukrowanego baranka i zajaczka zjedlismy ladnych pare dni po Swietach i ciagle bylo mieciutkie i puchate
W tym roku tez pieke z tego samego ciasta
Madzia1975
To jest babka upieczona dzis przez mojego 13 letniego synka Patryka,bedac sam w domu postanowil zrobic nam niespodzianke!! wyszla pyszna najlepsza jak jadlam.
Madzia1975
i druga fotka
Sinistra
CYTAT(Madzia1975 @ 13 Mar 2009, 23:40 ) *
To jest babka upieczona dzis przez mojego 13 letniego synka Patryka,bedac sam w domu postanowil zrobic nam niespodzianke!! wyszla pyszna najlepsza jak jadlam.

Przekaż Synowi gratulacje, bo udała się ta babka Mu znakomicie.
Klaara
icon_razz.gif Aż nie mogę uwierzyć że to dziecko upiekło takie cudo icon_smile.gif
Chyba niezły kucharz się z niego zapowiada icon_smile.gif
Madzia1975
Sini dzieki,mlody juz kombinuje nad biszkoptem,uczy sie oddzielania bialek od zoltek. icon_mrgreen.gif
iwona44
Madzia babka musi być najlepsza bo w końcu nie byle kto ja piekł,a tak swoją droga to chętnie bym pożyczyła takiego kucharczyka ,bo moi to mają lewe ręce do takich spraw icon_mrgreen.gif
Sinistra
CYTAT(Madzia1975 @ 14 Mar 2009, 18:24 ) *
Sini dzieki,mlody juz kombinuje nad biszkoptem,uczy sie oddzielania bialek od zoltek. icon_mrgreen.gif

Prorokuję mu szybkie opanowanie metody Bertineta, zaplatanie chałek z sześciu wałeczków i pieczenie chlebów na zakwasie icon_mrgreen.gif
Madzia1975
Iwonka tez uwazam ,ze babka od synusia musi byc najlepsza lecker.gif ,swoja droga przy psach tez mi pomaga(wystawy itp.)
Sini skladniki w kolejnosci do maszyny na chleb umie juz wrzucic,jak jeszcze nas troche poczyta to pewnie i chleb na zakwasie upiecze. icon_mrgreen.gif
elianka
Majonez wystraszył mnie na początku, ale to jedyne ciasto, które mogłam upiec z tego co miałam w domu... i upiekłam. Jest pysznaaaaa. Następnym razem dodam mniej cukru. No i ciut proszkiem czuć, ale do przeżycia. Zrobiłam wersję z jabłkami icon_smile.gif Nie miałam aromatu, następnym razem dodam, będzie jeszcze pyszniejsza.
vespertine
Wow, brzmi zaskakująco... Choć domyślam się, ze majonez rzuca się w oczy tylko na liscie składnikow, a w cieście już nie icon_smile.gif
tillandsja
własnie drukuje przepis, musze cos upiec dziecku do szkoly na wielkanocne szkolne sniadanie, wiec ta babka jest jak znalazl ;)
tillandsja
moja babka
Okruszyna
Witam! Ja równiez skusiłam sie na to ciasto! Przepyszne! Pulchne i wilgotne- takie było tydzień temu, wczoraj zrobiłam wersję z jabłkiem- katastrofa zakalec na palec:)icon_smile.gif ale mojemu lubemu i tak samkowało- nie ma jużicon_smile.gificon_smile.gif
A.S.
Wlasnie zajadam kawalek jeszcze cieplej do herbaty. Bardzo smaczna, dalam tylko mniej cukru i majonez light, bo taki akurat byl.
Zolciutka jak kurczak - pewnie to stad, ze wiejskie jaja. icon_biggrin.gif
lambethka
no zmotywowalyscie mnie dziewczyny do sprobowania tego przepisu icon_mrgreen.gif
zabieram sie do roboty i mam nadzieje, ze mezus sie ucieszy..jak wroci lecker.gif
miglietta
ale majonez w cieście ?? to brzmi dziwnie
agastaga
W naszym domu to jedno z ulubionych ciast. Ma dodatkowo tą zaletę, że spokojnie można mąkę pszenną zastąpić ziemniaczaną. I dzięki temu zyskuje się babkę bezglutenową. A jak się ma w domu bezglutka to radość ze wspólnego jedzenia TAKIGO SAMEGO ciasta jest bezcenna icon_biggrin.gif
lambethka
zrobiona...i znikla w try miga icon_biggrin.gif
tylko jak mi w blaszcze wyrastala to mi sie taki ''cycus'' zrobil icon_rolleyes.gif
lambethka
przyjaciele i mezus byli pod wrazeniem smaku. Bardzo sie dziwili gdy im powiedzialam, ze w przepisie jest majonez rofl.gif
nastepnym razem z ciekawosci pokombinuje z aromatami ale przepis pierwsza klasa i na pewno juz zapisalam go do mojego zlotego kajecika icon_biggrin.gif
lambethka
ja sie jeszcze doczepie do tematu bo ta babka majonezowa tak nam posmakowala, ze zaczelam kombinowac z robieniem jej inaczej. Druga zrobilam z calym aromatem cytrynowym. Jak byla ciepla to dziwnie pchniala ale jak wystygla to smakowala bardzo dobrze. Maz wzial troche do pracy to powiedzial ze szybko zniknela, a paczkow, ktore przyniosl inny kolega nikt nie ruszyl. Dzis na tlusty czwartek upieklam bez aromatu, za to czesc wlalam do foremki a mala czesc wymieszalam z kakaem i rozlalam wzdluz posrodku. Wyszedl super wzorek. Jak sie kroilo to w srodku jest takie brazowe oczko icon_biggrin.gif
Bardzo dziekuje za przepis - jest jednym z moich najulubienszych hehe anbetung.gif
magpie101
Wlasnie stygnie, ciasto wlalam do keksowki o dlugosci 35 cm i wypelnilo ono forme na 1/5 wysokosci. Babka urosla ladnie ale nie wyrosla poza keksowke. Nastepnym razem wezme krotsza, szukalam w przepisie w jakich dlugich pieczecie ale nikt nie napisal.
.agatka.
Nie ma się co dziwić temu majonezowi. Przecież to nic innego niż jajka i olej, które przecież w ciastach sa rzeczą normalną.
lambethka
CYTAT(magpie101 @ 17 Mar 2011, 23:32 ) *
Wlasnie stygnie, ciasto wlalam do keksowki o dlugosci 35 cm i wypelnilo ono forme na 1/5 wysokosci. Babka urosla ladnie ale nie wyrosla poza keksowke. Nastepnym razem wezme krotsza, szukalam w przepisie w jakich dlugich pieczecie ale nikt nie napisal.

magpie ja ci odpisalam dopiero dzisiaj wink.gif
ale mam podobny rozmiar keksowki i mi tylko srodek wyrasta powyzej a mimo tego ladnie sie prezentuje i ma fajna konsystencje icon_biggrin.gif
_Gonia_
A jak się dodaje kakao to ile i czy do drugiej części (tej bez kakaa) nie trzeba by dodać np. tyleż samo maki?
lambethka
ja mieszam wszystkie skladniki jak w przepisie. Gdy juz sa wymieszane wlewam wiekszosc do blachy i tak okolo 3/4 szklanki masy mieszam z odrobina kakao (niecala lyzeczka). Jak jest wymieszane to wylewam na srodek bialego cista pasek i wrzucam do piekarnika. Masa ciemna podczas pieczenia sama wchodzi w mase biala. Zalezy ile dodasz kakao tak ciezka bedzie masa. Ja nie dodaje w takich wypadkach nigdzie wiecej maki i wyrasta mi sliczna baba z brazowym oczkiem w srodku.
Jednak calej kakaowej babki jeszcze nie robilam ale z tego co sie orientuje to jak dodajesz kakao to make odejmujesz. Nie jestem pewna (moze bardziej doswiadczone forumowiczki to potwierdza) ale na lyzke dodanego kakao odejmujesz lyzke maki.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.