Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Śledzie w śmietanie mojej mamy*
cincin.cc - witaj w krainie inspiracji smaku > Przepisy > Frakcja pływająca
Stron: 1, 2
Malinna
Pyszne śledzie w śmietanie

składniki
1 tacka śledzi Matjasów
1 duża cebula
3 ogórki konserwowe
1 duże kwaskowe jabłko
trochę posiekanej natki
cukier, biały pieprz, ocet
1 kubek śmietany 18%
3 łyżki majonezu

sposób przygotowania
Śledzie osączyć, pokroić w niewielkie kawałki, obficie skropić octem i posypać białym pieprzem.
Odstawić.
Cebulę, ogórki i jabłko pokroić w drobną kostkę i wymieszać z majonezem i śmietaną oraz natką. Doprawić cukrem do smaku.
Śledzie wymieszać z sosem.
Odstawić na noc do lodówki.
sd_silver
Przepyszne wyszły mi te śledzie. Gorąco polecam.
Malinna
Cieszę się silver! To moje ulubione śledzie.
belle
a tacka to takich gotowych w malym opakowaniu matjasow ??ile one maja mniej wiecej wagi?? ,jutro do polskiego sklepu jade i odrazu mozebym je kupila
sd_silver
250g
Malinna w innym wątku podawała
belle
a moje matjasy sa w oleju juz ?/
co mam dalej zrobic zeby byly dobre ,hmmm
silver malina pomozcie pleaseeeee
paula
a u mnie w domu Przemek je robil i powiem wam szczerze ze ja za sledziamy nigdy nie przepadalam i nie jadlam.

ALe mimo wszystko postanowilismy zrobic je i wyszly bardzo smaczne.NAwet Przemek sie nimi zachwycal
sd_silver
Na Święta znów robiłam te śledzie, tym razem dałam im 2 dni postac , genialne były.
Malinna

Belle przykro mi ale nei wiem czy takie się nadają icon_sad.gif
belle
Johasia
Nie płacz, dopóki Malinna się nie wypowie, bo ja np. nie znam żadnych innych śledzi na tackach, jak tylko w oleju... A takie nie w oleju to chyba trzeba by było zamiast osączać, to raczej najpierw pomoczyć, nie?... icon_smile.gif
izis26
Takie śledzie w śmietanie ale bez majonezu robimy do ziemniaczków na obiad icon_smile.gif Z tego najbardziej lubię ziemniaki ze śmietaną
paula
wszystkim ktorzy planuja zrobic sledziki, goraco polecam te o tutaj, Robilam je na swieta i tesc powiedzial ze to najlepsze sledzie jakie kiedykolwiek jadl!!! A to nie mala pochwala od czlowieka wazacego okolo 200 kg!!
Narwana
ZROBIŁAM DZIŚ SLEDZIKI TWOJEJ MAMY. PYSZNE. NIE ZDĄŻYŁY PRZELEŻEĆ NOCY I POŁOWA ZNIKŁA. POLECAM GORĄCO. A CO DO DYSKUSJI NA TACCE CZY NIE , TO PO PROSTU MOGĄ BYĆ PŁATY ŚLEDZIOWE SOLONE NA WAGĘ. mniam.gif
Simona
Moje ulubione. Jadlam w jakiejs knajpie i odtworzylam w domu. Pycha.

Dzisiaj wlasnie sprawdzalam czy nie mam moze skladnikow i okazalo sie ze musze kupic smietane. Beda jutro.
Buka
Powiedzcie, czy te majtasy trzeba moczyć? Nie są zbyt słone? I jaki ocet?
Arabeska
Zrobiłam sałatkę - babcia bardzo wychwalała.
Jak dla mnie - robota mogłaby się zakończyć już w chwili wymieszania jabłek i ogórasów z sosem, bez dokładania śledzika fiesgrins.gif
A Buka ma rację - matijasy są słone jak cholera fiesgrins.gif
Arabeska
w tym roku również je zrobię, ale dodatkowo [za rada Layli z innego przepisu] wymoczę je wcześniej w mleku (2h)
bietka
Zrobiłam na jutro.Zapowiadają się smakowicie.
poczatkujaca22
odświeżam icon_mrgreen.gif , bo właśnie wstawiłam do lodówki, ale nie mogłam się oprzeć i musiałam spróbować icon_mrgreen.gif

pycha icon_mrgreen.gif

jutro po śniadaniu dam znać jak po przegryzeniu
margarett
Zrobiłam dzisiaj po raz kolejny. Tym razem użyłam zwykłych płatów śledziowych - bardzo dobre wyszły.
tillandsja
tradycyjnie juz zrobilam na Wigilie icon_smile.gif
Xavierka
Z braku jabłka, użyłam namoczonych wczesniej rodzynek. I też było pyszne!
Janka
Zrobiłam lecker.gif pyszne,ale nie wiem czy cos zostanie do jutra.
Sama robię podchody do lodówki. icon_lol.gif
reniam_123
Odświeżam, bo mam zamiar zrobić gruebel_2.gif Na obecne mrozy w sam raz takie jedzonko icon_mrgreen.gif
reniam_123
O matko, jakie one dobre, jem już 2 dni i jeszcze mi się nie znudziły rofl.gif
eldcia
pierwszy raz zrobiłam takie śledzie i są pyszne przepis już w zeszyciku anbetung.gif
ela2225
mniam.gif Ale mi smaka narobiłyście.
bietka
Ja równiez zaliczam się do zadowolonych konsumentów po dzisiejszym sniadaniu.Pyszne.Polecam.
ela2225
Zaraz będę robić.
Składniki zakupione.
śledzie mam solone małosolne .
carbonicum
ja tez dzisiaj robie, po raz drugi, bo byly na Swieta Bozego Narodzenia

sa po prostu pyszne!!! lecker.gif
Herbaciarz
Za tydzień śledzik c'nie icon_smile.gif
lena7900
zamiast śmietany dałam jogurt grecki,wyszła super.
ela2225
Pyszne są na środę zrobię znowu.
reniam_123
Znów je robię icon_mrgreen.gif zaczynam się uzależniać od tych śledzi dump.gif
Dziś zamiast śmietany dam jogurt grecki, tak jak Lena, zobaczymy jaki efekt gruebel_2.gif
Jutro dam znać jak wyszły mniam.gif
bietka
Czekam na wieści bo i ja chetnie zamienię.
seniorka
Zapomniałam wpisać, że zrobiłam je wczoraj na dzisiejszy obiad. Już próbowałam - doskonałe lecker.gif
reniam_123
CYTAT(reniam_123 @ 21 Feb 2012, 17:58 ) *
Dziś zamiast śmietany dam jogurt grecki, tak jak Lena, zobaczymy jaki efekt gruebel_2.gif
Jutro dam znać jak wyszły mniam.gif

Z jogurtem dla mnie ciut za kwaśne, ale ogólnie smak rewelacyjny kuehl.gif
lena7900
Ja dziś dla odmiany spróbuję ze śmietaną,ale tak czy inaczej śledzie są super. mniam.gif
Maria z Łeby
Zrobiłam na wczorajszy obiad, zrezygnowałam z octu i cukru, nam lecker.gif , będą powtarzane.
seniorka
CYTAT(Maria z Łeby @ 23 Feb 2012, 18:53 ) *
Zrobiłam na wczorajszy obiad, zrezygnowałam z octu i cukru, nam lecker.gif , będą powtarzane.

Zrobiłam je wczoraj wieczorem tak jak Maria. Już dzisiaj próbowałam - bardziej mi smakują. Dziękuję Mario za podpowiedż.
lena7900
Ja robiłam tym razem z dodatkiem groszku konserwowego mniam.gif ,a z cukru i octu zrezygnowałam od początku i braku nie odczuwam icon_wink.gif
reniam_123
Znów zrobiłam, pyszne są lecker.gif
paula
i do gory z nimi ,bo znowu je robie icon_smile.gif
samanta
Jak zwykle pyszne, tylko jabłka zdążyły ściemnieć niestety
Kliknij, aby zobaczyć załącznik
Joanna
Samanto, jak skropisz jabłko cytryną, nie ściemnieje.

Wieki nie jadłam, ale wczoraj sobie o nich przypomniałam i zrobiłam.
Ze zwykłych lekko solonych filetów, bez cukru, z cytryną zamiast octu, z dodatkiem musztardy, marynowanych grzybków i łyżki kaparów.
Pyszne.
samanta
CYTAT(Joanna @ 12 Apr 2013, 12:52 ) *
Samanto, jak skropisz jabłko cytryną, nie ściemnieje.

Wieki nie jadłam, ale wczoraj sobie o nich przypomniałam i zrobiłam.
Ze zwykłych lekko solonych filetów, bez cukru, z cytryną zamiast octu, z dodatkiem musztardy, marynowanych grzybków i łyżki kaparów.
Pyszne.

Wiem, ale robiłam kilka rzeczy naraz i ściemniały, a renety to były , one szybko ciemnieją.
Robię te sledzie dość często i za każdym razem są pyszne.
reniam_123
Ja też je często robię, to mój śledziowy nr 1, na drugim miejscu są śledzie w oleju lnianym, trzeciego miejsca nie ma icon_mrgreen.gif
Maria z Łeby
Robiłam w ubiegłym tygodniu i dzisiaj też na wyrażne życzenie dziecka, to są pyszne śledzie icon_lol.gif .
seniorka
Robiłam je wielokrotnie, tyle że nie dawałam octu ani cukru. Są pyszne. Teraz, ku mojej rozpaczy, nie wolno mi jeść słonych rzeczy. Do kiedy? Do końca życia odpowiada "dowcipnie" mój lekarz pierwszego kontaktu. A ja wiem, że on lubi śledzie. Może go "uwiodę" gustownym słoiczkiem takich śledzi icon_question.gif
mariola233
witam zagladam tu od świeta:)i znalazlam ten przepis i wczoraj zrobilam sledzie rewelacyjne zapomnialam tylko kupic jablka ale bez tesz pychotka nawet moja 11-latka byla zachwycona sałatka:)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.