Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Aglio olio e peperoncino
cincin.cc - witaj w krainie inspiracji smaku > Przepisy > Kuchnie świata > Kuchnia wloska
marghe
Najprostszy i jedne z najsmaczniejszych sosów. Glownie do spaghetti

Na oliwie podsmazyć zmiażdzony lub pokrojony baardzo drobno czosnek, dorzucic suszoną lub swieżą papryczkę chilli (ja daję dwie, ale lubię ostro:). Czosnek nie moze zbrązowieć!!!

i teraz są 2 szkoły:
wyjąc papryczki i czosnek a makaron doprawić wyłącznie oliwą

lub zostawić "smiecie" w oliwie ..

Makaron wrzucić DO sosu a nie odwrotnie icon_smile.gif
Bahus
CYTAT(marghe)
Najprostszy i jedne z najsmaczniejszych sosów. Glownie do spaghetti

Na oliwie podsmazyć zmiażdzony lub pokrojony baardzo drobno czosnek, dorzucic suszoną lub swieżą papryczkę chilli (ja daję dwie, ale lubię ostro:). Czosnek nie moze zbrązowieć!!!

i teraz są 2 szkoły:
wyjąc papryczki i czosnekl i makaron doprawić wyłącznie oliwą

lub zostawić "smiecie" w oliwie ..

Makaron wrzucić DO sosu a nie odwrotnie icon_smile.gif

Jadłem taki makaron we włoskiej knajpce w Niemczech, ale jeszcze były dodane prażone łuskane nasiona sezamu. Pycha
Bahus
marghe
Do podsatowej wersji Aglio itp mozna dorzucac w zasadzie wszystko. Polecam brokuły
albo anchois..
Linn
Nie wiem, czy w Polsce mozna cos takiego kupic, ale jesli tak, polecam. Sa to przezroczytse torebki z gotowymi kompozycjami do makaronu. M.in. aglio i peperoncino, ale nie tylko. Ja kupowalam to rzadko, ale ostatnio w Orvieto wpadl mi w rece zestaw wysmienity / sol, natka, czosnek, pomidor, mieta, prawdziwki, trufle, peperoncino /. Teraz bede juz przygladac im sie blizej. Ma to wyglad ziol, drobniutko zmielonych. Wystarczy 2 lyzeczki tej mieszanki wrzucic na goraca oliwe, do tego makaron i gotowe / ew. ser. /. Kiedy ma sie czas tylko na ugotowanie spaghetti, nie do zastapienia. Wystarcza na dlugo. Dobry pomysl na prezent z Wloch. Zajmuje malo miejsca, a w kazdej kuchni sie przyda.
marghe
gotowych nie ma ale mozna zrobic samemu (no, pomijajac trufle..)

jedyne ale.. nie lubię suszonego czosnku.
marghe
wariacja na temat aglio olio... tym razem z Penne brokułami i duzą iloscią startego parmezanu
kasha
Nie mogię, no pech mnię dziś prześladuje, to czwarta rzecz jedzeniowa jaka mi dziś nie wyszła.
Zrobiłam ten sos na wczesną kolację, dałam za dużo czosnku i papryczki, zionę ogniem jak smoczyca Chachulcowa hyyy hyyyyy

Już dziś nie pałętam się nawet w pobliżu kuchni :twisted: Piekielna sobota
Ilona
Kasha nie przejmuj się!!!
Ja dzisiaj oblałam się gorącą kawą, zjarałam placek ze śliwkami i potłukłam talerz icon_sad.gif

Dla jasności - raczej nie jestem zakochana
Może to coś "z powietrza" :

A teraz sobie o!
marghe
i jeszce jedna drobna wariacja na temat

aglio , olio, brokuły i pomidory

asika
alez zdjecie!!!!!!!!!!!!!!!11
kermidt
CYTAT(Linn @ 22 Dec 2004, 15:03 ) *
Nie wiem, czy w Polsce mozna cos takiego kupic, ale jesli tak, polecam. Sa to przezroczytse torebki z gotowymi kompozycjami do makaronu. M.in. aglio i peperoncino, ale nie tylko. Ja kupowalam to rzadko, ale ostatnio w Orvieto wpadl mi w rece zestaw wysmienity / sol, natka, czosnek, pomidor, mieta, prawdziwki, trufle, peperoncino /. Teraz bede juz przygladac im sie blizej. Ma to wyglad ziol, drobniutko zmielonych. Wystarczy 2 lyzeczki tej mieszanki wrzucic na goraca oliwe, do tego makaron i gotowe / ew. ser. /. Kiedy ma sie czas tylko na ugotowanie spaghetti, nie do zastapienia. Wystarcza na dlugo. Dobry pomysl na prezent z Wloch. Zajmuje malo miejsca, a w kazdej kuchni sie przyda.

Linn czy moglabys wiecej danych?
Producent? a moze zdjecie?
moze maja we Wloskich deli? a moze kuzynka by mi przyslala jesli sa u niej?

Marghe czy moge Cie zapytac o sprzet? Czym pstrykacie? Czy moze Gabi ma swoj?
Linn
Takie opakowania latwo rozpoznac po skladnikach: nie ma tam nic dodatkowego. Same warzywa suszone i ziola.
Mam kilka takich opakowan, wiec sfotografuje. Ostatnio kupilam na bazarze tzw. przyprawe apulijska / czosnek, natka pietruszki i peperoncino /. Praktycznie dodaje ja do wielu potrwa, ale mozna tez dodac do oliwy na patelni / i potem wrzucic makaron /.
Podam przyklad jednej z takich mieszanek: rigatoni po sycylisjku. W skad wchodza suszone baklazany, pomidory, papryka, oliwki, bazyliam cebula, czosnek, kapary, por plus sol / ale soli jest niewiele, nie tak jak w kostkach rosolowych /. Taka miesznek zalewa sie wrzatkiem na 5 minut, a potem dodaje do rozgrzanej oliwy. W tym przepisie dochodzi jeszcze mieso / ja dziele na czastki surowa kielbase / i przecier pomidorowy. Rezultat zaskakujaco smaczny.
W ogole uwazam, ze zamiast kostek rosolowych powinno byc na rynku wiecej wlasnie takich mieszanek. Byc moze da sie je zrobic z suszonej wloszczyzny / taka bywa w polskich sklepach /: niestety ma niewiele skladnikow.
kermidt
dziekuje bardzo za zdjecie. Zobacze co u Wlochow icon_wink.gif
marghe
CYTAT(kermidt @ 10 Apr 2007, 17:17 ) *
Marghe czy moge Cie zapytac o sprzet? Czym pstrykacie? Czy moze Gabi ma swoj?

chodzi Ci o aparat?
kermidt
dziekuje.
Akulka
CYTAT(marghe @ 17 Dec 2004, 23:27 ) *

Uwielbiam taki makaron, bo nie tylko ze spaghetti robię. Czasami dorzucam troche parmezanu lub ostrego innego sera, czasami nasiona podprazone sezamu lub słonecznika, to znów tylko z samym czosnkiem i oliwą...
Szybko, prosto i pysznie lecker.gif daumen.gif
joannas
U mnie dzisiaj na obiad, dodałam do tego krewetki. Pyszne
hazo
Podobno dziś jest Światowy Dzień Makaronu i u mnie na obiad to proste danie w wersji podstawowej:

Kliknij, aby zobaczyć załącznik

Kliknij, aby zobaczyć załącznik
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.