Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: kompot z suszu z gazety
cincin.cc - witaj w krainie inspiracji smaku > Przepisy > Słodkości > Desery
paula
Znalazlam ten kompocik na stronie gazety z 4-5 lat temu i od tamtej pory innego nie robie. Autor: Grażyna Toruńczyk

- 20 dag mieszanki suszonych owoców (śliwek bez pestek, jabłek, gruszek, moreli)
- pomarańcza

- sok z jednej cytryny

- skórka cytrynowa - żółta część

- pół (lub więcej) szklanki cukru

- kilka goździków

- laski cynamonu

Sposób przyrządzania:

Originalny przepis mowi ze powinno sie uzyc 2-3 szklanki wody, jednakze ja jak zaczynam gotowac ten kompot do zaczynam z 4 szklankami wody i jak juz jest prawie ugotowany wtedy dolewam wicej wody, bo IMHO inaczej bedzie ten kompot gesty no i malo go wyjdzie.

A wiec wode zagotuje z cukrem, cynamonem, goździkami i skórką cytrynową. Dodaje owoce i gotuj przez kilka minut na małym ogniu, aż zmiękną. Autorka wspominala ze jeżeli owoce są mocno wysuszone, powinno sie je zalec wcześniej zimną wodą i gdy nasiąkną, zagotowac z przyprawami.. Pomarańczę myje i kroje w plastry (ze skórką). dodaje do goracego ale juz sie nie gotujacego kompotu.

Ja lubie jak kompot ma temperature letnia, bardziej zblizona do cieplej niz zimnej- ale zem wytlumaczyla icon_smile.gif
olasz
a ja sie zastanawialam co to jest "susz z gazety" rofl.gif
paula
hehe, dobre olasz fiesgrins.gif fiesgrins.gif
Tobatka
CYTAT(olasz @ 16 Dec 2008, 04:18 ) *
a ja sie zastanawialam co to jest "susz z gazety" rofl.gif

Nie tylko Ty rofl.gif
olcieek
wpadłam na tym samym icon_lol.gif
Mała_Mi
Mnie także tytuł przyciągnął... icon_wink.gif
paula
podnosze
olasz
Dziekuje, zaraz maminy kompot podreperuje wzorujac sie na tym icon_smile.gif
kasha
Ha haaa, też się nabrałam, myślę sobie: gazety mam i co dalej, zajrzę do przepisu a tu nie ma w składzie gazet icon_mrgreen.gif
izunia2007
CYTAT(kasha @ 21 Mar 2014, 23:33 ) *
Ha haaa, też się nabrałam, myślę sobie: gazety mam i co dalej, zajrzę do przepisu a tu nie ma w składzie gazet icon_mrgreen.gif

No najpierw ususzyć gazetkę a potem zrobić kompocik rofl.gif
mysz
A może by edytować tytuł?
hazo
CYTAT(mysz @ 22 Mar 2014, 16:43 ) *
A może by edytować tytuł?

Myślę, że nie. Weszłam w tej chwili na forum w poszukiwaniu sposobu na kompot z suszu, bo nigdy nie robiłam. Wpisałam w wyszukiwarkę kompot i od razu po pokazaniu kompotów weszłam w ten przepis, bo zaciekawił mnie tytuł.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.