Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Krem ryzowy
cincin.cc - witaj w krainie inspiracji smaku > Przepisy > Słodkości > Desery
Vidarka
Skladniki:
1 szklanka ryzu kleistego(taki co sie rozgotowuje)
mleko tluste(ilosc ok.4 szklanki-tyle,zeby rozgotowac ryz na b. gesto)
szczypta soli
-----------------
rozgotowac ryz na b. gesto (ok.40 min.)dolewajac mleko w/potrzeb.Posolic.Wystudzic.

3 dl smietany kremowki +pol szklanki cukru ubic na sztywno i wmieszac delikatnie do zimnego ryzu.
Wylozyc na salaterke-i do lodowki.
--------------------
Rozmieszac lyzeczke maki ziemniaczanej w szklance wody,dodac szklanke syropu malinowego-zagotowac szybko mieszajac.Zdjac z ognia-ostudzic. Powinien wyjsc rzadki kisiel.
--------------------
Polac nim ryz i sie delektowac.

Kliknij, aby zobaczyć załącznik
Margot
prześliczny ,mniam ,jak ja lubie takie smaki
Simona
Znam ten krem. Dawno nie robilam - fajnie ze mi przypomnialas.
Vidarka
lecker.gif
JoannaR
Fakt. Ten ryż jest przepyszny. Choć nie tylko norweski ;) Mama mi go robila jak bylam mala :-D
Ale tu w Norwegii wszystkie dzieci go uwielbiają :D
Koniecznie cynamon wlasnie i kosteczka maselka :-D
Vidarka
Joanno-ten z maselkiem,to na cieplo Risgrot(sobotnie danie lunchowe),a ten Riskrem,co w przepisie-to deser po uroczystym,swiatecznym obiedzie wink.gif

Agulab
Ciekawe, trzeba spróbować obydwu wersji tego deseru. Przepysznie wygląda i mam nadzieję, że tak też smakuje icon_wink.gif
samanta
Dla mnie super. Może powinnam mieszkać w Norwegii...
anuc
CYTAT(samanta @ 2 Nov 2008, 12:16 ) *
Dla mnie super. Może powinnam mieszkać w Norwegii...

Ja do takiego wniosku dochodzę po przeczytaniu każdego przepisu od Vidar.
I jak ci Norwedzy to robią, że tyle tłustej śmietany używają, a ich wymiary drzwi są takie jak u nas...
samanta
CYTAT(anuc @ 2 Nov 2008, 13:21 ) *
I jak ci Norwedzy to robią, że tyle tłustej śmietany używają, a ich wymiary drzwi są takie jak u nas...

Zawsze możemy uznać że oni wredni mają inną przemianę materii niż my cry_1.gif
Vidarka
CYTAT(anuc @ 2 Nov 2008, 13:21 ) *

CYTAT(samanta @ 2 Nov 2008, 13:45 ) *
Zawsze możemy uznać że oni wredni mają inną przemianę materii niż my cry_1.gif

To jest tak,ze wiekszosc zyje bezstresowo i je regularnie co 4 godz wink.gif
Vidarka
a deser jest przeeeeeedobry lecker.gif
Vidarka
Podnosze,bo robie na N.R.
Ashira
czy to przypomina może w smaku belriso?
ślinka mi już kapie do podłogi od patrzenia:D
Vidarka
Pewnie tak,tylko ja nie mam pojecia co to takiego to belriso icon_redface.gif icon_wink.gif
Ilona
Belriso to deser ryżowy, który można np. w Lidlu kupić icon_wink.gif

http://www.sklepdomowy.pl/index.php?main_p...products_id=745
Mała_Mi
Belriso być dobre.
Czyli ryż Vidar musi być jeszcze lepszy.
Muszę zrobić mniam.gif
Ilona
Wczoraj kupiłam ten ryżyk icon_wink.gif dla pewnego osobnika. W skladzie tez smietanka jest, wiec wydaje mi sie, ze w samku bedzie podobne icon_wink.gif

P.S. a rano myślałam cz dałabym rade sama taki ryżyk icon_wink.gif zrobić, wchodze na cc a tu przepis na górze rofl.gif
adrijah
Zrobiłam wczoraj icon_smile.gif wzięłam kisiel wiśniowy Słodka Chwila, bo nie używam mąki ziemniaczanej za bardzo, więc nie kupowałam żeby tylko 1 łyżeczki użyć

ja sobie zafundowałam takie śniadanie - pycha icon_smile.gif

dzisiaj jadłam sam ryż, bo kisiel wczoraj "wyszedł" ;)

PS. Berliso się może schować :D jeszcze tylko podpatrzę z jakimi dodatkami je robią fiesgrins.gif
Ilona
Robię.
Ale:
- mleko mam chude
- nie używam śmietany, kupuję tylko jak potrzebuję - do sklepu lecieć nie mam ochoty icon_wink.gif więc bedzie jogo nat + cukier puder

Myślę czy robić kisiel czy dzem truskawkowy własnej roboty będzie lepszy icon_question.gif gruebel_2.gif
Vidarka
Do rozgotowanego i zimnego ryzu dodaj ta swoja sniezke(czy inny usztywniacz-nie pamietam nazwy).
I koniecznie kisiel na zimno jako polewa!!! lecker.gif
Ilona
Ale śnieżke rozrabiać czy dać sam proszek icon_question.gif
Vidarka
Sniezke ubita z mlekiem na sztywno(da sie?)wmieszac delikatnie z rozgotowanym,ostudzonym ryzem.
adrijah
nie da się :] chyba, że byłoby więcej proszku niż mleka ;)

a ten ryż na ciepło z ciepłym kiślem (tak to się odmienia) jest nawet lepszy niż na zimno
Sinistra
CYTAT(adrijah @ 18 Jan 2009, 21:26 ) *
a ten ryż na ciepło z ciepłym kiślem (tak to się odmienia)

Niestety nie. Niestety, bo okropnie brzmi tam prawidłowa
Ilona
Śnieżka z mlekiem raczej by popłynęła w ryżu. Zrobiłam z jogo i cukrem pudrem daumen.gif
Jako "sos" - rozpuściłam dzem w niewielkiej ilości wody, dosłodziłam i dolałam kisiel truskawkowy.
Smacznie wyszło cvety.gif
Zjadłam 2 łyżki (nie przepadam za ryżem, więc to i tak sukces icon_wink.gif). Studziłam na balkonie, bo miałam mało czasu. Częstowany stwierdził, że na ciepło też byłoby dobre. Dostał jeszcze w pudełku na śniadanie icon_mrgreen.gif
Będą powtórki bussi.gif
adrijah
CYTAT(Sinistra @ 19 Jan 2009, 02:32 ) *
Niestety nie. Niestety, bo okropnie brzmi tam prawidłowa

to miało być pytanie, zgubiłam znak zapytania ;) jak się uda to zaraz poprawię. faktycznie kiepsko brzmi poprawna forma
kasha
Fajny ten deserek, ciekawe czy dało by się zrobić taki pyszny żółciutki kremik jaki jest w Berliso gruebel_2.gif
Ilona
Nie wiem jaki kremik jest w Belriso icon_wink.gif ale stawiam na "płynny" budyn waniliowy, moze z zółtkiem zmiksowany gruebel_2.gif
adrijah
właśnie mi też on budyń przypomina, ale taki kupny, chyba dr Oetker takie ma żółte waniliowe
Mała_Mi
tyle, że rzadszy niż budyń, konsystencja sosowa.
Ilona
Z tego napisałam
CYTAT(Ilona @ 23 Jan 2009, 08:24 ) *
"płynny" budyn waniliowy

icon_mrgreen.gif

W pPlusie takie żółciutkie budynie były. Mam mały zapas icon_wink.gif
Lanesa
Riskrem! lecker.gif

Coz, ja na norweskich warunkach, wiec moge sie zapytac (zakladajac ze autorka przebywa w Norwegii) jakiego ryzu uzywasz?

A propos, to moj ulubiony deser. A jak jeszcze odpowiednia osoba go przyrzadzi.. Uf! Wtedy jest puchaty i mala miseczka wystarczy, zeby czuc sie przepelnionym. Najwyzszy czas sie nauczyc sie samej.

A, Belriso, Belriso- nie dorasta do piet.
Vidarka
Witam "rodaczke"!
Do tego typu deseru uzywam Grotris(oczywiscie o przekreslone icon_wink.gif )
asieja
czy ten krem ryżowy nazywa się hrisgrjonaabaetir?
pyszny!
Vidarka
Tak sie nazywa napewno w Islandii icon_wink.gif u nas sie nazywa Riskrem.
asieja
CYTAT(vidar @ 7 Feb 2009, 12:09 ) *
Tak sie nazywa napewno w Islandii icon_wink.gif u nas sie nazywa Riskrem.

no tak, nie pomyślałam, że w różnych krajach ma przecież różne nazwy.
nie zmienia to jednak faktu, że jest pyyyyszny icon_mrgreen.gif bez względu na nazwę
Vidarka
Robie czesto ale zapominam zrobic zdjec-dzis z polewa z czarnych porzeczek lecker.gif
Cinka
Boziu jakie zdjęcie, Vidarko litości nie masz mniam.gif
Vidarka
E,tam-jak zrobisz jutro to sie zdjeciem tez pochwal fiesgrins.gif
Cinka
Ojjj chyba nie zrobię - noszę się z zamiarem powrotu na dietkę fiesgrins.gif
Vidarka
Zaczniesz diete od wtorku fiesgrins.gif
Cinka
To jest myśl icon_lol.gif
dziunia
W końcu zrobiłam, przepyszny lecker.gif Ale następnym razem dodam więcej mleka do gotowania ryżu, bo mógłby być mniej gęsty, podczas stygnięcia ryż wchłonął całe dolane mleko. A sos zrobiłam z mrożonych malin, pyszne wyszło fiesgrins.gif

Janka
Żałuję że nie zrobiłam zdjęcia,ale będą powtórki.
Było pyszne,bardzo sycące,tylko chyba miałam nie ten ryż co trzeba icon_lol.gif do sosu zużyłam resztę jagód +syrop z kwiatów dzikiego bzu.
Vidarka
Vidarka
z sosem truskawkowym
Eve.eire
Pycha!
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.