Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Ciasto pomidorowe z 3 serami
cincin.cc - witaj w krainie inspiracji smaku > Przepisy > Coś na ząb lub dwa > Zapiekanki
kasiaaaa24
Składniki na spód:

75 g utartego parmezanu
1 białko
100 g masła
200 g mąki
2 spore szczypty soli

Składniki na farsz

100 g fety
100 g mozarelli
5 – 6 pomidorów
140 ml gęstej śmietany 18 %
100 ml śmietanki słodkiej 18 %
3 całe jajka
1 żółtko
sól
pieprz
gałka muszkatałowa

Wszystkie składniki przeznaczone na ciasto wrzucamy do miski i zagniatamy aż ciasto będzie jednolite i gładkie. Formujemy kulkę i wkładamy do lodówki na co najmniej godzinę. Następnie ciasto wałkujemy i układamy w tortownicy (20 – 23 cm) obkładając również boki na wysokość 2 – 2,5 cm. Śmietany mieszamy ze sobą, dodajemy jajka i łączymy wszystko. Następnie dodajemy pokruszoną fetę i drobno pokrojona mozarellę. Doprawiamy do smaku gałka, pieprzem i dodajemy ok. pół łyżeczki soli. Pomidory kroimy w plastry ok. 1 cm i okładamy na cieście tak, żeby na siebie zachodziły. Zalewamy śmietaną z serami i jajkami i pieczemy w temperaturze 200 stopni ok. 40 – 45 minut. Dobre na ciepło jako danie obiadowe, ale równie dobre na zimno. Ideale pasuje do tego ciasta roszponka z winegretem.

Kliknij, aby zobaczyć załącznik

Kliknij, aby zobaczyć załącznik
jean
Pysznie wygląda! mniam.gif Piękne zdjęcia! daumen.gif
kasiaaaa24
Dziękuję icon_wink.gif
mysz
ojojoj cos czuję ze zagości na stole
bajeczka
wygląda super icon_smile.gif
mysz
CYTAT(bajeczka @ 7 Jul 2008, 19:06 ) *
wygląda super icon_smile.gif

za jakies dwie godziny zdam relację czy tylko wygląda ;)
izunia2007
Z wygladu przypomina mi pizze.Ze sposobu robienia quiche.Ale nie ulega watpliwosci ze narobilas mi wielkiego smaka icon_smile.gif
mysz
dobre. bez rewelacji bo za bardzo czuć jajczany posmak, w sumie bardziej niż ser, a dalam więcej fety niż w przepisie
chyba za dużo tego jajka, ale z drugiej strony nie wiem czy jakbym dała mniej to by się scaliło...
mysz
zrobiłam w formie do tarty
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.