Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: White Bean Apple cake
cincin.cc - witaj w krainie inspiracji smaku > Przepisy > Zdrowe kalorie > Diety z różnych stron świata
Stron: 1, 2
nurbika
Jedna z wariacji Fasolowego Brownie, tym razem Blondie :D a w dodatku z jabłkami - przepis dla II Fazy South Beach.(jak się nie doda jabłek będzie I Faza - w smaku ciasto przypomina wilgotny biszkopt)

Składniki:

puszka białej fasoli - opłukanej i bardzo dobrze odsączonej
4 jajka - osobno białka i żółtka
2 łyżki oliwy(oleju, masła, margaryny)
1 łyżeczka drobno zmielonej czarnej herbaty
kilka kropel zapachu rumowego
1 łyżeczka proszku do pieczenia
0,5 łyżeczki sody
2 łyżki fruktozy
2 średnie jabłka pokrojone na kawałki i posypane cynamonem

Przygotowanie:

-utrzeć żółtka z fruktozą, tłuszczem na puszystą masę
-całość przelać do blendera i dodać herbatę, proszek do pieczenia, sodę i fasolę - dokładnie zmielić na gładką masę(jak będzie za gęste można dodać łyżke mleka)
-ubić białka z pozostałą łyżką fruktozy
-przełożyc białka do masy jajeczno fasolowej i delikatnie choć dokładnie wymieszać
-na dnie silikonowej formy ułozyc niewielką warstwę jabłek, zalać masą i na wierzchu ułożyć pozostałe jabłka
-mozna posypac cynamonem
-piec ok 55 min w 160-180 stopniach, sprawdzić patyczkiem czy dobre.

Smacznego i zdrowego
Koffee
Niesamowite O_o ciasto z fasoli...

czy herbata to może być taka z torebki? np. saga czy coś...
nurbika
ja wzięłam właśnie taka z torebki (Tetley Strong dokładnie) - nadaje cudowny posmak ciastu no i pachnie bosko w całym domu podczas pieczenia
Cynamonna
To ciasto odwracamy, tak? Bo pierwotnie jabłka są na dole...

Jak duża forma?
Koffee
Nie, chyba się nie odwraca.

CYTAT
na dnie silikonowej formy ułozyc niewielką warstwę jabłek, zalać masą i na wierzchu ułożyć pozostałe jabłka

Na zdjęciach widać te "dolne" jabłka.
mcdulka
w jakiej formie piec to ciasto? taka standardowa, mala, kwadratowa bedzie ok?
olcieek
Nurbiko jeste ś niesamowita.
Jeszcze powiedż że sama wymyslilaś to ciasto to eek2.gif

xD

też czekam na odp. jaka to foremka.
nurbika
tzn składniki wymysliłam sama, ale czytałam, że ciasto fasolowe jest bardzo popularne w Polsce - (na kaszubach? czy gdzieś, ale chyba dodaje sie mąkę w oryginale, ale głowy nie dam) to się nazywa legumina icon_smile.gif
Piekłam w foremce 20/26/7 - to chyba taka średnia blacha. Jabłka układałam na dwie warstwy bo mi się za dużo obrało i jakbym wrzuciła tylko na góre to by zgniotły ciasto (ono jest konsystencji biszkoptu ale wilgotnego - coś jak brownie) bardzo ładnie rośnie, więc pewnie jakby upiec bez owoców to by wyrosło w kosmos ;)
aga-a
CYTAT(nurbika @ 27 Apr 2008, 18:41 ) *
ja wzięłam właśnie taka z torebki (Tetley Strong dokładnie) - nadaje cudowny posmak ciastu no i pachnie bosko w całym domu podczas pieczenia

mieliłaś ją w młynku, czy już bez mielenia jak z torebki?
tiara
Hej dziewczynki! Ja na SB od poczatku marca. Wlasnie robie to ciasto w formie muffinkow:) Pieknie rosnie w piekarniku:) Wkleje fotki jak sie zrobi.
sylwia18
A czerwona fasola sie nadaje? icon_wink.gif Bo tylko taką właśnie mam pod ręką.
nurbika
Każda fasola się nadaje - problem jedynie w Waszych upodobaniach - np Kidney ma silniejszy "smak" fasoli - ale świetnie się nadaje do tego ciasta jeśli doda się kakao (zabije smak fasoli). Hernate zmieliłam w młynku przed dodaniem - nie chciałam miec w cieście fusów :D
aga-a
CYTAT(aga-a @ 28 Apr 2008, 20:36 ) *
mieliłaś ją w młynku, czy już bez mielenia jak z torebki?

ponawiam pytanie
Koffee
aga-a:

CYTAT("Nurbika")
Hernate zmieliłam w młynku przed dodaniem - nie chciałam miec w cieście fusów :D

icon_smile.gif
sylwia18
CYTAT(nurbika @ 30 Apr 2008, 18:15 ) *
Każda fasola się nadaje - problem jedynie w Waszych upodobaniach - np Kidney ma silniejszy "smak" fasoli - ale świetnie się nadaje do tego ciasta jeśli doda się kakao (zabije smak fasoli). Hernate zmieliłam w młynku przed dodaniem - nie chciałam miec w cieście fusów :D

Super, na pewno zrobie to ciacho icon_smile.gif
aga-a
CYTAT(Koffee @ 30 Apr 2008, 21:24 ) *
aga-a:

icon_smile.gif

to sie nazywa ślepota cheers.gif

dziękuje i pr cvety.gif zepraszam
nurbika
Sylwia18 daj znac jak wyszło icon_smile.gif mam nadzieję, ze będzie smakowało. dodatkowo samo ciasto mozna zrobić przy użyciu jedynie blendera (takiego z dzbankiem) ale nie wiem czy bez osobnego ubicia piany tak wyrośnie lub utrzyma owoce (suszone śliwki i orzeszki utrzymywało). By zrobic ciasto za pomoca blendera nalezy jedynie przestrzegac kolejnośc dodawania składników i zrobi się samo :
1. 2 jajka w całości
2. wypłukana i osaczona fasola
3. cukier, olej, dodatki (aromaty, kakao, skórka pomarańczowa, przyprawy korzenne)
4. proszek do pieczenia
5. pozostałe 2 jajka

Zmiksowac do gładkości - jeśli będzie za rzadkie można dodac odrobinę mleka w proszku np.
Koffee
Zrobiłam. Taką wariację na temat fasolowego. Niezłe, ale... no własnie, ale. Ale nadal szukam idealnego ciasta.
Takie zrobiłam z kakao i przyprawą piernikową. Cukier dałam zwykły, 60 g.
Zdjęcie mam, ale na razie w aparacie.
Ponieważ na fasoli przeczytałam, że ma tylko 12 kcal/100 g, jest to dość dietetyczne ciasto. Dla dietkujących bardzo fajne (no tak, oponka mi się robi ;)).
sylwia18
Fasola i 12 kcal? icon_cool.gif A jak to możliwe?
Nurbiko jutro kupię białą fasolę i zrobię w weekend ciacho wg przepisu icon_smile.gif Oczywiście dam znać jak wyszło.
Linn
Dziwne. Sprawdzilam fasolke biala w puszce / cannellini /: 130 kalorii w 100 g. 31 kalorii ma fasolka szparagowa.
olkenik
hm... taka gotowana świeża ma na pewno mniej kcal niż ta z puszki.. i moim zdaniem jest smaczniejsza icon_razz.gif
Koffee
Linn - Ty sprawdziłaś na swojej puszce, ja sprawdziłam na swojej ;) i na mojej było 12 kcal/100 g, zapewniam Cię.
nurbika
Koffee - a jaką fasola ma tylko tyle kalorii? Kidney ma 99 (tylko taka mam w puszce). Fakt, jak ktos ma więcej czasu może samamu ugotowac fasole (stedy smak będzie lepszy, bo nie będzie tej słonej zalewy, którą nie zawsze da się idealnie wypłukać, no i będzie bardziej sucha - dlatego trzeba dokładnie ją zmielić, żeby nie było grudek). Patrzyłam na suszona fasolę białą i ma 255 kcal na 100g .

Nie mogę się już doczekac az ktoś zrobi i powie czy dobre - bo moja rodzinka nie poznała z czego jest ciasto (zarówno White jak i Brownie)
Koffee
Fasola Borlotti. Nieprawdopodobne to, ale informacje mam z puszki ;)
Linn
Koffee, na puszkach pisz to, co chca. To nie jest dobre zrodlo informacji.
Borlotti maja mniej, ale nie az tak malo. Roznie podaja, ale okolo 90. Gdyby fasola miala 12 kalorii, to stalaby sie jedzeniem numer 1 osob, ktore chca schudnac.
http://www.dietaround.com/contacalorie/conta-legumi.php3
Ciekawe, ze ugotowane w domu maja 70, a te z puszki 90.
A etykieta jest polska? Jesli tak, to pewnie zamiast tlumacza, byl "tlumacz" i pomylil z fasolka szparagowa. Inaczej nie mozna tego wytlumaczyc. W tej tabeli fasolka / fagilini / ma 18 kalorii. Tyle sa to swieze.
nurbika
tak, ale te puszkowane dlatego mają więcej kalorii gdyż sa poddane wcześniejszej obróbce (ugotowanie?) no i zanurzone w tej zalewie, co pewnie tez nie jest bez znaczenia. Kurcze, i gdziez ja teraz znajde taka fasolkę co Koffee????
Koffee
W Biedronce :D

Linn - etykietka była włoska. Z resztą nie ejst to chyba takie ważne, ile kalorii miała jakas tam fasolka icon_razz.gif
Malta_79
nubirko, własnie siedzi mi w piekarniku Twoje ciasto fasolowe. Przerobiłam je tylko zgodnie z metodą MM - I fazą. Dałam jedynie białka i zamiast masła oliwę z oliwek. Dodałam za to maślanki, żeby osiągneło bardziej płynną konsystencję. Dziękuję za przepis icon_smile.gif maka razowa chwilowo mi obrzydła icon_smile.gif
sylwia18
i jak smakuje? a może i fotka będzie? icon_wink.gif
Linn
CYTAT(Koffee @ 5 May 2008, 15:14 ) *
W Biedronce :D

Linn - etykietka była włoska. Z resztą nie ejst to chyba takie ważne, ile kalorii miała jakas tam fasolka icon_razz.gif

Dla mnie nie ma, ale dla Ciebie chyba tak, skoro zwrocilas na to uwage.
nurbika
i jak wyszło?
Malta_79
Sylwiu, nubirko wyszło - było pyszne i przeszlo do historii. Zmodyfikowany przepis jest na moim blogu icon_smile.gif
Juz załączam fotki icon_smile.gif

Kliknij, aby zobaczyć załącznik

Kliknij, aby zobaczyć załącznik

Ma cudny ponczowy smak. W przyszły weekend robię wielką blachę :D
nurbika
ale się cieszę, że wyszło icon_smile.gif icon_smile.gif Malta icon_smile.gif i jeszcze jedno - nie nuBIRka tylko nuRBIka :D ale wiele osób to myli :D
Malta_79
Robiłam już z nektarynkami - bosskie. Zamierzam przetestować je jeszcze z jagodami i wiśniami.
Loriette
Dziewczyny, robiłyście może to ciasto BEZ żadnych owoców? Chciałabym ograniczyć ilość cukru w cieście i nie wiem czy byłoby smaczne. gruebel_2.gif
sylwia18
Moje ciacho z truskawkami właśnie się piecze icon_biggrin.gif Dodałam otręby, błonnik i jogurt naturalny, zobaczymy co z tego wyjdzie icon_biggrin.gif
Malta_79
Jasne, że bedzie dobre bez owoców. Poza tym daję tylko 1 łyżkę fruktozy.
Loriette
CYTAT(Malta_79 @ 15 Jul 2008, 19:48 ) *
Jasne, że bedzie dobre bez owoców. Poza tym daję tylko 1 łyżkę fruktozy.

Hm.. Jedna łyżka fruktozy? Nie jest to ciasto za mdłe?
Właśnie jak to jest - w cieśnie wyczuwa się smak fasoli?
olcieek
Loriette to Ty chcesz w ogóle bez cukru żadnego ?
mdła ma być od jednej łyżki czy dwóch fruktozy ?
bo ja już nic nie kumam gruebel_2.gif
Loriette
CYTAT(olcieek @ 15 Jul 2008, 20:53 ) *
Loriette to Ty chcesz w ogóle bez cukru żadnego ?
mdła ma być od jednej łyżki czy dwóch fruktozy ?
bo ja już nic nie kumam gruebel_2.gif

Nie, nie. Z cukrem. Tylko zastanawia mnie czy jedna łyżka fruktozy {dla ciasta bez owoców} to nie za mało? Fruktoza jest mniej słodka od cukru {chyba}
sylwia18
Fruktoza jest bardziej słodka od cukru icon_biggrin.gif
Loriette
CYTAT(sylwia18 @ 15 Jul 2008, 21:22 ) *
Fruktoza jest bardziej słodka od cukru icon_biggrin.gif

Tak? O kurcze.! ;)Skoro tak to łyżeczka wystarczy. Prawdę mówiąc nigdy jej nie kosztowałam. Czy dostanę ją w sklepie z EKO żywnością?!
sylwia18
Na pewno będzie:)
Loriette
A właściwie czym to się różni od normalnego cukru? Bo sama w zupełności nie wiem.
sylwia18
Fruktoza jest cukrem z owoców, czyli jest zdrowsza i lepiej przyswajalna przez organizm.
olcieek
no to jak robisz bez owoców to ta jedna ŁYŻKA lepiej niż łyżeczka ..
chcesz mieć fasolowe ciasto czy fasolowe nie ciasto, bo coś ee.. wytrawnego ? icon_lol.gif

fruktozę dostaniesz już praktycznie w każdym hipermarkecie.
u mnie w w lepszych supermarketach, w kauflandzie jest.
nie ma natomiast w realu.
Loriette
CYTAT(olcieek @ 15 Jul 2008, 22:18 ) *
no to jak robisz bez owoców to ta jedna ŁYŻKA lepiej niż łyżeczka ..
chcesz mieć fasolowe ciasto czy fasolowe nie ciasto, bo coś ee.. wytrawnego ? icon_lol.gif

fruktozę dostaniesz już praktycznie w każdym hipermarkecie.
u mnie w w lepszych supermarketach, w kauflandzie jest.
nie ma natomiast w realu.

Olcieek chodzi mi oto,że ... myślałam, iż taka jedna łyzka TO ZA MALO. Ale skoro Fruktoza jest słodsza, to łyzka wystarczy.
W Kauflandzie jest? Jak wygląda opakowanie? Masz gdzie może pod ręka?
Malta_79
W Kauflandach nie widziałam fruktozy, ale mozna ja tez kupić w aptekach. generalnie z tm ciastem jest jakis fajny myk, bo zupełnie nie wyczuwa się fasoli icon_smile.gif
Loriette
CYTAT(Malta_79 @ 15 Jul 2008, 23:13 ) *
W Kauflandach nie widziałam fruktozy, ale mozna ja tez kupić w aptekach. generalnie z tm ciastem jest jakis fajny myk, bo zupełnie nie wyczuwa się fasoli icon_smile.gif

W jakiej cenie jest fruktoza i ile jej jest? Nie czuć fasoli? O Kurcze! mniam.gif
Malta_79
Róznie. Najtańsze opakowanie jakie widziałam było po 5 zł. Kupuję za 11 zl 750 gram, ale mam je zwykle 2 miesiace. Teraz nieco krócej, bo robie przetwory wszelakie icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.