Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: kotlety z jaj
cincin.cc - witaj w krainie inspiracji smaku > Przepisy > Coś na ząb lub dwa > Tanie danie niesłychanie
Stron: 1, 2, 3
BeataSz
5-7 jajek ugotowanych na twardo
1-2 surowe jajka
bułka namoczona w mleku i odciśnięta
troszkę (np. 1 łyżkę) masła
sól, pieprz, ew. inne przyprawy( ja daję pieprz cayen lub chili)
zielenina( pietruszka, szczypiorek)
bułka tarta i tłuszcz do smażenia

Jajka drobno posiekać lub wraz z bułką przepuścić przez praskę, czy maszynkę, wymieszać z przyprawami, surowym jajkiem, masłem i zieleniną, gdyby było za rzadkie dosypać można trochę tartej bułki( ale nie powinno być zbyt gęste jak np. z mięsa). Formować kotleciki, panierować w bułce tartej i smażyć na rumiano z obu stron. Podawać z ziemniakami można i jakąś ostrzejszą surówką. Ja zawsze robię do nich surówkę z pora.
Wychodzi ok. 4-5 złotych za całość( łącznie z surówką) i jest obiad na pewno dla 4 osób

kuchRen
Robiłam dziś w ogóle po raz pierwszy w życiu w tej formie podałam jajka.
Są bardzo dobre, tak jak na obrazku, wejdą na stałe do mojego jadłospisu i polecam - wypróbujcie.
BeataSz
Ale się cieszę , zwłaszcza, że ja tak zawsze na oko robię, że bałam się, że te proporcje podam złe. Dziękuję za opinię
Medicus Pivovarius
Dzięki za ten przepis. To sąkotlety z mojego dzieciństwa. Ciągle za mną chodziły a niebardzowiedziałem jak je zrobić.
W tym tygodniu machnę
eposka
To super danko za grosze zostało wprowadzone do naszego domowego jadłospisu osobiście przeze mnie jakieś 19 lat temu icon_smile.gif Przeszłam wtedy na dietę wegetariańską i musiałam sobie sama gotować. Szło mi tak dobrze, że po jakimś czasie rodzina zaprzestała gotować dla siebie i zaczęła podbierać mi icon_smile.gif A te kotlety stały się jedną z ulubionych pozycji w rodzinnym jarskim menu icon_smile.gif

Cieszę się, że mi je przypomniałaś, Beatko icon_smile.gif_

ewa
margolcia
ja dodaję jeszcze ugotowane ziemniaki i reszta tak jak w przepisie Beaty:)
BeataSz
O :!: to ja też kiedyś spróbuję ziemniaków dodać i wtedy już tylko jakąś suróweczkę, sosik bez ziemniaczków obok, co nie? Dzięki
margolcia
ofkors - bez ziemniaków, suróweczkę jak najbardziej! można ewentualnie jakiś sosik do tego zrobić i będzie OK:)
kasiak73
Pyszne te kotleciki bardzo polecam wielkie dzieki za przepis nawet moje dzieciaki niejadki jedza kotleciki.Pozdrawiam
MoTyLeK
fajnie wygladaja- musze kiedys zrobic
Caritka
Mniaaaaam, kotleciki byly super smaczne icon_smile.gif
Mialam malo szczypiorku, wiec dodalam poszatkowana bazylie... <!--emoid:lol:--><!--endemo-->
Bylo na prawde palce lizac icon_smile.gif
Polecam z czystym sumieniem i bardzo dziekuje za przepis
Dziekuje Beatko icon_smile.gif <!--emoid:anbetung:--><!--endemo-->
A tak mi wyszly icon_smile.gif

Kliknij, aby zobaczyć załącznik
kermidt
ja moge polecic lubczyk. Doskonale "idzie" z jajkiem.
Hichotka
jak to ktoś kiedyś powiedział: w prostocie tkwi siła
i to święta racja - pyszniutkie te kotleciki mniam mniam a nóżki jak mam wycałowane wow ;)
Caritka
CYTAT(hihihiiiiiii)
pyszniutkie te kotleciki mniam mniam a nóżki jak mam wycałowane wow

A nie mowilam, ze tak bedzie????????? ;) ;) ;) ;)
Hichotka
CYTAT(Caritka)
CYTAT(hihihiiiiiii)

mówiłaś i jedna rzecz jaką źle zrobiłam to to że ich zrobiłam za mało icon_sad.gif następnym razem robię więcej ;)
Baldrick
zrobiłem żonce na kolację 8)
i usłyszałem kilka pięknych epitetów, których przez wrodzoną skromność nie przytoczę ;)
Caritka
Beatko... Twoje kotleciki sa cudowne
No spojrz sama co sie dzieje !!!
BeataSz
No widzę, widzę i cieszy mnie to, że takie proste danie tak smakuje Chyba sama się skuszę na jutro, bo akurat nie mam pomysłu na obiad
Ruzia
wczoraj odkrylam ten przepis, a dzis juz zajadalismy te kotleciki
mialam troche problemy z formowaniem kotlecikow bo masa raz byla za gesta a potem za rzadka ale poradzilam sobie w koncu i moge to danie polecic kazdemu, nigdy nie myslalam ze z paru jajek mozna zrobic cos tak ciekawego icon_smile.gif
aha, dodalam jeszcze do masy troche pokrojonej w kosteczke kielbasy Fleischwurst, troche podobna do mortadeli jest, nastepnym razem wkroje troche wedzonej szynki
gohha
Pyszne też z pomidorkami z cebulką, i z sosem pieczarkowym,a i chyba z pomierdołowym też byłyby ok.
A jak tak ciężko się formują to można dodać tyż miast bułki tartej , kaszę mannę.
Beato sila w prostocie, pycha
joannas
Pyszne, podałam z sałatą lodową, pomiodorami i ogórkiem polanym sosem. Super obiad.
Mandarynka
CYTAT(hihihiiiiiii)
CYTAT(Caritka)
CYTAT(hihihiiiiiii)

mówiłaś i jedna rzecz jaką źle zrobiłam to to że ich zrobiłam za mało icon_sad.gif następnym razem robię więcej ;)

Zrobiłam kotlety dzisiaj na obiad.Ale smaczne:)Polecam ten przepis.
Ja go na stałe wpisuje do domowego menu.
Pozdrawiam:)
Mandarynka
kurde cos mi sie pomieszało:)To moj pierwszy post i cholerka niezły bałagan zrobiłam:)ciekawe czy teraz bedzie dobrze?Ale jaja:)))
Mandarynka
No juz wiem o co w tym wszystkim chodzi:)
BeataSz
A co pomieszałaś?? To wyszły te jaja czy nie? ;)
A tak w ogóle, to witaj na forum.
Mandarynka
CYTAT(BeataSz)
A co pomieszałaś?? To wyszły te jaja czy nie? ;)    
A tak w ogóle, to witaj na forum.  

Wyszly wyszły:) Po prostu jak pisalam post to zaznaczyłam nie to co trzeba i wyskoczyły mi posty innych osób jako cytat.Mam nadzieje,że sie wprawię i juz nie bedę robic "błędów"
A kotleciki naprawde są super.Juz dawno sie do nich przymierzałam i w końcu zrobiłam:)Pycha.
Pozdrowionka:)
BeataSz
No to się cieszę Idź może przywitaj się do wątku powitalnego w misz maszu i opowiedz trochę o sobie, bo my tu ciekawskie trochę i te skróty WS lub ZWA rozszyfruj, dobra? Pozdrawiam.
Mandarynka
CYTAT(BeataSz)
No to się cieszę Idź może przywitaj się do wątku powitalnego w misz maszu i opowiedz trochę o sobie, bo my tu ciekawskie trochę i te skróty WS lub ZWA rozszyfruj, dobra? Pozdrawiam.

Już sie przywitałam:)
syso
Kotlety pyuszne!!! Dzieki Beatko za przepis. Dodalam troszke ziemniakow, ale niewiele.
Moje wybredne dzieci pozarly po 2, to znaczy ze naprawde im smakowalo icon_biggrin.gif
Layla
Teraz wiem, ze muszę robić je z podwójnej porcji. Są pyszniutkie, mniam, mniam...pychota. Wszystkim polecam! Przepis wejdzie na stałe w moje menu, rozdałam go także koleżankom w pracy. Dzięki wielkie !!!!
belle
Beatko dziekuje
zrobilam i zostaly zjedzone
moja mala jak zaczela jesc to powiedziala mama ja nie lubie tego mieska
a pozniej zjadla calego kotlecika i upominala sie o wiecej

dziekuje za smaczny i latwy przepis ;)
marghe
zrobiłam
bardzo smaczne
do tego ziemniaki i 2 sałatki z buraków
tillandsja
zrobiłam, zrobilam po tylu latach ehhh rozmarzylam sie... pierwszy raz te klopsy robilam na tzw ZPT w szkole podstawowej 8)
Margot
CYTAT(tillandsja)
zrobiłam, zrobilam po tylu latach ehhh rozmarzylam sie... pierwszy raz te klopsy robilam na tzw ZPT w szkole podstawowej 8)

Ja od ,,zawsze "robię je raz w tygodniu.Łatwe,szybkie i smaczne!
margolcia
bardzo smaczne jedzonko - proste i nieskomplikowane - dzięki Beatko:))
kermidt
czy ja moge zrobic tylko z tarta bulka? bez tej odciskanej?

Choroba nie pamietam, kiedy bulke moczylam, a jeszcze mleko be u nas.
Do klopsa, pulpetow, mielonych kotletow, a takze pasztetow daje tarta bulke.
ale co dodac, zeby mokre? kurcze, nawet jakbym chciala to bulki innej jak tarta brak icon_sad.gif
syso
CYTAT(kermidt)
czy ja moge zrobic tylko z tarta bulka? bez tej odciskanej?

Choroba nie pamietam, kiedy bulke moczylam, a jeszcze mleko be u nas.
Do klopsa, pulpetow, mielonych kotletow, a takze pasztetow daje tarta bulke.
ale co dodac, zeby mokre? kurcze, nawet jakbym chciala to bulki innej jak tarta brak icon_sad.gif

Do mielonych zetrzyj ziemniaka, ktos mi kiedys podpowiedzial i tylko takie teraz robie mielone icon_biggrin.gif Fajnie wiaza i fajny smaczek icon_biggrin.gif
BeataSz
ja często zamiast w mleku moczę bułkę w wodzie zwykłej, nie koniecznie w mleku. A może spróbuj jak radzi syso, z ziemniakami. Ja tak nigdy nie robiłam więc nie wiem, na pewno zmieni się trochę smak, może nawet na lepsze.
Myślę, że może też być z samą tartą bułką, tylko nie za dużo jej dawać, żeby za suche nie zrobiło się.
A dlaczego nie dajesz rozmoczonej bułki? Nie lubisz tak? Bo nie uwierzę, że zwykłych bułek w sklepach u Was nie ma.
kermidt
bardzo rzadko bulki kupuje. Mam jedna. Nazywa sie chleb belgijski i smakuje jek bulka paryska w Polsce. Kombinacja miedzynarodowa
Jesli zostanie (jesli nie jak) to robie grzanki. No itak jakos, nie mam suchej bulki
BeataSz
No i jak ? wyszło :
kermidt
Wyszlo
zjedli wszystkie
ale mysle, ze z bulki namoczonej wyjda bardziej miekkie? soczyste? puszyste?
chyba nie wazne czy woda czy mleko sojowe.
W srodku troche natki i troche lubczyka.
Maz powiedzial, ze jak na stolowce zakladowej w czasie kryzysu miesnego. I nie wiem czy to komplement byl?
Mlody wtedy byl to powinien milo wspominac chyba?
Nesia
Zrobilam, zjedlismy, fajne kotleciki jak w lodowce pustki....i jeszcze jeden plus- moj roczny synek pozarl calego kotlecika, chyba mu podpasowalam
magdafal
rzeczywiscie-bardzo pyszne te kotleciki i do tego takie proste w wykonaniu, bardzo smaczna propozycja obiadu bezmiesnego:))
dzieki za przepis!!
trygrys
a ja dodaję jeszcze troszkę zrumieninej, drobno posiekanej cebulki - mniammmm - dziś zrobię bo już mi ślinka leci icon_smile.gif
jaka
Dołączyłam dziś do entuzjastów tego danka - zrobiłam je z 7 jaj i wtarkowałam do nich dwa ziemniaki (średniej wielkości) Wszystko podałam z surówką z kapusty pekińskiej z ogórkiem kiszonym i sosem typu vinegret z dominacją musztardy NIEBO W GĘBIE!!!
Dziękuję BeatoSz

Dodam tylko, że Zuzia pochłonęła 4 kotleciki - zjadła WRESZCIE jajo!!!
kaja
Bardzo dobre ,dzisiaj mialam na odiad robilam to pierszy raz wrzystkim bardzo smakowalo bede robic czesciej
wesola30
[color=blue][/color]Pychota robilam je dzisiaj na obiad poprostu palce lizac icon_smile.gif

Dzieci i maz byli zachwyceni tymi kotlecikami.

Dziekuje za wspanialy przepis

Pozdrawiam
ZielonyKot
Wesoła, miałysmy to samo na obiad w takim razie
Bo i ja zrobiłam - pycha!! Co prawda, trochę rzadkie mi wyszły, skubane, ale po usmażeniu nabrały już właściwej konsystencji. Nie miałam zieleniny, więc hojnie wsypałam suszonych ziół prowansalskich. Do tego ryż i sałatka - uwielbiam takie obiady icon_smile.gif
wesola30
ZielonyKot
Zostaly nam jeszcze z obiadku to zrobilam kanapki na kolacje

Mi nie wyszly za rzadkie wyszly wsam raz pychota

pozdrawiam
Miranda
Zapisujemy się z mężem na listę wielbicieli tych kotlecików. Do tej pory robiłam je nieco inaczej - kroiłam np. jajka w kostkę, zamiast mleć - ale ten sposób jest OK i chyba przy nim zostanę.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.