Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: pierogi/kluski leniwe*
cincin.cc - witaj w krainie inspiracji smaku > Przepisy > Kuchnie świata > Kuchnia polska
BeataSz
10 łyżek mąki
0,5 kg białego sera
4 jajka
6 dkg masła
6 łyżek kaszy manny

Masło utrzeć z żółtkami, dodać trochę soli, zmielony ser, mąkę i kaszę. Dobrze wyrobiś i odstawić na ok. 0,5 godz. Do masy dodać białka ubite na pianę. Z ciasta formować kluski i gotować w osolonej wodzie. Podawać z masłem i bułką tartą lub ze śmietaną na slodko
Johasia
Czy te łyżki to płaskie, czy czubate?
BeataSz
Raczej pełne mają to być łyżki. Ale z tą mąką to zawsze jest problem, bo mogą być różnej wilgotności mąki. Trzeba sobie samemu ilość dostosować.
Iguana
Może wreszcie zrobie te pierogi w/g przepisu a nie na oko

Biore sie do roboty a potem wam powiem jak wyszło.
Iguana
Zroiłam i zjadłam a napisac zapomniałam

Nie wiem czy te kluski były planowane na kładzione czy ja miałam wyjątkowo rzadki serek bo mi wyszło za luxne żeby sobie wałeczek ukulac. Zrobiłam łyżka kładzione i pyszne były naprawde smakowite bo rodzinka zajadała jeszcze następnego dnia na sniadanie
Bahus
Gotuję od lat ale leniwych jeszcze nie robiłem. Muszę spróbować, ale nie lubię nic na "słodko". Jak myślicie będą dobre polane stopioną słoninką wędzoną z cebulką?
Bahus
JotHa
A ja robie inaczej Tak, jak bylo u mnie w przedszkolu i koniec :twisted:

Czyli na kostke twarogu 2 jajka, cukier waniliowy i maki tyle, aby po zagnieceniu tego razem moc uturlac waleczki i z nich odcinac pojedyncze pierozki. Gotowac we wrzacej, osolonej wodzie. Czekac az wyplyna i pozniej ok 10 minut i wyjmowac. Najlepiej lyzka cedzakowa.

Podawac ... no ja zdecydowanei (jak to z przedszkola) na slodko, polane stopionym maslem, posypane cukrem i odrobina cynamonu.
BeataSz
Jak ja to robiłam, dość dawno, to były raczej do formowania, ja kulki formowałam, ale może rzeczywiście rzadki ser spowodował, że trzeba było robić łyżką kładzione. Dobrze chociaż, że smakowały.
Bahusie, myślę, że możesz spróbować ze słoninką, powinny być też smaczne
Ti'Ana
W moim przedszkolu były jeszcze ziemniaki. Tak pół na pół z serem, formowane jak kopytka
Można doprawiać kanonicznie na słodko albo tak jak farsz do ruskich i wtedy podawać ze skawrkami i cebulą.
BeataSz
Te z ziemniakami robię najczęściej i są już tu od dawna http://cincin.cc/index.php?showtopic=2145
kermidt
1. czy kasza ma byc sucha?
2. czy nie kluje w zeby? rozgotuje sie?
BeataSz
CYTAT(kermidt @ 28 Sep 2006, 19:04 ) *
1. czy kasza ma byc sucha?
2. czy nie kluje w zeby? rozgotuje sie?

No powinna sie rozgotować, mnie nie kłuła w zęby. Sypałam suchą oczywiście.
catieme
Super icon_smile.gif
Leniwe to moje ulubione danie z dzieciństwa - właśnie od wczoraj planuję, że muszę je zrobić mojej córeczce icon_smile.gif Weszłam na forum i przepis od razu rzucił mi się w oczy banana.gif
Dziękuję!
reniam
Zrobiłam dzisiaj na obiad i mówię ,że są to super dobre kluchy.
Uzyłam sera wiaderkowego wcześniej odsączyłam go na sitku z gazą.Na wrzątek kładłam łyżką.
mniam.gif
smok
Podane proporcje są dla ilu osób>
Dla dwójki dorosłych i jednej prawie-czterolatki robić z całej porcji czy z połowy?
Arabeska
Zrobilam te leniwe dzisiaj pod wyrazne życzenie mojej nastolatki.
Wyszly calkiem ok - nadające sie do walkowania! (podsypalam mąki "na oko", na dodatek robilam tylko z połowy składników no i dodalam kaszy mannej blyskawicznej bo tylko taka mialam icon_mrgreen.gif )
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.