Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Burger z czerwonej fasoli
cincin.cc - witaj w krainie inspiracji smaku > Przepisy > Zdrowe kalorie > Wegetarianie
tatter
Ulubiony burger mojej corki. Dla Margot

15ml oliwy z oliwek
1 cebula, drobniutko posiekana
1 zabek czosnku, zmiazdzony
1 lyzeczka mielonego kminu
1 lyzeczka mielonej kolendry
1/4 lyzeczki kurkumy
100g grzybow portobello (grzyby o ogromnych kapeluszach), bardzo drobno posiekanych
400g ugotowanej czerwonej fasolki (moze byc z puszki)
2 lyzki swiezej kolendry, posiekanej
50g ostrych paprykowych czipsow tortilla, rozdrobnionych
75g swiezego miazszu chleba tostowego
1 lyzeczka ostrego sosu paprykowego
sol i pieprz
maka do oproszenia
olej do smazenia

Rozgrzewam oliwe, dodaje cebulke i czosnek, smaze mieszajac, az cebula zmieknie. Dodaje przyprawy, mieszam, gotuje kolejne 2 min. Dodaje grzyby, zmniejszam ogien, maja zmieknac, ale nie moga byc suche.
Do miski wrzucam fasolke i rozgniatam ja lekko widelcem, dodaje ja do grzybow i cebuli, wraz ze swieza kolendra, czipsami, miazszem chleba i sosem chilli. Doprawiam. Omaczonymi rekoma formuje 4 burgery (jesli mikstura jest zbyt luzna, dodac trzeba wiecej chlebowego miazszu). Smaruje przygotowane burgery oliwa.
Na patelni rozgrzewam cienka warstwe oleju, wkladam burgery, smaze z kazdej strony po 2-3 min.
Podaje na buleczkach hamburgerowych lub innym pieczywie, z sosem chimichurri na przyklad. icon_wink.gif PYCHA!

Przepis z ksiazki "Burgers" P. Gaylera
Margot
ojej co to za grzyby w Polsce do dostania?
Mogą być inne?
A przepis pierwsza klasa,córka wie co dobre-same ulubione przyprawy
tatter
Jak nie ma Portobello, to zwykle pieczarki sie nadadza (bo portobello to po prostu dobrze wyrosnieta pieczarka), a jesli lubisz wieksze przygody to moze jakies prawdziwki albo moze sowy (kanie), nie wiem jaksie zwa w Twoim regionie.
Margot
w Lidlu są takie brązowe pieczarki i tak myślę ze mogłby być
tatter
O te, to sa chestnut mushroom i jak najbardziej beda sie nadawac.
A.S.
To jest cos dla mojego syna, uwielbia fasole i burgery! Ostatnio ku mojemu zdziwieniu poprosil o typowe danie portugalskie feijoada de chocos, czyli danie z fasoli z czyms w rodzaju kalmarow., po czym pochlonla porcje dla doroslej osoby. Czy te czipsy sa konieczne?
tatter
Pewnie, ze nie...ale bedziesz chyba musiala dodac wiecej chleba...
Margot
Mój Burger z sosem chimichurri
Kliknij, aby zobaczyć załącznik

zapomniałam napisać ,ze serwowałam z Pittami ,a ta bułka była jedna z ciasta pitowego
tatter
Zrobilas???!!! Wierzyc mi sie ni chce! I co myslisz???
Margot
Tatter zdjęcie jest jedno ,bo na więcej nie było szans i tak,trochę słabo widać sam kotlet
-robić z dwóch porcji bi jedna to -szkoda gadać
-smakują super ,a i łatwe bo sie nie mieli ,itp ,pracy mało ( fasola była z puszki ,ale teraz ugotuję sama)
- a sos to poezja ,nawet jak papryczka ostra jest inna niz w przepisie
tatter
Swietnie! A za Chimichurri dam sie"posiekac"...
Margot
to będziemy dwie ,,posiekane"....
mamuska_samuska
Wow, przepis swietny! Juz mi smaczka narobilas. Nie powiem nawet o "wizualnej mece" od Margot. Tylko czy ja moge te chips pominac, bo nie znosze ich? Albo zastapic?
mamuska_samuska
Margot, tutaj masz te portobello, to odmiana pieczarek. Swietne sa do marynowania, bo wchlaniaja marynate o wiele lepiej niz zwykle pieczarki. Doskonale nadaja sie potem na grill.

http://www.gourmetsleuth.com/images/portobello.jpg
tatter
Mamuska...portobello to nie odmiana pieczarek...to po prostu wyrosnieta pieczarka, czyli inaczej mowiac te malenkie Button Mushrooms (te najpopularniejsze chyba) biale pieczarki to ich stadium dzieciece...portobello to "30-40 latki" icon_wink.gif
mamuska_samuska
Dokladnie mowiac "stara forma" pieczarki dwuzarodnikowej ;) ale to juz szczegol. Biologiem nie jestem icon_sad.gif A czasami taka wiedza sie przydaje.
tatter
Fakt, ale wracajac do tego co mozna z takim pysznym portobello zrobic - marynuje przed grilowaniem w oleju i occie balsamicznym i oczywscie masz racje, mamuska, swietnie przesiakaja marynata.
a wlasnie - English breakfast, ktorym czasem racze mego meza, nie moze obejsc sie bez duszonych portobello...mmmm....
Mozna je rowniez nadziewac, kiedys robilam je z quorn i warzywami (mata w Kanadzie quorn? icon_wink.gif)
mamuska_samuska
CYTAT(tatter @ 13 Jul 2007, 11:33 ) *
mata w Kanadzie quorn? icon_wink.gif)

A, tego owego, nie wiem ...... nie widzialam takiej firmy, ale tez nie szukalam ;) Widze, ze sa w Stanach, to tutaj tez moga byc, choc nie koniecznie ;P

Chyba, ze ty o jakims innym "quorn-ie" mowisz?
mamuska_samuska
a do tej marynaty to dodaj musztarde i piwo ....... na grilla przeboj ;D ... no i ziolka i takie tam ;)
mamuska_samuska
no i jeszcze czasami robie z takich wymarynowanych kotlety panierowany, choc wole wersje z boczniakami ;)
tatter
QUOTE (mamuska_samuska @ 13 Jul 2007, 18:43 ) *
A, tego owego, nie wiem ...... nie widzialam takiej firmy, ale tez nie szukalam ;) Widze, ze sa w Stanach, to tutaj tez moga byc, choc nie koniecznie ;P

Chyba, ze ty o jakims innym "quorn-ie" mowisz?

Mamuska, quorn nie jest firma, quorn to mykoproteina, poczytaj tutaj: http://www.quorn.co.uk/CMSPage.aspx
mamuska_samuska
CYTAT(tatter @ 13 Jul 2007, 12:48 ) *
Mamuska...quorn nie jest firma....quorn to mykoproteina, pocztaj tutaj: http://www.quorn.co.uk/CMSPage.aspx

To jest i firma i nazwa ich produktu. Ale rozgladne sie czy gdzies nie ma, tak z ciekawosci ;) Dzieki.
tatter
mamuska, alez jestes uparta icon_wink.gif

"Quorn is simply the brand name we use to highlight those products, which contain our special ingredient."

a firma ktora produkuje quorn zwie sie Marlow Foods Ltd icon_biggrin.gif

Moze jednak dasz sie przekonac? Hm?

Lubie wiedziec co jem i skad pochodzi dany produkt, ew. kto go produkuje...stad podane przeze mnie info
Na naszym stole quorn pojawil sie wiele lat temu, ostatnio przybylo na rynku produktow zawierajacych quorn i jest w czym wybierac. Sa to produkty swieze lub mrozone, niezwykle popularne wsrod wegetarian.

Staram sie, chyba z przekory, znalezc cos niepochlebnego na temat quorn, na razie bezskutecznie icon_wink.gif i chyba na szczescie bo moja corka jada dosc czesto...
Martusia
Burger był dziś na obiad, nawet mięsożernemu mężowi zasmakował. anbetung.gif
tatter
Mmmm swietnie! Ciesze sie, ze smakowaly icon_biggrin.gif
carbonicum
a gdzie ten sos chim-chim icon_question.gif
carbonicum
nikt nie wie gdzie ten sos cry_1.gif
aga9999
CYTAT(carbonicum @ 27 Sep 2007, 21:06 ) *
nikt nie wie gdzie ten sos cry_1.gif

Chimichurri
Przepraszam na cincin nie znalazlam
I jeszcze inny z kolendrą chimichurri
Marthy Stewart chimichurri.
carbonicum
dzieki aga anbetung.gif
Margot
ja robiłam ten Tatter
http://palcelizac.blogspot.com/2007/07/podroze.html
jest świetny
carbonicum
dzieki Margot,

ale jak porownam te dwa przepisy tatter i ten co podawala aga linka, to sa to dla mnie dwie rozne potrawy icon_eek.gif dziwne
aga9999
CYTAT(carbonicum @ 27 Sep 2007, 21:39 ) *
dzieki Margot,

ale jak porownam te dwa przepisy tatter i ten co podawala aga linka, to sa to dla mnie dwie rozne potrawy icon_eek.gif dziwne

Heheh Carbo to raz zrobisz z przepisu tater, drugi raz Marthy a trzeci z epicurious..
I zdasz nam pozniej relacje icon_mrgreen.gif
carbonicum
zrobilam burgery, tzn. raczej takie ciensza wersje wybralam icon_mrgreen.gif czipsow nie dodawalam

super kotlety mi wyszly, w smaku bomba!!! daumen.gif ladnie mi sie je formowalo, ale juz na patelni zaczely sie rozwalac icon_neutral.gif
nie wiem tez co by z tego wyszlo, jakbym TYLKO ta fasole troszke rozdrobnila widelcem, to by to sie wogole ze soba nie polaczylo gruebel_2.gif wiec wzielam i wszystko pieknie wymemlalam w rekach na papke, no moze z kawalkami fasolki

zrobilam ten sos chimchim wg. tatter tez, cudowna kompozycja mniam.gif

napewno zagosci na zawsze w naszym jadlospisie

tatterku, ty musisz mi jednak zdradzic, jak ty taka porcja "napelniasz" cala rodzine gruebel_2.gif icon_mrgreen.gif

bo my to w dwojke wcielismy icon_eek.gif tzn. te burgery z sosem chimchim

pycha!!!!

uuppps, zdjecie przeciez tez jest

tatter
Mmmm Carbo, alez pyszne danko!!! Az i chimichuri pachnie tutaj - uwielbiam je!
A jak napelniam rodzine??? Hmmmm, no kilka tuzinow bulek burgerowych produkuje i tone salatki icon_wink.gif
roggie
burgery pyszne
zdjęcie niezbyt udane (nie mam cierpliwości robić kolejnego, jestem głodna, chcę burgera zjeść icon_mrgreen.gif )
moje zamiast smażyć piekłam w piekarniku na grillu
następnego dnia nawet pyszniejsze
dziękuję za przepis

tatter
Bardzo prosze! I jakze sie ciesze icon_biggrin.gif
Małgoś.dz.
Tatter, one są po prostu 'palce lizać'!

Masz może jeszcze w zanadrzu jakieś burgery do wypróbowania? anbetung.gif

Bea73
bardzo apetyczne zdjecie Malgosiu! icon_smile.gif
Margot
Malgos ślicznie ta bułka z burgerem wygląda ,chyba zrobię go znowu ,był taki pyszny ,że palce lizać
grumko
Bardzo nam te burgery smakowały! Grzyby użyte przez nas to pieczarki, a świeżą kolendrę zastąpiliśmy natką pietruszki. Fasolę z puszki zmiksowałem, a potem wymieszałem z pozostałymi składnikami.

szachownica
zapomniałam się wpisać z peanami pochwalnymi icon_mrgreen.gif pyszne są, ja je pożerałam w tortilli w pociągu i na zimno też świetnie smakują mniam.gif
tatter
Ciesze sie ogromnie! icon_biggrin.gif
brnr
Calkiem dlugo, juz tu sie z ukrycia przygladam i musze powiedziec, ze to jeden z lepszych przepisow jakie do tej pory tu znalazlem (i wyprobowalem). Oprocz drobnych problemow z formowaniem "kotletow" ( wyszla raczej gesta masa, ale malo sie chciala razem trzymac) calosc pyszna!
Ashira
będą dziś na obiad, to odkopuję ;)
tatter
Zrobilam dzis na obiad, bo mi Margot o nich przypomniala. Jak zwykle pyszne.

Nieco zmienilam przepis - zrobilam z podwojnej porcji (wyszlo mi 8 burgerow), zamiast miazszu chleba dodalam 100g mielonego siemienia lnianego, zamiast ostrego sosu, dodalam starty bardzo pikantny ser, ok 100g (znany u mnie pod nazwa mexican cheese) i dalam troche wiecej czosnku i pieczarek, 250g. Wszystko zblendowalam w FP na srednio rozdrobniona mase. doskonalesie ksztaltowaly - wzielam 1/2 cup miarke. chlodzilam burgery w lodowce ok 2-3 godz. Smazylam na oleju awokado.

Podalam na chipsach z pikantnych kukurydzianych tortilli, mlodych lisciach szpinaku i pomidorkach z awokado-kolendrowym crema i "ceviche" z 3 cebul.
Wszytsko w samku cudowne. Goraco polecam icon_biggrin.gif

Ponizej schlodzone burgery i tuz [przed konsumpcja:

Kliknij, aby zobaczyć załącznik Kliknij, aby zobaczyć załącznik
Margot
teraz chyba ja je muszę zrobić po tych apetycznych zdjęciach
tatter
Oczywiscie! I polecam siemie zamiast chleba. A z serem pikantnym to juz poezja. Mam jeszcze 3 na jutrzejszy lunch.
Margot
z tym siemieniem to dobry pomysł , tylko ja zrobię bez sera , ja z nabiału tylko tak naprawdę lubię masło icon_mrgreen.gif
qd
CYTAT(tatter @ 23 Feb 2016, 21:41 ) *
Podalam na chipsach z pikantnych kukurydzianych tortilli, mlodych lisciach szpinaku i pomidorkach z awokado-kolendrowym crema i "ceviche" z 3 cebul.

Zainteresowalaś mnie tym cebulowym 'ceviche'. Napisz, jak robisz, proszę.
tatter
O wybacz, dopiero dostrzeglam. Juz wpisuje icon_biggrin.gif

Dopisalam - ceviche z trzech cebul
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.