Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Lody jezynowe
cincin.cc - witaj w krainie inspiracji smaku > Przepisy > Słodkości > Desery
JotHa
Przepis na bazie pewnie 10 innych, ale efekt smaczny i na prosbe Joanny umieszczony tutaj icon_wink.gif

Skladniki:
1/2 litra mleka
200-250 ml smietanki (mozna ubic, ale niekoniecznie)
ok szklanki cukru (w zaleznosci od slodkosci owocow)
jezyny (dalam 1 1/2 kubka)

Mleko zagotowac z cukrem, ostudzic. Jezyny rozdrobnic blenderem (najprosciej), mozna dodatkowo dosypac 2-3 lyzki cukru. Niestety, nalezy powstaly mus jezynowy przetrzec przez sitko i wyeliminowac pestki. Wszystko polaczyc razem, czyli slodkie mleko, smietanke i mus.
Przed wlozeniem do maszyny polecam schlodzenie w lodowce.

A to efekt:

A jakie pyszne w polaczeniu ze smietankowymi .... icon_mrgreen.gif

Joanna
Dzięki! anbetung.gif
Są przepiękne!
Mam nadzieję, że jutro uda mi się nazbierać jeżyn.... icon_smile.gif
Małgoś.dz.
O mamo... mniam.gif
Margot
JotHa ja też myślałam ,że nie lubię owocowych ,ale to nie lubię lodów pseudo owocowych ,a owocowe są pyszne
Twoje są śliczne i koniecznie je muszę zrobić
JotHa
Wyciagam, bo zrobilam wlasnie z tej samej proporcji truskawkowe. Oczywiscie truskawki tym razem byly mrozone.

JotHa
W wersji z jogurtem truskawkowym.

Skladniki zmodyfikowano:
1 szklanka mleka (oczywiscie tlustego)
1 szklanka cukru (mozna ilosc zmniejszyc jesli jogurt bardzo slodki)
200-220 ml smietanki kremowki
400 ml truskawkowego jogurtu (uzylam z Lidla mleczarni z Sanoka)

Mleko przegotowac z cukrem, ostudzic. Polaczyc ze smietanka i jogurtem. Calosc dobrze wymieszac i przed kreceniem w maszynie dobrze schlodzic.
Joanna
CYTAT(JotHa @ 14 Aug 2007, 23:12 ) *
jezyny (dalam 1 1/2 kubka)

Kubek jakiej pojemności, 250 ml?
Rozumiem, że chodzi o półtora kubka musu. gruebel_2.gif
Chcę jutro zrobić w wersji truskawkowej. icon_smile.gif
JotHa
Tak orientacyjnie.
Joanna
Dałam orientacyjnie. icon_wink.gif
Pychota! mniam.gif
JotHa
To sie ciesze icon_wink.gif
mała m.
To są dopiero lody! Nie jakieśtam "sklepowe", ale pyszne domowe. Zrobiłam z jogurtem truskawkowym i kawałkami ogrodowych mych malin. Dzięki za super recepturę. Pozdr.
miszka52
No wiec... nabylam maszynke tchibo i... robie dzisiaj pierwsze w zyciu lody... te pierwsze, choc z malinami zamiast jezyn... Sama za siebie trzymam kciuki, bo chce zrobic niespodzianke mezowi ( nie wie o maszynie)... OBY WYSZLY!!!
fastyna
ja tez dzisiaj mam debiut z maszynką i lody będą takie same jak miszki icon_smile.gif mam nadzieję, że się udadzą icon_smile.gif
miszka52
I co... I co??
Bo moje malinowe były pyszne, choć myślę, że ta porcja jest ciut za duża na moja machinę. Albo trzeba potem trochę domrozić, albo zmniejszyć ilość składników. Ja domrozić nie zdążyłam icon_smile.gif Nawet sfocić sie nie dało. Efekt mojego debiutu został pochłonięty przez 5 dziobków na pniu... Mniam... Micha już sie mrozi na następną porcje... Szkoda, ze tak długo trzeba czekać...
JotHa
Miszko, czyli smakowaly, tak ? icon_wink.gif
ilonaaa
a to moja wersja waniliowo-czekoladowo-truskawkowa lecker.gif

Kliknij, aby zobaczyć załącznik
Lud_
Ilonaaa, bardzo apetyczne i witaj na forum. icon_smile.gif
Gosi@
piekne te lody,ja robilam 2 dni temu i mam pytanie,dlugo sie mieszaly w maszynie,ale w efekcie nie zgestnialy mocno i musialam domrozic w zamrazarce,czy to znaczy ,ze maszyna do kitu czy powinnam troche podmrozic przed wlaniem do maszyny??
JotHa
Sezon jezynowy rozpoczety ! icon_mrgreen.gif

Gosiu, staram sie chlodzic kazda mase przed mieszaniem. Jednak z mojej maszyny zawsze domrazam. Taki urok Elty. Z tchibowej tez domrazaja. Jedynie chyba Philips daje od razu konsystence taka, jaka trzeba. Prawda taka, ze wiele zalezy tez od temperatury zewnatrznej podczas mieszania.
Gosi@
o,dzieki icon_smile.gif bo kupilam maszyne taka najtansza w sumie,mrozilam miske 12 godzin przed wlaniem mieszanki,a nawet po godzinie mieszania byly dosc ciekle te lody,musialam domrozic,ale fakt,ze wyszly,jakie chcialam-mocno cytrynowe icon_mrgreen.gif ,ale jutro juz przepis na nie wrzuce (jesli jeszcze takiego nie ma oczywiscie).
Myslisz,ze jak zima na balkonie maszynke wlacze,to lepiej mi wyjda???hmmm-z ciekawosci sprobuje icon_smile.gif
JotHa
Z malinami...

Sinistra
Jotha, padłam z zachwytu. Maliny lecker.gif
Zdjęcie pierwszoklaśne. Pytałam Cię już czym fotografujesz? Jeśli nie pytałam, to teraz zapytam. jakiego aparatu używasz?
JotHa
Wow, Sini, przytkalo mnie. Ale tak milo przytkalo. icon_wink.gif
Sony Alfa300 - od sierpnia tego roku. Wczesniej, tez soniak V1.
Staram sie na manualach, ale nie zawsze sie udaje uzyskac efekt, jaki mi sie marzy. Najbardziej przeszkadza mi swiatlo, a wlasciwie jesienny-zimowy jego brak.
mysz
cholera, wstawiłam płynną masę do lodówki i uświadomiłam sobie że mam misę niezmrożoną.
co teraz?
płynna masa wytrzyma do jutra czy ją zamrozić a potem rozmrozić?
JotHa
Wytrzyma, spokojnie. Bedzie dobrze chlodna, a to pomoze jej przy kreceniu i zmrazaniu lodow.
mysz
dzięki icon_smile.gif
mysz
cholera, już ponad godzinę się kręci i dalej za rzadkie
JotHa
Moja maszyna w tym czasie, co Ty mrozilas swoja by sie wystarczajaco 'nie zmarzla'. Po dluzszej przerwie musze mise trzymac min dobe.
mysz
myślałam że 12 h wystarczy icon_sad.gif
mam tchibo.
No nic, przełożyłam do pojemnika i schowałam do zamrażalnika bo maszyna odmówiła dalszej współpracy. Przegrzała się i wyłączyła ale potem działała więc jest ok.
mexikana
kreca sie juz lody fiesgrins.gif
miske chlodzilam dobe ale mase tylko ze 4 godziny, nie wytrzymalam dluzej icon_redface.gif
na dworze jeszcze goraco wiec pewnikiem bede usiala domrazac, ale to nic icon_lol.gif nie moge sie doczekac icon_lol.gif
miglietta
fajnie macie, ja oczywiście kupiłam już maszynę do lodów (taką aldikową), zrobiłam masę iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii nie wiedziałam, że miskę trzeba mrozić.a w dodatku miska nie mieści się w moim małym zamrażalniku!! totalna klapa.
zamroziłam więc bez maszyny. wyszły trochę twarde, bo poszłam spać, ale i tak zjedliśmy
izunia2007
A to moje lody jeżynowe z mojej nowej maszyny icon_smile.gif

Kliknij, aby zobaczyć załącznik

Lody są pyszne!
JotHa
Cieszę się, że smakują.
ilonaaa
wyciągam wątek bo truskawki już zakupione a wkład do maszyny się mrozi... fiesgrins.gif
JotHa
Z truskawkami...

mariaanna
Pyszne! Dziękuję za przepis JotHa. lecker.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.