Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: "Tiramisu" truskawkowe
cincin.cc - witaj w krainie inspiracji smaku > Przepisy > Słodkości > Desery
Stron: 1, 2
dziunia
Składniki na 10 porcji

- masa z tego przepisu: fotoforum.gazeta.pl/72,2,777,79072507,79072507.html

tyle że z 500 g mascarpone, ok. 400 g mleka słodzonego skondensowanego i 3 łyżeczek
esencji waniliowej
- duża paczka biszkoptów savoiardi
- 3/4 kg truskawek pokrojonych na ćwiartki
- sok z 1 cytryny
- cukier do smaku, ja zużyłam ok. 2 łyżek
- wódka owocowa (np. żurawinowa Bobeline jakiej użyłam)

Truskawki mieszamy z sokiem z cytryny i posypujemy cukrem, odstawiamy na min 1/2
godziny żeby puściły sok.
Masę ubijamy jak w linku podanym wyżej.
Do prostokątnego i głębokiego naczynia szklanego wkładamy jedną warstwą biszkopty,
skrapiamy je dość obficie wódką i wykładamy połowę truskawek z sokiem, a na truskawki
wykładamy połowę masy. Teraz układamy drugą warstwę identyczną jak pierwsza, czyli
biszkopty, wódka, truskawki, masa. Wierzch można ozdobić owocami lub pozostawić tylko
wygładzony lekko. Deser wstawiamy do lodówki najlepiej na minimum 8-10 godzin, wtedy
biszkopty zmiękną, a wszystko się dobrze połączy. Kroić należy nożem maczanym we
wrzątku.

Kliknij, aby zobaczyć załącznik Kliknij, aby zobaczyć załącznik
Małgoś.dz.
mniam.gif Katujesz, wiesz?
Margot
CYTAT(Małgoś.dz. @ 8 Jun 2008, 17:57 ) *
mniam.gif Katujesz, wiesz?

icon_mrgreen.gif
mniam.gif mniam.gif zjadłabym
Bea73
Dziuniu, piekne to Twoje tiramisu! mnie nigdy takie 'rowniutkie' nie wychodzi icon_neutral.gif
a Twoje jest lecker.gif mniam.gif lecker.gif
Margot
CYTAT(Bea73 @ 8 Jun 2008, 19:54 ) *
Dziuniu, piekne to Twoje tiramisu! mnie nigdy takie 'rowniutkie' nie wychodzi icon_neutral.gif
a Twoje jest lecker.gif mniam.gif lecker.gif

Mi też Bea ,krzywo wychodzi bussi.gif
Dziunia to mistrz anbetung.gif
Sinistra
Już napisałam na GP co trzeba.

Nie ma sensu błagać Komarki, co by nie dawała Ci swojego aparatu. Zrobisz zdjęcie komórką. Równie doskonałe.
ewelinka111
smakowite . nigdy nie stracę 3 kilo wręcz przeciwnie znów mi przybedzie !!!!!
iwona44
CYTAT(ewelinka111 @ 9 Jun 2008, 09:22 ) *
smakowite . nigdy nie stracę 3 kilo wręcz przeciwnie znów mi przybedzie !!!!!

E co tam 3 kilo rozejdzie sie po kosciach
dziunia
Dziękuję bardzo icon_redface.gif icon_smile.gif Ja też dziś wzdycham do zdjęcia, truskawki mam, biszkopty też, ale reszty nie cry_1.gif No i za często jednak nie powinno się tego chyba jeść chociaż smaczne bardzo icon_smile.gif
Małgoś.dz.
Moje w lodówce siedzi.
Ale ten krem... mniam jaki pyszny. icon_smile.gif Troszkę mi go zabrakło, bo zanim do warstw się zabrałam, to wyżarłam. icon_redface.gif
Margot
CYTAT(Małgoś.dz. @ 9 Jun 2008, 23:02 ) *
Moje w lodówce siedzi.
Ale ten krem... mniam jaki pyszny. icon_smile.gif Troszkę mi go zabrakło, bo zanim do warstw się zabrałam, to wyżarłam. icon_redface.gif

icon_mrgreen.gif
a krem smaczny jest potwierdzam ,jeszcze nie robiłam go w formie tiramisu z truskawkami ale nie mówię ,że nie zrobię lecker.gif lecker.gif
inga_xx
o raju...
toz to deser idealny ! mniam.gif
a zdjecie... daumen.gif anbetung.gif
Maraa
Zdjęcia super daumen.gif
Uwielbiam ten krem. Szybko się go robi i jest bardzo smaczny lecker.gif

Robię dzisiaj ten deser, nie wiem czy z degustacją wytrzymam do jutra.
Małgoś.dz.
Kliknij, aby zobaczyć załącznik

Biszkoptowego płotu mimo wszystko nie polecam, bo wylata. icon_mrgreen.gif Sznurki wszelakie obowiązkowe. fiesgrins.gif Ale za to prezentuje się ładnie. icon_smile.gif
dziunia
Małgosiu, piękne icon_eek.gif Dobry pomysł z tym płotkiem, bardzo dekoracyjne icon_smile.gif
Małgoś.dz.
Ale niepraktycznie, jak się okazało.
Margot
CYTAT(Małgoś.dz. @ 12 Jun 2008, 17:07 ) *
Ale niepraktycznie, jak się okazało.

Niepraktyczny ale bardzo fotogeniczny lecker.gif
Sinistra
CYTAT(Margot @ 12 Jun 2008, 22:55 ) *
Niepraktyczny ale bardzo fotogeniczny lecker.gif

Otóż to. Wygląda świetnie. daumen.gif Jestem wielką fanką tych płotkowych dekoracji.
Jedzenie powinno być smaczne i ładnie wyglądać. A od bycia praktycznym są inne rzeczy
Tobatka
Piękny! Co z tego, że niepraktyczny, skoro taki piękny! icon_smile.gif
iwki
CYTAT(Tobatka @ 13 Jun 2008, 11:23 ) *
Piękny! Co z tego, że niepraktyczny, skoro taki piękny! icon_smile.gif

zrobilam i coz moge "powiedziec" poprostu pyszne! lecker.gif szkoda,ze truskawki sa tak krotko!co potem bede jesc icon_sad.gif
joannas
Błyskawicznie się robi jest pyszne. Doskonałe połączenie smaków.
Następnym razem na moja formę zrobię z 750 g mascarpone i puszką mleka. POLECAM
Margot
Polecam mniam.gif mniam.gif mniam.gif
Kliknij, aby zobaczyć załącznik
moni20
Margot - przecudnie, zdecydowanie tutaj jest za duzo przepisow ktore bym chciala wyprobowac
Margot
CYTAT(moni20 @ 25 Jun 2008, 20:30 ) *
Margot - przecudnie, zdecydowanie tutaj jest za duzo przepisow ktore bym chciala wyprobowac

co prawda -to prawda
Majana
Przepięknie się prezentuje truskawkowe tiramisu! Podziwiam icon_smile.gif Moze spróbuje takie zrobic .
Kuszące.. bardzo ! icon_smile.gif
Pozdrawiam.
Majana (majanaboxing.blox.pl)
miga
wyglada to superasnie mniam mniam
Joanna
To jest nie tylko z truskawkami, ale i z rabarbarem:
http://www.cuisine-campagne.com/index.php?...t-a-la-rhubarbe
Nie mogłam nie zrobić. icon_smile.gif mniam.gif
Margot
CYTAT(Joanna @ 3 Jun 2009, 12:16 ) *

Joanno ,ale piękny blog znalazłaś
Aż ślinka cieknie jak się ogląda zdjęcia lecker.gif
Joanna
Znalazłam go już dawno .... icon_smile.gif rofl.gif
Przypomniałam teraz sobie o nim przeglądając wpisy dotyczące drożdżówek fantazyjnych icon_smile.gif
Bea73
A autorka tego bloga wlasnie wydala ksiazke, ktora swietnie sie zapowiada daumen.gif
Joanna
TEGO bloga?:
http://www.cuisine-campagne.com/index.php
Margot
ach i to ciasto na pierwszej stronie lecker.gif
Bea73
CYTAT(Joanna @ 3 Jun 2009, 12:25 ) *

Tak icon_smile.gif
Joanna
Kupiłabym choćby dla przepięknych zdjęć. icon_smile.gif
Margot
CYTAT(Joanna @ 3 Jun 2009, 12:31 ) *
Kupiłabym choćby dla przepięknych zdjęć. icon_smile.gif

o tym samym pomyślałam Joanno icon_wink.gif
Bea73
Jest i tu :
http://www.amazon.fr/cuisine-campagne-Lilo...p;creative=9114

Bede z pewnoscia kupowac dla siebie wiec ewentualni chetni moga sie skontaktowac ze mna na PW icon_smile.gif
Joanna
Po raz kolejny przekonuję się o tym, że na tym forum nie ma rzeczy niemożliwych. rofl.gif
Bea73
Swieta prawda icon_smile.gif
Margot
CYTAT(Joanna @ 3 Jun 2009, 12:34 ) *
Po raz kolejny przekonuję się o tym, że na tym forum nie ma rzeczy niemożliwych. rofl.gif

rofl.gif ,ba icon_mrgreen.gif
Joanna
I nie wolno publicznie się przyznać do tego, że czegoś nam brakuje, bo za dwa dni zostanie się obsypanym paczkami. icon_mrgreen.gif

Margot
CYTAT(Joanna @ 3 Jun 2009, 12:45 ) *
I nie wolno publicznie się przyznać do tego, że czegoś nam brakuje, bo za dwa dni zostanie się obsypanym paczkami. icon_mrgreen.gif

rofl.gif no ,Joanno i tak bywa icon_mrgreen.gif
Sinistra
CYTAT(Joanna @ 3 Jun 2009, 12:45 ) *

Skutek uboczny bywania na Cinie rofl.gif
ReNe
tak się zapatrzyłam na te zdjęcia że wizyta w sklepie była już z samego rana i gotowe tiramisu czeka w lodówce do wieczora icon_smile.gif (wątpię że się doczeka icon_mrgreen.gif )
Graz
To jest pyszne! Przepyszne! (nawet bez wódki, bo zrobiłam wersję dla dzieci).
karibe
Juz wiem co zrobie na najbliższe imieninki w wersji dla dzieci oczywiście mniam.gif
Margot
nakręciłam równo icon_mrgreen.gif
otworzyłam mleko i....okazało się ,że kupiłam niesłodzone
więc ubiłam z takim ,ale tak z 1/3 puszki dałam i 1 czubatą łyżkę cukru pudru
dalej jak w przepisie tykle ze zrobiłam w misce bo bałam się ,że przez moje roztrzepanie to może się nie trzymać tak jak powinno
zdjęcie takie bo aparat się wylądował ,a jak się załaduje to pewnie nie będzie co fotografować icon_mrgreen.gif
a truskawki kroiłam takim przydasiem gilotynką do truskawek ,ach jakie to fajny przydaś
.agatka.
MArgot wygląda bardzo apetycznie mniam.gif
Margot
Agatko ,dziękuje
Było bardzo smaczne ,bardzo
Bellefleur
A to moja dzisiejsza wariacja na temat tiramisu truskawkowego. Wyszedl mi deser tiramisu z truskawkami i jagodami - dzieki temu nie bylo bardzo slodkie, bo kiedy dodalam mleko do mascarpone, bylo ciut za slodkie jak na moj gust ... ale dorzucilam jeszcze do masy solidnie zbita smietane ... masa byla przez to dodatkowo puchata. No a potem poszalalam z biszkoptami, kakao, owockami i "zdruzgotanymi" ;) ciasteczkami Digestive. A na sam czubeczek po dwa cieniutkie plasterki ptasiego mleczka ... Oj, pysznie bylo, mowie Wam! icon_mrgreen.gif
... a jeden pucharek zakamuflowalam w lodowce na jutro ... freu.gif

osulka
Umieram,,,, eek2.gif jakież one bogate, kolorowe i apetyczne mniam.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.