Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Pikantna pomidorowa z soczewicą
cincin.cc - witaj w krainie inspiracji smaku > Przepisy > Płynąco > Zupy
marghe
sporo czosnku zmiażdżyć
2 szalotki posiekać
1 papryczkę ostrą pokruszyć

wszystko wrzucić na patelnię z łyżką oliwy
podsmażyć
dodać paprykę w proszku, sól i pieprz
wlać wodę lub wywar (nie za dużo - 1,5 szklanki circa)
dodac puszkę pomidorów
i ok 200 ml przecieru pomidorowego
pogotować
zmiksować

wsypac czerwoną soczewicę
gotować aż zmieknie

Chlapnąć łyzke naturalnego jogurtu (niekoniecznie)

Margot
O ale piękny ma kolor ,jutro zrobię ,bo dziś już po obiedzie
Bea73
o tak, wyglada baaardzo ciekawie icon_wink.gif
mamuska_samuska
Piekna! Uwielbiam ostre zupu (i nie tylko), uwielbiam soczewice i pomidory ;) ... zrobie jak najszybciej! Pozdrawiam.
kermidt
ile soczewicy (na szklanki)?
zawsze tak mam, ze za duzo sypie straczkowych czy kaszy, a potem zupa trudno nazwac co mi wychodzi icon_mad.gif
marghe
sypałam na oko icon_sad.gif

na jakies 4 / 5 porcji poszło jakieś 250 g
Bea73
dla tych co lubia soczewice :
http://www.cincin.cc/index.php?showtopic=21018
(najpierw wpisalam ja w Wege, a teraz widze, ze mialo byc w zupach; sorki... icon_wink.gif )
Margot
Marghe pyszna zupa ,zdjęcia nie mam ,bo poszłam burgery kończyć a mi całą zupę zjedli .....
szachownica
bardzo dobra zupa i błyskawiczna do przygotowania daumen.gif
Malgosimi
przeprzepyszna!
kawazmlekiem
Dodałam startą na tarce warzywnej cukinię, zamiast soczewicy dałam ryż basmati (myślałam, że mam soczewicę, a okazało się, że figa), nie miksowałam, bo lubię śmieci różne w zupie i dodałam ciut czerwonej świeżej papryki. Nie wiem, czy to się kwalifikuje pod Twój, marghe przepis, ale było pyszne <śmiech> Zrobiłam na dwa dni, właśnie zjadłam czwartą miseczkę i jutro muszę coś wymyślić na obiad.
AgusiaSz
nie lubię zup icon_neutral.gif bo się nimi nie najadam...ale w związku z tym że mam problemy ze zjedzeniem czegokolwiek innego niż zupa czy koktajl, postawiłam na tę zupę daumen.gif i się nie rozczarowałam bo JEST PYYSZNA mniam.gif anbetung.gif
Doruśka
pycha!! robiłam juz kilka razy, podałam z grzankami czosnkowymi icon_smile.gif
annar
Super zupa!! Marghe anbetung.gif anbetung.gif anbetung.gif
villanelle
Bardzo dobra zupka i do tego zaakceptowana przez mężczyzn w domu. Pełen sukces! daumen.gif

Kliknij, aby zobaczyć załącznik
aklat
wink.gif
hmmm pysznosci lecker.gif
ta zupa wchodzi na stale do mojego menu, syci, rozgrzewa i porawia humor w taka pogode jak dzis
olkenik
pyszna jest, balam sie jej na poczatku bo nie trafilam do tej pory na nic z soczewica co by mi smakowalo....
anbetung.gif
alexandra
zrobiłam dziś tę zupkę na obiad, bardzo nam smakowała icon_biggrin.gif tylko u mnie z tych proporcji wyszło na 2 osoby, a nie na 4/5, ale może po prostu my więcej jemy icon_wink.gif
dzięki za fajny przepis cvety.gif
Aniq
Robiłam wczoraj - pyszna!
Dodałam parę kwałków marchwki ( ale to już mój własny wybryk - lubię taki słodko-kwaśno- ostry smak)

No i z harissą oczywiście przesadziłam...klasyka icon_smile.gif
ela2225
właśnie wydrukowałam i czeka w kolejce na wyprobowanie
aklat
Pyszna zupa i taka prosta. Robiłam kilka razy, i fajnie smakuje z czerwona papryka, która delikatnie chrupie icon_biggrin.gif Mniam
MMae
Pozwolę sobie wyłowić temat, bo szukałam czegoś by zużyć pół paczki soczewicy jaka mi została.

Zrobiłam tę zupę i muszę powiedzieć: jest genialna! lecker.gif
Myślałam, że będzie na dwa dni, a tu zanim się obejrzałam już garnek był pusty.
I już myślę kiedy by tu ją jeszcze raz zrobić...

Niesamowicie smaczna, rozgrzewająca i sycąca mniam.gif
Lud_
Zrobiłam dziś na obiad, bardzo dobra, dzięki za przepis icon_smile.gif
GosiaN
Zupa została przetestowana na imprezie składającej się głównie z mięsożernych facetów. Wszyscy potwierdzili, że pyszna. Jeden po zorientowaniu się, że brak w niej mięsa nie mógł w to uwierzyć. Powiedział, że nigdy nie przyzna się do tego że jadł i że mu smakowała icon_biggrin.gif
gatita
Poczytałam, drukuję i do kuchni ! Uwielbiam soczewicę pod każdą postacią !
I dodam harissy lecker.gif
kornasia
dzis byla na obiad, pyszna i nawet nielubiacy nowosci tata ze smakiem zjadl
Ashira
i to jest to czego studentowi trzeba podczas sesji ;)
szybkie, łatwe, tanie, no i ossssstre ;)
do zrobienia na dniach! ;)
marghe
banana.gif
yrsa
Właśnie się nią zajadam. Pyszna jest. Żałuję tylko, że nie mam bagietki do pogryzania.
Shinju
Tyle razy robiłam, a nie wstawiłam zdjęcia. No to wstawiam dzisiejszą:
kawazmlekiem
A ja po pierwszym razie, kiedy zrobiłam tę zupę z innych składników, niż w przepisie, robiłam już 'po bożemu', czyli wg przepisu wiele razy. I to jest jedna z moich ulubionych zup. A że robi się chłodno, to trzeba będzie sprawdzić, czy soczewica jest, czy wyszła, bo to jest świetna zupa na rozgrzanie. icon_biggrin.gif
marghe
anbetung.gif
MarthaB
Po świętach koniecznie muszę spróbować tej zupy. Przepadam za czerwoną soczewicą, a tak rzadko coś z niej robię.

(tylko muszę pamiętać, zeby nie szaleć z ostrością, bo karmię icon_smile.gif
jusandre
Ta zupa weszla na stale do naszego domowego jadlospisu, jest po prostu rewelacyjna! Moj maz pierwszy raz w zyciu zjadl soczewice, powiedzial ze nawet nie znal smaku i nie wiedzial ze moze byc taka dobra icon_smile.gif
Dzisiaj u nas leje i jest zimno, wiec oczywiscie zupka bedzie na stole.
Naprawde super, dzieki za przepis!
kawazmlekiem
Odświeżam, bo dziś zrobiłam. Szybka i smaczna.

Shinju
Podbijam przepis - będę dziś ponownie robiła (który to już raz... icon_rolleyes.gif ) icon_mrgreen.gif
marghe
cieszę się, że Wam smakuje

ostatnio ciut ją wzbogaciłam
serem bałkańskim (Lidl)
kilkoma suszonymi pomidorami (schowały się, nie widać ich na zdjęciu)
i octem balsamicznym z chili

wika
marghe zdjęcie jak zawsze cudne - ale zupa jeszcze cudowniejsza icon_mrgreen.gif robiłam już dwa razy - rewelacja icon_exclaim.gif
wika
I nikogo po mnie tu nie było icon_eek.gif Wyciągam na jutro lecker.gif
Shinju
U mnie ta zupa pojawia się regularnie. Ostatnio była w piątek. Podałam ją dodatkowo z pokrojoną w kostkę mozzarellą.
yazmat
zrobiłam - okazało się, że czerwonej soczewicy mało zostało to dorzuciłam ciecierzycy ze słoika i potraktowałam lekko blenderem icon_biggrin.gif pyszna!
małgośka79
Pyszna zupa! W tym tygodniu robilam pierwszy raz, ale na pewno bede powtarzac icon_smile.gif
.agatka.
Zrobiłam, połowę zeżarłam, musiałam dorabiać. O!
zahnlos.gif
kawazmlekiem
Właśnie się pyrka, mam dzisiaj gości, a oni zdradzili mi, ze lubią soczewicę.
.agatka.
I ja idę zrobić icon_smile.gif
wika
A ja dziś kończę moją zahnlos.gif
gosia
Zrobiłam, smakuje nam icon_smile.gif
gosia
Robię po raz kolejny, bo jest rewelacyjna.
Dziękuję za przepis icon_smile.gif.
wika
Ja robiłam w weekend u teściów lecker.gif
gosia
Zrobiona daumen.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.