Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Pischingerki
cincin.cc - witaj w krainie inspiracji smaku > Przepisy > Słodkości > Desery
Marg
Pischingerki

Potrzebne będą:

Czyli:

Skorupki:
2 czekolady gorzkie
pędzelek
foremki - ja używałam najmniejszych papilotek z przydasiowni (ale nie polecam, bo ciężkie w obróbce), za to hitem okazała zwykła foremka do lodu za 3 zł z supermarketu.

Masa wg przepisu na tort Pischingera, ale z połowy porcji
http://www.cincin.cc/index.php?showtopic=2...ost&p=47821
50g gorzkiej czekolady (zamrożonej)
75 g masła
50 g cukru
50 g orzechów
zamiast żółtek dałam rumu i śmietanki

Czekoladę na skorupki roztopić i lekko schłodzić. Pomalować nią schłodzone foremki. Wstawić do lodówki
Czekoladę i orzechy zetrzeć (ja wrzuciłam je po prostu do blendera). Masło ubić z cukrem na pianę. Połączyć z proszkiem orzechowym i czekoladowym dodać rum i ewentualnie śmietankę - tak, aby konsystencja nie była za gęsta i można było umieścić masę wygodnie w skorupkach.

Wyjąć foremki z lodówki, pomalować kolejną warstwą czekolady. Znowu do lodówki na kilka minut.
Kiedy czekolada stwardnieje - nakładać do środka masę łyżeczką, albo szprycą - do 3/4 wysokości. Znowu odstawić foremki do lodówki. Kiedy masa stwardnieje, polewać wierzch czekoladą, aby utworzyć dno. I znowu na pół godziny do lodówki.
Papilotki po prostu zedrzeć z czekoladek, a foremki do lodu położyć na deseczce czekoladą do dołu, stuknąć dłonią kilka razy w foremkę od góry, a czekoladki same wyskoczą.

ewa1203
no nie!! no po prostu nie wierze!! leże i tone w ślinie;)
takie zdjęcia powinny być ocenzurowane... matko kochana a ja na wiecnej diecie jestem.... po prostu śliczne, słodkie, kuszące...

do zrobienia, tylko foremki kupie!!

Mała_Mi
ale piękne! lecker.gif
olcieek
CYTAT(Mała_Mi @ 25 Jul 2009, 20:15 ) *
ale piękne! lecker.gif

planowałam napisać identycznie !
przesuwam stronę do dołu a Tu Mi mnie wyprzedziła.

no to niech bedzie że wyglądają bosko ! mniam.gif
Maraa
CYTAT(olcieek @ 25 Jul 2009, 20:33 ) *
no to niech bedzie że wyglądają bosko ! mniam.gif

To ja też nie będę się powtarzać i napiszę, że są cudowne!
Marg
No przestańcie, bo w samozachwyt wpadnę. I dopiero wtedy będę wredna pinggrins.gif
aklat
super są!!! aż mam ochotę się pobawić w takie czekoladki, tylko najpierw musze kupic foremki, choćby takie do lodów za 3 zl icon_wink.gif
samanta
Napewno sa niedobre bardzo niedobre tylko tak wygladaja a pozory przecież mylą są wręcz szkodliwe moja dieta RATUNKU!!!!
Marg
Jeśli to w czymś pomoże - słodziłam fruktozą. Pasują na II fazę MM pfeif2.gif
samanta
CYTAT(Marg @ 26 Jul 2009, 12:39 ) *
Jeśli to w czymś pomoże - słodziłam fruktozą. Pasują na II fazę MM pfeif2.gif

Nie pomoże!!! Pomoże tylko jak wreszcie wezmę się w garść tak jak w zimie i przestanę zagladać na to forum. Dlaczego ach dlaczego tak sama się katuję?!
Marg
No to może zrób te czekoladki, przekonaj się jakie są obrzydliwe i kontynuuj dietę z przekonaniem, że na cinie same fuj obrzydlistwa są rofl.gif
jaxja
Marg, powiedz proszę, że to tylko taki cudny fotomontaż icon_smile.gif
Marg
Łatwiej zrobić czekoladki niż fotomontaż icon_mrgreen.gif
Dzięki za komplementy anbetung.gif
Ilona
Marg mniam.gif
Janka
Piękne ,już czuję smak.

Margot
dla mnie to mistrzostwo
ach jakie one są misternie piękne
Gucio
Marg, Twoje czekoledki wyglądają znakomicie anbetung.gif
Nie wytrzymaliśmy: od dziecka pożyczony pędzelek icon_mrgreen.gif , czekolada rozgrzewana w mikrofali, nadzienie z dodatkiem jajerkoniaku i o dziwo bez problemu wyskoczyły z formy do lodu:
Kliknij, aby zobaczyć załącznik
Marg
Cieszę się, że się udzieliło. Wyglądają naprawdę apetycznie. Pischingerki sa dobre na początek, bo nie ma ryzyka wycieku. A w ogóle to zjadłabym pischingera....
moni20
A one smakuja podobnie jak Michalki ?
Dorotka.p
Czy można je zrobić z mlecznej czekolady, bo gorzkiej nie trawię? Już na sam widok gorzkiej mnie odrzuca, za to mleczną uwielbiam.
Marg
CYTAT(moni20 @ 24 Feb 2011, 17:32 ) *
A one smakuja podobnie jak Michalki ?

Nie sądzę. Pischinger to pischinger icon_mrgreen.gif

CYTAT(Dorotka.p @ 24 Feb 2011, 17:53 ) *
Czy można je zrobić z mlecznej czekolady, bo gorzkiej nie trawię? Już na sam widok gorzkiej mnie odrzuca, za to mleczną uwielbiam.

Można, tylko nie wiem, czy całość nie będzie za słodka.
miglietta
co zrobić żeby czekoladki nie robiły się ,,białe,,??
Marg
Gładka foremka, dobra czekolada, najlepiej temperowana, i stałe przechowywanie w suchym chłodnym miejscu (15-20C).
-Elle-
Zrobiłam, zeżarłam i utyłam. I będę robić często, bo są FAN-TAS-TY-CZNE! lecker.gif
vana
wyciągam, bo będę robić. fiesgrins.gif
kero
Jakie apetyczne icon_biggrin.gif muszę je koniecznie zrobić tylko nie mam gorzkiej czekolady icon_frown.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.