Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Marshmallows - pianki
cincin.cc - witaj w krainie inspiracji smaku > Przepisy > Słodkości > Desery
Ilona
Przepis znalazłam w necie - oczywiście nie pamiętam gdzie (wydrukowałam przepis ale bez autora icon_frown.gif )

3/4 szkl. wody
2 szkl. cukru
2 łyżki żelatyny rozpuszczone w pół szkl. wody
szczypta soli
cukier waniliowy (w oryginale był olejek waniliowy)
2 łyżki cukru pudru i 1 łyżka mąki ziemniaczanej (w oryginale były 2 łyżki mąki kukurydzianej i cukier p.)

Wodę zagotować z cukrem i c.waniliowym - ma powstać syrop. Zdjąć z ognia i powoli domieszać rozpuszczoną żelatynę, dodać sól.
Masę ostudzić (ja żeby było szybciej studziłam w misce, którą wstawiłam do lodowatej wody w zlewie icon_wink.gif). Kiedy będzie chłodna ubić mikserem do białości - musi byc gęsta (coś jak białka na beze icon_wink.gif).
Blachę wyłożyć papierem do pieczenia, obsypać mieszanką mąki i cukru pudru. Wylać na to masę, rozprowadzić, czekać aż zastygnie (dość szybko zastyga icon_wink.gif)
Kroić w dowolne kształty (jeśli się klei do noża to moczyć go w zimnej wodzie). Każdy kawałek obtoczyć w cukrze pudrze.
Smacznego icon_mrgreen.gif

Kliknij, aby zobaczyć załącznik

Kliknij, aby zobaczyć załącznik

P.S. zauważyłam, że trzeba je trzymać w zamkniętym pojemniku, bo obsychają (miałam na noc na talerzu z jednorazowką - tam gdzie doszło powietrze pianka zrobiła się sztywna icon_wink.gif)
Mała_Mi
Piękne i profesjonalne, jak z obrazka daumen.gif i na pewno pyszne. Chętnie wypróbuję przepis icon_biggrin.gif
Ilona
anbetung.gif
Spróbuj, bo szybko się robi - trochę trwa studzenie ale możesz obiad w tym czasie robić icon_razz.gif
Ja juz mam pomysła ze zmianami małymi icon_wink.gif

Tato dostał "do kawy" - myślałam, że będzie marudził ale zjadł i powiedział, że smaczne icon_mrgreen.gif
Sinistra
Przypuszczam, że ten przepis to przepis E-katt z GP
Ilona
O Siostra przepis taki jak był na blogu ale to chyba nie tej osoby. Fotki były jak jedna pianka jest wrzucoana ko filiżanki z kawą icon_wink.gif
Mała_Mi
No proszę, powiedziałś o filiżance i mnie oświeciło: to z tego bloga, który Ci pokazywałam kiedyś: http://zapiski-kuchenne.blogspot.com/2009/...ows-pianki.html
icon_biggrin.gif
Ilona
freu.gif
Brawa dla tej Pani za świetną pamięć icon_mrgreen.gif to ten blog daumen.gif
Mała_Mi
weerka
czy ktoś jeszcze je robił?
czy smak/konsystencja jest podobna do oryginału?
chciałabym je zrobić w prezencie dla fana marshmallows i nie chcę żeby był rozczarowany.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.